pátek 29. března, 15:03 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..
Klikni pro filtrování

Povlečení

Datum: 11.06.2007 21:25
 

Protože aktuálně vybírám, tak mi přijde škoda sem nehodit některé objevy. Ať se taky pohne diskuze o bydlení, když všichni jen sázíte, plejete, zalíváte...
 



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Majka (17.09.2013 20:07)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 16
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Povlečení

    Datum: 31.01.2022 21:30
     

    Jáji to by mi nevadilo. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Povlečení

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Povlečení

    Datum: 31.01.2022 21:59
     

    Já teda taky skoro nežehlím, ale i přesto mám radši povlečení bavlněné. I když krepové mám taky.Ale to hladké je prostě lepší.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povlečení

    Datum: 31.01.2022 23:05
     

    Skoro nežehlím, ale povlečení jo. Mám nějak lepší pocit, když to přejedu horkou žehličkou, zvlášť, když je tohle kašlací a smrkací období winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Jakub
    Status: nováček

    Re: Povlečení

    Datum: 22.03.2022 12:45
     

    confused smiley DŮLEŽITÁ JE I GRAMÁŽ

     

    Pokud jisté získali povlečení za 400 Kč, věřte už nejde o kvalitu. Obecně platí, že čím řidší a průhlednější bavlněná tkanina, tím větší srážlivost. Gramáž (neboli váha v gramech na m2) je dána hustotou tkaní a jemností a pevností příze, z níž je povlečení složeno. Často jemná hustá plátna z česaných rovnoměrných přízí mají gramáž asi 115 g/m2 a jsou daleko příjemnější na omak než klasická plátna, mají i menší srážlivost (kolem 3 %). Klasická plátna z běžných silnějších přízí, na nichž mohou být vidět i různé nerovnoměrnosti, mají gramáž 125—130 gr/m2 a srážlivost kolem 5 %.

     

    Maximax.cz

     
  • Autor: Jakub
    Status: nováček

    Re: Povlečení

    Datum: 22.03.2022 12:45
     



    Majka napsal(a):

    Protože aktuálně vybírám, tak mi přijde škoda sem nehodit některé objevy. Ať se taky pohne diskuze o bydlení, když všichni jen sázíte, plejete, zalíváte...
     



    Starší odpovědi byly automaticky odmazány

    confused smiley DŮLEŽITÁ JE I GRAMÁŽ

     

    Pokud jisté získali povlečení za 400 Kč, věřte už nejde o kvalitu. Obecně platí, že čím řidší a průhlednější bavlněná tkanina, tím větší srážlivost. Gramáž (neboli váha v gramech na m2) je dána hustotou tkaní a jemností a pevností příze, z níž je povlečení složeno. Často jemná hustá plátna z česaných rovnoměrných přízí mají gramáž asi 115 g/m2 a jsou daleko příjemnější na omak než klasická plátna, mají i menší srážlivost (kolem 3 %). Klasická plátna z běžných silnějších přízí, na nichž mohou být vidět i různé nerovnoměrnosti, mají gramáž 125—130 gr/m2 a srážlivost kolem 5 %.

     

    Maximax.cz

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Povlečení

    Datum: 22.03.2022 13:00
     

    Já mám dvoje flanelové (to dávám v zimě), troje bavlněné. Jsem na žehlení úchyl, žehlím krep i flanel. I osušky a ručníky. Málokdy je jen složím po vyndání ze sušičky. Asi jako Iva mám dobrý pocit, že to horkou párou desinfikuji.

     

    Kdysi jsem měla povlečení, které mělo zapínání v půlce přikrývky, což mi přišlo ideální, protože nesnáším mít u obličeje zapínání, tudíž víc opotřebovávám jen jeden konec. Tohle se může dávat oběma konci a je to pořád ok. winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Povlečení

    Datum: 22.03.2022 16:29
     

    Já žehlím jen damašek. Flanel mám taky, ale ten musím přejíždět kartáčem ,drží se na něm chlupy z koček .stydlin smiley Mám i mikro nebo co to je, příjemný, chladivý. Michal má jen flanelové a furt převléká. eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (22.03.2022 20:59)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Povlečení

    Datum: 22.03.2022 20:35
     

    Mé dámy, se docela divím, že na tuhke neplacenou reklamu vůbec reagujete ....

     
  • Autor: Agnes108
    Status: nováček

    Re: Povlečení

    Datum: 09.06.2022 08:44
     

    Ahoj, taky by se mi hodilo povlečení i klidně nové peřiny, jaké kupujete?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Povlečení

    Datum: 21.11.2022 15:14
     
    received_470130308437770.jpeg

    Tak jsem si udělala Ježiška

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (21.11.2022 18:14)
     
  • Status: expert

    Re: Povlečení

    Datum: 21.11.2022 21:47
     

    Dobře jsi nakoupila. Rádi budou určitě i kocouři. Naši milujou čerstvě povlečenou postel. smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Povlečení

    Datum: 22.11.2022 10:42
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Dobře jsi nakoupila. Rádi budou určitě i kocouři. Naši milujou čerstvě povlečenou postel. smiling smiley

    Děkuji. Máme raději flanel. ale z toho nejdou chlupy dolů grinning smiley .Na svátky dávám damašek. To si vždy vzpomenu na Anavku, jak jsem ji jedno nabízela, že ho nepoužívám a ono bylo že zbytků, to by se divila.To měla mamka nějaký výhodný nákup, ale kvalita ,to ano.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.