pátek 26. dubna, 00:31 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Maminky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Maminky
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Monina
Status: začátečník

Povídání a rady o dětech

Datum: 22.01.2011 11:25
 

kdy se tak učí ditě na nočník a jak ho přinutit aby si čistil zuby??

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 10
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 15:29
     


    Christin napsal(a):

    Dámy já bych potřebovala poradit!!

    Můj synek poslední týden a něco odmítá pořád jídlo.Jakmile má přijít na jídlo tak si honem jde sednout do židle ale pak když k němu přijdu tak to nechce a nechce to ani ochutnat.Pak po 10min. přemlouvaní mu to nacpu do pusy a čekám co na to řekne.Občas si dá ještě ale to jen tak 5lžic a konec a nebo si nedá vůbec.I když ho nechám vyhladovět tak je to samé.

    Ani své oblíbené jídlo nechce.Vařim mu a i příkrmy dávám a nic.Ještě kojim a to si veme jen občas ale spíš ted taky ne tak nevim co mám ještě zkusit.


    Christin, moc ti neporadím. Třeba má jen takové období. Zdá se mi, že mé dítě má tzv. žravé období a období, kdy jí velice málo. Také jsem hodně řešila, pokud si vzala dvě lžičky jogurtu a víc odmítala. Nakonec na rady kamarádek jsem to vyřešila po svém. Chceš jíst, tak se najes. Nechceš? Tak nejes, ale nic jiného nedostaneš. Kdysi mi malá vypila za den i 600ml Hami. Teď jsem ráda, že vypije poloviční dávku. Neřeším. Bude chtít, vezme si víc.

    Známá měla dítě - nejedlíka. Byla ráda, že vůbec ráno do sebe dostal půlku brumíka. Ve školce jedl také velice málo. Snažila se vyvařovat, co by chctěl a nebylo to k ničemu. Prostě nejedlík.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Povídání a rady o dětech

     
     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 16:06
     

    U druhých prarodičům jezdíme zřídka. Když si po čase zvykne, tak je to s ní v pohodě. Taky jsme vylítli za kamarády a malá to zvládla. Bylo to večeře, koupání a uspávání. Na delší dobu jsme to u nich ještě nevyzkoušeli. Většinou jsme u nich týden. O víkendu nás Vícepůlka přiveze, pak odjede a týden jsme tam, než nás opět vyzvedne. Na veškeré aktivity malé přihlížím.

    Nechci být na malou v tomto případě moc tvrdá. Nějak se mi příčí nechat ji tam samu samotinkou bez rodiče. Co kdyby něco. To jsem celá já. Ve všem vidím to horší, co se může stát. V rodině už takový jeden případ kdysi byl - malý musel na operaci do nemocnice , po návratu se v noci přesouval k mámě do postele, nepomohlo ani přesun ložnice do jiného patra domu, skončilo to snad někdy ve druhé třídě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 16:24
     


    Trixinka napsal(a):

    Já to řvaní taky nezažila, mlaďas byl už docela velkej, když byl bez nás poprvé. Když byl malej a my s manžou jsme chtěli někam vyrazit, tak jsme si babičku nalifrovali k nám, malýho jsme večer vykoupali, nakrmili, uspali a odcházeli se bavit až pak, takže i v tomhle to u nás probíhalo úplně hladce. My netrpěli, malej netrpěl, ale představa, že ho dám k babičce, on tam bude řvát a já si budu někde juchat, to teda ne.nono smiley S tim jak si psala, kdyby řvalo, přijet za nim a zůstat u babičky, ale ukládání nechat na babičce, tak s tim taky souhlasim.

    Pro mě je prostě ve vyřvávání si něčeho a ve vyřvávání si maminky rozdíl. Si vem, celej den ho máš za zadkem, ono s tim počítá a ty se najednou rozhodneš, že už je toho dost a najednou mu přítomnost mámi utneš. To dítě asi těžko pochopí, že zrovna tenhle víkend chceš mít pro sebe. Proto mi to přijde dát ho někam ze dne na den a klidně si tam křič dost drastický.

     

     

    Anavi napsal(a):

     

    Trixinka napsal(a):

    U toho osmiletýho už je to asi o něčem jiném, ale když jde o 2,5letý sviště?

    Já za sebe, bych určitě pro křiklouna dojela a další spaní jinde bych ještě na nějakej ten pátek odložila.

    Trixi, abych zase nevyzněla jako tyran. Kdyby dítě asi hodně vyvádělo před usínám- já to naštěstí nezažila, myslím, že bych se odhodlala k tomu za ním přijet, podílet se nějak - ale za přítomnosti babičky nebo dědy! - na ukládání, ale dítě bych domů nebrala. Prostě bych ho nechala usnout tam, kde mu to bylo předem řečeno. Aby si nemyslelo, že si vymůže ten návrat domů třeba v deset večer.

    Jen na obranu musím říct, že my třeba i byli doma,ani jsme nešli nikam juchat - jen babička s dědou to chtěli s takhle malým mrňousem zkusit a užít si ho i přes noc včetně ranního buzení, protože pro ně jsou děti všechno a třeba o moji neteř se mamka starala, když jí bylo 14 dnů, protože její maminka byla tou dobou hodně nemocná a tak byla vděčná za pomoc a noční vstávání k malé. Takže jsem neměla strach, že by to nezvládla a dopřála jsem jim to. Ono možná i tím, že to dítko tam občas bylo přes noc skutečně už od útlého věku, tak možná vnímalo jako normální, že se občas táta nebo máma vzdálí, ale zase se vrátí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 16:27
     


    slunino napsal(a):

    U druhých prarodičům jezdíme zřídka. Když si po čase zvykne, tak je to s ní v pohodě. Taky jsme vylítli za kamarády a malá to zvládla. Bylo to večeře, koupání a uspávání. Na delší dobu jsme to u nich ještě nevyzkoušeli. Většinou jsme u nich týden. O víkendu nás Vícepůlka přiveze, pak odjede a týden jsme tam, než nás opět vyzvedne. Na veškeré aktivity malé přihlížím.

    Nechci být na malou v tomto případě moc tvrdá. Nějak se mi příčí nechat ji tam samu samotinkou bez rodiče. Co kdyby něco. To jsem celá já. Ve všem vidím to horší, co se může stát. V rodině už takový jeden případ kdysi byl - malý musel na operaci do nemocnice , po návratu se v noci přesouval k mámě do postele, nepomohlo ani přesun ložnice do jiného patra domu, skončilo to snad někdy ve druhé třídě.

    slunino, jednu dobu to dělal kluk taky. Ani nevím, čím to začalo. Tak jsem v noci vstala, dovedla ho zpátky do své postýlky, hladila, potichu na něj mluvila a počkala u něj, než usne. No a po čase chodil míň a míň, až nakonec spal celou noc ve své.

    Třeba neteř spala snad do sedmi nebo osmi let taky s rodičema v jedné posteli - to si fakt nedovedu představit smiling smiley. Jasně, že si kluky někdy nastěhuju k sobě do postele - jen tak pro radost. Ale kdyby to mělo být každodenním pravidlem, to by se mi asi nelíbilo, no.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 16:42
     

    No kdybych si měla vybrat,zda mít v posteli dítě nebo chlapa jednoznačně vítězí dítěsmoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 16:44
     


    Evca napsal(a):

    No kdybych si měla vybrat,zda mít v posteli dítě nebo chlapa jednoznačně vítězí dítěsmoking smiley

    Já vím, takhle to má spousta mých kamarádek, ale já to mám přesně obráceně, takže to nechápu a dokonce vedu osvětu smiling smiley - ve smyslu, jestli to těm holkám není blbý, že ho nechali zplodit dítě a pak ho vystěhovaly z ložnice... confused smiley sad smiley Je mi těch chlapů fakt líto a říkejte si, co chcete.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 16:46
     

    Ivčo,mě to blbý není,chtěl plodit děti???Chtěl,tak ať si následky nese sámsmoking smiley smoking smiley a vzhledem k faktu,že už další děti nechci a plození mě nebaví,jen by tam překáželdrinking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 18:55
     

    Líííto???

    Neříkám nic, prostě s tebou nemluvím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 19:03
     


    Hanule napsal(a):

    Líííto???

    Neříkám nic, prostě s tebou nemluvím.

    Nemyslím obecně!!!!! To žádné šetření smiling smiley. Ale vystěhovávání z ložnic, pro to já nemám prostě pochopení thumbs up

     
  • Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 19:03
     

    naprostý souhlas thumbs down

    Anavi napsal(a):

     

    Evca napsal(a):

    No kdybych si měla vybrat,zda mít v posteli dítě nebo chlapa jednoznačně vítězí dítěsmoking smiley

    Já vím, takhle to má spousta mých kamarádek, ale já to mám přesně obráceně, takže to nechápu a dokonce vedu osvětu smiling smiley - ve smyslu, jestli to těm holkám není blbý, že ho nechali zplodit dítě a pak ho vystěhovaly z ložnice... confused smiley sad smiley Je mi těch chlapů fakt líto a říkejte si, co chcete.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 19:07
     

    Ivčo, to je právě výhoda těch oddělených. Vystěhovávání se nekoná.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 19:14
     


    Hanule napsal(a):

    Ivčo, to je právě výhoda těch oddělených. Vystěhovávání se nekoná.

    Anebo tak smiling smiley. Ale to bych nevydržela. Furt bych se ptala, jak v tom židovským vtipu: Izáku, nepískals? grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 19:15
     

    Pro ty, co neznají grinning smiley

    Potkají se Khon a Roubíček. V rozhovoru se dostali na téma sex.
    Khon povídá: "Jak Vás znám, Roubíček, Vy se jistě neunavujete přemlouváním."
    "A věřej, že maj pravdu?" povídá Roubíček. "Já to mám za ty léta perfektně vymakaný. Zkrátka, když někdy něco chci se Sárou mít, tak zapískám."
    "To je zajímavý, a co když chce Sára?"
    "No, když chce Sára, tak přijde za mnou a zeptá se: "Izáku, nepískals?"

     
  • Autor: Christin
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 20:50
     

    slunino jestli i ty nemáš jistotu a budeš se bát jí tam nechat tak to nedělěj.Budeš pořád neklidná a myslet na to jestli to zvládne.Být tebou tak na týden dítě tam nedávám.To je opravdu ze začátku moc.A jak píšeš to dítě je zvyklé tě mít u sebe.

    Já kdybych byla na tvém místě tak to nedělám.Třeba můj syn by nevydržel ani noc beze mě zatim.Chci to zkoušet taky ale jen zatim jednu noc

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 21:19
     


    Hanule napsal(a):

    Líííto???

    Neříkám nic, prostě s tebou nemluvím.


    Hanilove smiley love smiley love smiley love smiley love smiley love smiley ty víšwinking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Maminky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.