čtvrtek 25. dubna, 03:56 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Maminky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Maminky
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Monina
Status: začátečník

Povídání a rady o dětech

Datum: 22.01.2011 11:25
 

kdy se tak učí ditě na nočník a jak ho přinutit aby si čistil zuby??

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 10
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 21:02
     

    Jájo, já taky všem třem winking smiley A přiznám se i k tomu dudlíku v medu a zuby mají OK

     
  • Autor: Reklama

    Re: Povídání a rady o dětech

     
     
  • Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 21:06
     

    stydlin smiley stydlin smiley stydlin smileyjj když byli nemocní tak i na dudlík

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 21:07
     

    Ale jak se říká: Nevědomost hříchu nečiní grinning smiley grinning smiley grinning smiley Když to přežili, jsme z obligaspinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 21:08
     

    Slunino-snažím se co nejmin soli a ten párek mu radši přestanu dávát.Tavený sýr mu nedávám stejně by se mu lepilo na patro.Kolikrát radši nesolím vubec a nebo mu dám ten příkrm i když tam je taky vybýravý

     

    Hanule díky za poslání fotecek hned si to přečtu.Jako prvorodička pořád ještě toho málo vím a pořád se bojím abych něco nepopletla

     

    Trixinko určitě by mi ho nevypil.Zkoušela jsem to,Nutrilon a ruzné druhy mleka a nic ani kašičky nejedl a nechce.Jediné mléko které chce je zmého prsa.A to bych ho už chtěla taky odnaučit ale prostě si to vyřve.Neveme si nic jiného dokud mu nedám prso.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 22:22
     

    Moni, jsem taky prvomatka. Takže veškeré rady čerpám z okolí. Hodně se ptám sestřičky u pediatra, sestry, kamarádek. Vyberu si z jejich rad to své.

    Kojila jsem plně snad do roku, do roku a půl jsem to zredukovala na 4 kojení za den a během měsíce jsem pak kojit přestala. Noční kojení jsem odbourala díky Vícepůlce. Byl tak hodný a v noci vstával k malé. Nabízel jí pouze vodu v pítku. Z něho mléko necítila. Po 8 perných dnech se konečně vyspal. Malá pochopila, že má smolíka.

    Přejít z mateřského mléka na umělou výživu byl také horor. Ono bylo obtížné už vybrat nějaké pítko, které malé byla ochotna používat. Měla jsem předkoupený Sunar, ale ten nevzala do pusy. Na radu kamarádky jsem v něm mixovala banán. Ošidila jsem ji, pila to. Tak jsem alespoň spotřebovala Sunar. Z Hami jsem dostala vzorek Hami-Hajaja a to pila. A vyzkoušela Hami Optival. A ten naštěstí baští. Některé vzorky umělé výživy jsem si vyprosila od ostatních maminek - kamarádek.

    Uzeniny se snažím nedávat. Kupuji dětskou šunku nebo šunku od kosti. Občas. Sestřička od lékaře mě dostatečně postrašila. Ty soli v uzeninách hodně zatěžují dětský organismus. No, ale aby si věděla, že také "lajdačíme". Tak o prázdninách snědla malá celý rohlík (jinak sní maximálně půlku a to musí mít hlad) s poličanem. Vyžebrala ho na Vícepůlce eye popping smiley stydlin smiley grinning smiley A jak jí to jelo. Pokud chce nějakou naši uzeninu, tak jí říkáme, že je tam koření, které děti nesmějí. Až bude větší. Občas Vícepůlka povolí a dostane na ochutnání kousek.

    Zubařka mi ještě v době mého těhotenství radila, abych dítěti neolizovala jeho lžičku, pokud budu ochutnávat z jeho jídla, tak svým příborem, nepít z jeho lahvičky. Veškeré své mikroorganizmy z úst bych mu dakto darovala. Mám občas problémy se zánětem dásní a tak se jejími radami řídím. Vyvarovat se sladkého a na pití pokud možno jen vodu, ne sladké šťávy. V případě sladkostí to nepřeháním. Snažím se nabízet ovocný cukr. Čaj ji sladím malinko medem. Nepřeháním to.

    ----------------------------------

    Moje teta také namáčela dudlík do medu. Ovšem naprosto zničila první zoubky svého syna. Mamka po ukončení kojení - v půl roce - dávala svým dětem normální dětskou kaši v kravském mléce. Od roka jsme jedli snad úplně všechno. Sousedka dokonce krmila půlročního synka gulášem z konzervy. Nedávno jsem také viděla malého prďocha, snad ročního, krmit se hranolkama od McD.

    Mamka na nás aplikovala veškeré tenkrát dostupné informace ohledně stravy dítěte. Doba pokročila a teď je to jinak. Až budu babka (kéž se toho dožiju) bude to zase jinak confused smiley To si určitě vyslechnu, že jsem VŠECHNO dělala špatně eye rolling smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 23:01
     

    Holky zas neblázněte, neříkám, že je párek zdravej, ale věřte, že když dáte ratolesti půlku párku na žužlání, tak mu to ledviny nezhuntuje, ono jde spíš o to, že jsou maminy, který než aby zvedli zadek a děcku pořádně uvařili, tak ho cpou párkem furt, protože to je jednodušší. To samí s cukrama, proč vstát a jít dítěti udělat čaj s jednou lžičkou cukru, to mu radši nalejou limonádu co maj na stole, která má těch kostek deset, to váš případ snad neni ne?

     

    Vlastně klidně blázněte, já byla u prvního asi stejná, málem to se mnou seklo, když sem viděla jak malej sedí u báby a dlabe guláš s knedlíkem, ale jak u ostatních, přežil to. grinning smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 23:49
     

    Trixinko, až budu mít druhé, tak to bude zcela jiné smiling smiley To vím už teď. U kamarádky druhé dítě fungovalo jako dojížďák za toho staršího. Salám nesalám, cukr necukr. Snědl své jídlo uvařené svému věku a pak dojedl za bráchu. Tuším, že u nás to bude stejné. Nejsem až taková zlá matka, co odpírá svému dítěti sladkosti. Dávám jí ovocné tyčinky z drogerie, občas lízátko, někdy želé bonbóny,... Naštěstí ji ukecám na některé ovoce. Nerada bych, aby byla v některých věcech po mě. Bláhově si myslím, že ji uchráním od zablombovaných zubů a sklonu k nadváze.

    Jo, a taky mě tak trochu omlouvá, že se řadím mezi ty "starší" matky. Pozoruji na sobě, že jsem v mnoha věcech opatrnější, bázlivější než mnohem mladší maminy. Jak mi bylo jednou porazeno: Pořiď malé sourozence, ať ji tak nedusíš nono smiley winking smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 24.01.2011 00:23
     
    Jj, přesně jak píšeš. winking smiley
     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 24.01.2011 11:07
     

    Ja mu taky jen občas dala kousek párku když jsme třeba někde byly a já zrovna pro něj nic neměla nebo to nechtěl tak jsem koupila parek a byl klid a k pití mu dávám bud ovocný čajik či štávu ale nejradši má vodu mateřídoušku od rajecu to miluje a já to taky piju.Taky jsem musela vyzkoušet několik druhu flašek než mi konečně z jedné začal pít

     

    Já až taky budu mít druhé tak taky vše budu dělat jinak,člověk se ponaučí.

    A sladkosti dávám taky ty ovocné tyčinky pro děti z drogerie a nebo má rád tyčinky či křupky banánove,občas mu dám tyčinku pribináček.mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 24.01.2011 11:14
     


    Janina44 napsal(a):

    Jájo, já taky všem třem winking smiley A přiznám se i k tomu dudlíku v medu a zuby mají OK


    Taky jsem to dělala, on je člověk zoufalý, když dítě řve a řve a není k utišení, to se pak zkusí cokoli. Až později jsem se dozvěděla, že ten med je problém, ani ne tak na ty zuby, ale může způsobit těžké alergie a dokonce může obsahovat nebezpečné látky pro malé děti. Takže s tím opatrně, ono to 1000x nic nezpůsobí a pak může bý velký malér. Věra

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 24.01.2011 11:15
     

    Jo po těch pribiňákovejch tyčinkách by se mi taky mohli utlouct o kinder pingui ani nemluvim. grinning smiley Pak u nás ještě frčí brumík.

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 24.01.2011 11:34
     

    Brumíka jsem ještě nezkoušela bojím se mu dát čokoládku tahle ještě i když v pribináčku taky je ale tam píšou že je to dobré na zoubky +vápník.Hned bych si dala asi se vydáme nakupovat

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 24.01.2011 11:43
     

    Ono tý čokolády v brumíku moc neni, spíš mi to přijde jak nějakej čokoládovej krém, navíc než malej okouše nožičky, ručičky a hlavičku, tak je tak nacpanej, že se kolikrát k prostředku ani nedostane. grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 24.01.2011 12:06
     


    Monina napsal(a):

    Brumíka jsem ještě nezkoušela bojím se mu dát čokoládku tahle ještě i když v pribináčku taky je ale tam píšou že je to dobré na zoubky +vápník.Hned bych si dala asi se vydáme nakupovat

    tak řídit se podle toho, co píšou na cukrovinkách a jiných pamlskách, je dost zavádějící. Přece tam nenapíšou, že je to jenom pochutina, bez které by dítě ve zdraví vyrostlo. smiling smiley

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 24.01.2011 12:14
     

    vždy se podle toho neřídím jen jsem nevěděla jak tu čokoládu tak jsem to četla.Zkusím tedy někdy i brumíka.Vím že je to maličké a kdyžtak čokoládu mám rada

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Maminky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.