středa 24. dubna, 21:45 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Maminky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Maminky
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Monina
Status: začátečník

Povídání a rady o dětech

Datum: 22.01.2011 11:25
 

kdy se tak učí ditě na nočník a jak ho přinutit aby si čistil zuby??

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 10
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:00
     

    mě tchyně pořád vykládá že její děti chodily na nočník v 9 měsíci,že at ho to hned naučím a s příborem at ho taky naučím jíst a přitom mu bude teprve rok.Pořad jí vysvětluji že je malý a že je ještě na to brzo ale nedá si říct.Ráda do všeho kecá

     
  • Autor: Reklama

    Re: Povídání a rady o dětech

     
     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:03
     

    Vlez si radsi do rubrkiy tatinek ci dedecek nez k maminkam!!!Proto tu jsou samé mladé babi

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:04
     


    Monina napsal(a):

    mě tchyně pořád vykládá že její děti chodily na nočník v 9 měsíci,že at ho to hned naučím a s příborem at ho taky naučím jíst a přitom mu bude teprve rok.Pořad jí vysvětluji že je malý a že je ještě na to brzo ale nedá si říct.Ráda do všeho kecá

    Monino, to mám za sebou grinning smiley. To musíš pouštět jedním uchem tam, druhým ven. Možná tenkrát opravdu začaly děti na nočník dřív - jednak je látkovky studěly a druhak se asi maminky víc snažily, když musely prát ty tuny mokrých plen. Dneska to jen člověk vyhodí, tak to asi tolik neřeší. Ovšem beru to z té stránky, že nakonec v předškolním věku odloží tu plínu všichni grinning smiley, tak proč se tím pořád stresovat... Navíc je prostě každé dítě jiné.Mám dva ze stejného vrhu grinning smiley, a přitom v tomhle byli úplně rozdílný. Jeden vzorný, druhý "problémový" grinning smiley. Nakonec to zvládl taky.

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:05
     

    ja mam taky doma same chlapy ale tady je to ´´samá mladá baba´´

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:17
     

    SLUNINO díky za radu.Ja jsem mu už ted koupila kartáček na učení ale on prave nechce otevřív pusu a vyplázne jazyk a ja se tam nemužu dostat ale chce to čas.Mléko mu nedávám protože si večer ještě vyžaduje prso(dítě je kojené)a nemužu ho to vubec odnaučit.Ta knížečka je dobrý nápad tak se pujdu po ní podívat do krámu.A k zubaři se chystáme.Máme jít ted k doktorce tak chci aby mi nějakého dobrého zubaře poradila.Ona vždy poradila dobře tak věřím že ani ted nezklame.

     

    S tím nočníkem se pokusím začít kousek po roce a tak uvidím.On je taky takovy víc hyperaktivní že nevydrží sedět tak jsem zvědava,chce to čas a trpělivost tak uvidím

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:21
     

    Kluky mám ve věku 5 a 8 a zoubky občas dočišťuji stále.

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:27
     

    winking smiley jo to je fakt.Deti se radi opičí HanaK a tak to po něm opakoval.Jenže mi tátu věčne nemáme doma a já to dělat nemužu.Spíš známe holčičky tak budu muset sehnat kluka nekde

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:31
     

    grinning smiley Pěkná a vydařená fotečka.Kdyby jen tušil že tu je.....Děkuji všem za rady ohledně nočníku a zoubku!!!!A chce ted taky někdo poradit??!!!

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:46
     

    Ivčo, teorii látkových plen ti třebas na tom svém exempláři potvrdit nemohu. winking smiley I tento faktor je různý, podobně jako některé dítě např. absolutně nesnese pobyt v pokřtěné jednorázovce (jsou to třeba spíš extrémnější případy, ale existují - zkrátka, každé dítě toleruje něco). Ale mohu poreferovat o postupném viditelném si uvědomování kakaání, stejně jako vědomí počurané plenky. K. si to pořeší po svém, pokud není zaujatá něčím jiným a poskvrněnou plenu vnímá, tak se sama odstrojí, příp. pod zapnutým bodíčkem rozepne plenkové kalhotky ve snaze se nálože (a to i drobného učurnutí) zbavit.

     

    Vysedávání na nočníku před jedním rokem života u nás nehrozilo z prostého důvodu, neposeděla totiž nikde, ta pokud možno i u toho jídla běhá anebo alespoň poskakuje či stojí. eye rolling smiley grinning smiley

     

    Monino, dneska zase říkají - nenechte dítě na nočníku vysedávat, pokud si to neuvědomuje, nekrmte dítě na nočníku etc., což se za našeho dětství běžně dělalo. Mám takovou teorii, že si děti spíš prve navykly na inkriminovaném předmětu dřepět, přičemž došlo k náhodnému počurání se atd. No a dneska se to propaguje způsobem opačným, aby dítě začalo nočník funkčně využívat, až když jeví známky porozumění principu.

     

    Řekla bych, obě metody fungují, tak at si každý vybere, co je bližší jemu a hlavně co se líp dá aplikovat na jeho dítě. Stav uvědomování přichází někdy mezi 15. měsícem života až 2,5 rokem. Odborníci říkají, vytrvejte ve zkoušení 14 dnů, pokud nejsou žádné zaznamenané úspěchy, je prostě ještě brzy.

     

    Začít v zimním období s sebou nese nepříjemnosti v podobě větších komplikací jednotlivých fází, např. -

    1. dítě potřebuje běhat s nahou prdelkou, na začátku v oblečení totiž stav "chce se mi čurat" ještě vnímat nedovede, to je až další, pokročilejší fáze úspěchů

    2. samostatné čurání zvýší úměrně jeho odpor k zaplenkování, takže zabalit ho v případě potřeby zpět do plen pokládá za urážku grinning smiley, což úměrně prodlužuje dobu potřebnou k vypakování se ven, a to i pro tzv. rychlá vyběhnutí (v minus deseti, že eye rolling smiley)

    3. všechno se blběji suší a katastrofy se tudíž nelikvidují tak promptně jako v létě (podlahové krytiny. lůžkoviny, oblečení..)

     

    O nočním bezplenkování se říká, začít, až bude přes noc plena suchá - třeba sledovat, protože dítě čurá pak až po probuzení, některé ovšem fofrem, jiné třeba za delší dobu. U nás období nočního nečurání nastalo mnohem dříve než akceptování nočníku, z počátku s nahou prdelkou vydržela hodinu až dvě moč zadržovat, než jsem ji zabalila, pak se úlevně vyčurala. Nechtěla jsem ji mučit kvůli "převýchově", probíhala naivní snaha o odběr moči pro MUDr.

     

    ----------

    Františku, nevyháním tě. flower smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 09:49
     

    Hanule, souhlas v tom, že odplenkování bych bez ohledu na věk přesunula na léto. Vím, že jsme se s jedním taky trefili "do zimy" - že by jako v tom období už měl být bez nich a já mu nemilosrdně rvala do auta plínu, seč se bránil všemožně. Protože představa, jak se počůrá a má na sobě slipy, punčocháče, kombinézu a to vše je nasáklé do potahu dětské sedačky, který v zimě schnul dva dny... no tak to teda ani náhodou!!! nono smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 10:09
     

    Ivi, vím, o čem mluvím, protože my v zimním režimu jedeme eye rolling smiley grinning smiley, ovšem ne pro mou zatvrzelost, skutečně se potomek přihlásil o odplenkování velmi aktivně najednou sám, až mě to zaskočilo, to se nedalo už "přeslechnout".

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 11:46
     

    Hani, malé jsem plenku na ven dávala ještě před pár dny. Vysvětlila jsem jjí, že maminka ji tak rychle nesundá kombinézku. Že ji věřím, že si řekne, ale maminka nemusí včas najít ani vhodné místo na čůrání (např. při nákupu v obchodě). Až plína z pidi-mini-procházky byla suchá, tak jsme vyzkoušela jít s ní úplně bez plín. Stala se nám také venku nehoda. Naštěstí jsem to nezkoušela při teplotě minus. Teď už si řekne, že chce čůrat. Prchala jsem z obchodu z malou čůrat na mulčovací kůru. Naštěstí šla se mnou mamka a hlídala všechny věci - nákup, tašku, peněženku, kočárek, oblečení. No, ještě se to musí pořádně vychytat. Ale to přijde. Hlavně žádný stres a nervy. Tím jsem to malé taky zezačátku hodně pokazila.

    Jsem zvědavá, jak to provedeme s plínou na odpolední a noční spaní. Po obědě má občas plínu suchou. Motivuji odměnami - lízátkem z hroznového cukru. Ráno chce k tátovi do postele a v nočníku je pak prázdno.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 12:04
     
    005.jpg

    tak jsem dohledala, páč jsem fakt už si nepamatovala, kdy jsme začli chodit na nočník. S albumama na fotky jsem si vyhrála, když byly děti malý. Teď do nich rádi koukajíwinking smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 13:19
     

    Tý jo 8 a půl měsíce. Šikulka! eye popping smiley

    Přijde mi to album hrozně povědomé, ten papír, já měla jako nejstarší taky takové a mamča do něj měsíce zapisovala stejně, škoda že ho nemám u sebe. Nemá náhodou na přední straně sluníčko?

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 23.01.2011 18:19
     

    Tak to je rychle učenlyvé dítě taky už asi budu pomalinku učit.Malej se vždy rozčiluje když ho chci přebalit tak pujdem na to

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Maminky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.