sobota 20. dubna, 09:11 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Maminky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Maminky
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Monina
Status: začátečník

Povídání a rady o dětech

Datum: 22.01.2011 11:25
 

kdy se tak učí ditě na nočník a jak ho přinutit aby si čistil zuby??

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678910
    Aktuální stránka: 10 z 10
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.03.2011 23:38
     

    Je fakt, že kdyby naši nebydleli tak daleko, tak bych jim to taky ráda dopřála a malýho jim tam zkusila dát co nejdřív, jenže je rozdíl dát děcko k rodičům, kteří bydlí ve stejném městě a dát děcko k rodičům, kteří bydlí 25 kiláků daleko.

    Já bych se taky nebála, že ho mamča nezvládne, vychovala tři děti, vnouče je třešnička na dortu, ale zas ta vzdálenost, když byl mlaďas mimčo, tak ta dálka byla problém pro mě, vadilo mi, že kdyby něco, tak bych u něj nebyla hned a když byl zas starší, vnímal to, že babička zas až tak blízkej člověk neni, kolikrát jsme se neviděli i tři týdny, mamča je pracující babička a když jí blbě vyšli šichty a ani já se k nim neměla jak dostat, tak se nedalo nic dělat.

    A to nemluvim o povaze, kdybych staršího šoupla jako malýho k babičce přes večer, tak si sem skoro stoprocentně jistá, že by z toho zešílel. Je to hysterka od peřinky. S tim mladšim by to bylo úplně jiný, je to řízek a flegmouš, ten i na ulici je schopnej jít za kýmkoliv, starší se ode mě nehnul.

    Každá mamča asi tuší co si může nebo nemůže k děcku dovolit. Já bych to v tomhle případě zkusila, sice né hned s týdnem, ale začla bych postupně a určitě bych byla nablízku, kdyby něco.

     

    Anavi napsal(a):

    Jen na obranu musím říct, že my třeba i byli doma,ani jsme nešli nikam juchat - jen babička s dědou to chtěli s takhle malým mrňousem zkusit a užít si ho i přes noc včetně ranního buzení, protože pro ně jsou děti všechno a třeba o moji neteř se mamka starala, když jí bylo 14 dnů, protože její maminka byla tou dobou hodně nemocná a tak byla vděčná za pomoc a noční vstávání k malé. Takže jsem neměla strach, že by to nezvládla a dopřála jsem jim to. Ono možná i tím, že to dítko tam občas bylo přes noc skutečně už od útlého věku, tak možná vnímalo jako normální, že se občas táta nebo máma vzdálí, ale zase se vrátí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Povídání a rady o dětech

     
     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 13.03.2011 20:49
     


    Evca napsal(a):

    No kdybych si měla vybrat,zda mít v posteli dítě nebo chlapa jednoznačně vítězí dítěsmoking smiley


    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Evčo, ty nezklameš grinning smiley grinning smiley grinning smiley 

    Chvílemi se těším, že Vícepůlka opět na týden odcestuje. Budu chrupat s malou v posteli. Jak není nachlazená, nechrápe. Což poslední dobou nemohu říci o Vícepůlce angry smiley

    Ale jako plus pro Vícepůlku - nezabere tolik místa jako malá. Čím menší člobrda, tím potřebuje víc místa confused smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 13.03.2011 21:09
     

    Trixinko, pravdu díš. Záleží na četnosti návštěv babička - vnouče a povaze dítěte. Jedny prarodiče má malá doslova nad hlavou a druzí žijí 240 km daleko.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 13.03.2011 21:20
     


    Christin napsal(a):

    slunino jestli i ty nemáš jistotu a budeš se bát jí tam nechat tak to nedělěj.Budeš pořád neklidná a myslet na to jestli to zvládne.Být tebou tak na týden dítě tam nedávám.To je opravdu ze začátku moc.A jak píšeš to dítě je zvyklé tě mít u sebe.

    Já kdybych byla na tvém místě tak to nedělám.Třeba můj syn by nevydržel ani noc beze mě zatim.Chci to zkoušet taky ale jen zatim jednu noc


    Christin, také jsem schopna vyzkošet maximálně jednu noc. V případě, že bych tam byla týden, tak ten další víkend bych riskla. To jsou jen 2 noci a to si myslím malá zvládla. Ale chce to ten čas na "zvyknutí si". Soudím tak podle sebe.

    Malá je schopna říct i babi, kterou vidí denně, že chce za maminkou. Není problém uprostřed nějaké činnosti. Vezme ji za ruku a táhne ji na chodbu a k nám do bytu.

     
  • Status: nováček

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 04.09.2012 13:03
     

    Ahoj maminky. Máte někdo zkusenost s novorozeneckou kolikou? Prosím o nějaké rady, doporučení, co vám na to zabralo, pomohlo. Já uz nevím, co s ní confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 04.09.2012 13:21
     

    Zkus navštívit stránky [www.emimino.cz] - tam bude holek s podobnými problémy víc... my už tady máme děti spíš větší.

     
  • Autor: aruska6
    Status: nováček

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 21.04.2014 14:40
     
    ahojky jakou hru by jste mi doporučovali pro 1Oti ročného synovce? Chtěla bych ho něčím překvapit, ale už nemám skoro žádné nápady. Budu ráda za každou radu a pomoc. Díky
     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 21.04.2014 18:14
     

    deskové: Poštovní kurýr, Monopoly, Pandemic, Jak nedostat infarkt, Dostihy a sázky

    karetní: 7 divů světa, Dominion, Citadela, Bang!



    aruska6 napsal(a):
    ahojky jakou hru by jste mi doporučovali pro 1Oti ročného synovce? Chtěla bych ho něčím překvapit, ale už nemám skoro žádné nápady. Budu ráda za každou radu a pomoc. Díky
     
  • Autor: Leona82
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 12.10.2014 15:54
     

    Na nočník od 8 měsůcí zkoušel, od roku chodil. Zuby asi od prvního zoubku prstový kartáček, pak nevím. Ale čistí si. I když teď je v pubertě, brzy bude mít 4 grinning smiley grinning smiley, takže bojkotuje, co se dá. Resp. to zkouší

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Maminky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.