pátek 29. března, 06:57 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Maminky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Maminky
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Monina
Status: začátečník

Povídání a rady o dětech

Datum: 22.01.2011 11:25
 

kdy se tak učí ditě na nočník a jak ho přinutit aby si čistil zuby??

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678910 | další
    Aktuální stránka: 1 z 10
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 12:00
     

    Monino, ten nočník je u každýho jinak, první byl přes den bez plen už v roce a jednom týdnu, byla velká výhoda, že jsme trénovaly přes léto, druhýho jsem naučila na nočník až v šestnácti měsících, neměla jsem na něj tolik času, jako na toho prvního, tak jsem lajdačila. stydlin smiley

    Zuby jsem s oběma trénovala od doby co ve vaně seděli, koupila jsem jim od mam takovou tu sadičku, kde jsou ty gumový kousátka a pak i kartáček. Nejdřív sem jim čistila dásně s pár zoubkama těma umělejma koncema, aby si na to zvykli, pak kartáčkem. U prvního v pohodě, u druhýho jsme trochu bojovali, vůbec se mu to nelíbilo a zvedal se mu z toho kufr, teď už je to v pohodě, opičí se s otevřenou pusou po bráchovi.

     

    Vesměs záleží na tobě kdy začneš, důležitý je aby to bylo v době, kdy na to budeš mít čas a nebudeš ve stresu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Povídání a rady o dětech

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 15:35
     

    Trixi, zajímavá informace,já už to nezachráním, ale poradím všem dcerámgrinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley flower smiley , kam já jsem to zase vezl ??? Samá baba.mls smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 15:37
     

    Prej samá baba, u nás je to samej chlap. grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 15:39
     

    Trixi doma taky, ale já myslel tady, jdu raději na kytí, ,

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 15:59
     

    Jo táák. grinning smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 21:32
     

    Monino, malé jsem "čistila" zoubky hned poté, co vykoukly z dásní. Koupila jsem v drogerce zajíčka, do jehož oušek nasuneš prty a těmi ty zoubky čistíš. Malá ta ouška ožužlávala. Pak jsem koupila v lékarně plastovou násadku na prst s jemnými výstupky. To až měla malá zoubků víc. Nakonec jsem pořídila opět v drogerce kartáček na učení. Z jedné strany klasické štětinky a na druhém konci gumové kousátko. Ještě jsem byla upozorněna sestrou, abych ji na noc nezvykala na mléko. V mléku jsou také nějaké cukry a mohla by si zkazit zoubky. Dětskou pastu nám doporučila zubařka a špiním jí kartáček asi od dvou let. Jinak jsem vždy čistila bez pasty. Motivace k čištění zoubků - krtek a zoo - tam má lev bolavý zoubek a krtek mu jej vytrhne, dále knížka Krtek kamarád - tam je básnička o bolavém zoubku. Takže drasticky jsem ji vždy říkala, že pokud si nebude čistit zoubky, že tam bude červík. A to ona zase nechce. Všeobecně se bojí bílých plášťů.

    Na nočník jsem ji začala dávat v době, když už dávno seděla. Aby si trochu zvykla. Četla jsem jí tam knížky. Vím, že ještě v roce a půl nebyla zvyklá na časté chození na nočník. Některé maminky dávají svého prďocha třeba co hodku na nočník. Tak jsem ji nemordovala. Byla jsem ráda, že mi tam zůstala rano po probuzení, po obědovém spaní a před koupáním. Občas po procházce nebo nahodile při jiné příležitosti. Až byla starší, tak jsem frekvenci návštěv nočníku zvyšovala. O prázdninách jsem zkoušela malou bez plín. Ale na dovolené se něco zvrtlo a po návratu jsem ji nebyla schopna usadit na nočník. Nic nepomáhalo. Tak jsem se uklidnila, že není kam spěchat. Koupila jsem redukci na velký záchod. Občas to zafungovalo a pak zase nic. Naštěstí byl opět v kurzu nočník. No, a až v listopadu (24měs) si vyloženě řekla, že nechce plínu. Byl to taky boj. Chce to čas. Každé dítě to má jinak.

    Jo, a ještě k těm zoubkům. Připrav se na to, že ještě prvňáčkovi budeš muset přečišťovat zoubky. Viděla jsem to u známých. Prvně děti samy a pak nastoupí rodič.

    A další poznámka - doporučuji zajít s prďochem k zubnímu lékaři, až tam půjdeš také ty. Jen aby si zvykl. Navíc ti řekne spoustu informací ohledně péče o chrup dítěte.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 22:09
     

    ještě ve 3 - 4 letech kluci snědli porci zubní pasty, zapili sklenicí vody a šli eye rolling smiley = musela jsem dočišťovat za ně i jako předškolákům a dodnes je občas vracím 2- 3 krát, ať to dočistí, 9 + 10 let. angry smiley

    Nejlepší učení na nočník proběhlo u nejmladšího, v roce a tři čtvrtě si důkladně prohlédl bráchu co to na zahradě u toho stromečku dělá, stoupl si na totožné místo a zopakoval to - a uměl čůrat venku, na nočník to už šlo raz dva. U kluků se fakt hodí zangažovat nějakého staršího "muže" ať vezme chlapečka s sebou na záchod. U nás to bylo u staršího kluka manželovi žinantní, tak jsem požádala pětiletého kluka od sousedů - zašli si spolu očůrat kopřivy a pak už to šlo. thumbs down

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 22:27
     
    p7170008.jpg

    Jj na očůrávání venku máme taky pěkný vzpomínky, to je ten první ve dvou letech, hrozně ho to bavilo, záchod byl pak hračka. grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 22:38
     

    Trixi, hezký snímek, hlavně že si vystačil již sámgrinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 22:39
     

    hezká fotka - sám, ale od pasu dolů nahatý, jistota je jistota. winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 22:44
     

    Nas chlapecek se taky ucil venku stylem: pocurame stromecek. No naucil se asi dobre, horsi bylo, kdyz to chtel aplikovat ve skolce na zahrade, prece nebude chodit dovnitr, to je daleko.

    Tak to tenkrat nastesti slizl manzel, kdyz ho vyzvedaval a ucitelka mu pobourene hlasi, ze nase dite se snazilo pocurat dve holcicky, ktere se mu smaly, ze chce curat na kericek.eye popping smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 22:50
     

    Hani, jak poznáš u kluků, že si zuby pořádně nevyčistili? A jezení pasty je asi úplně normální. Doma jsme také škemrali o pastu Tuti-fruti. Mňam, ta byla dobráá mls smiley

    S tím chlapským čůráním si to zapamatuji. Až bude kluk, tak zaúkoluji tatínka občůráváním zahrady grinning smiley Malá o prázdninách statečně čůrala na stání k autíčku. To měla ale holou řiťku. Jakmile jsem ji dala kalhotky a pak kvuli počasí i leginky, tak vykonávala potřebu do nich. Opravdu jsem to vzdala a počkala, že to samo přijde.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 22:57
     
    p7170020.jpg

    V tu dobu už se nepočůrával, nahatej bejt musel, bral tetce hadici a stříkal si vodu do lavoru, on by byl nahatej celej, ale já měla hrůzu, aby se nepřismahnul. grinning smiley 

    Jen si teď nejsem jistá, jestli v tu dobu měl nebo neměl plínu na noc, protože tu dostával docela dlouho, přes noc mi vypil celou flašku s čajem a dlouho trvalo než s tim přestal. eye rolling smiley Ale asi to maj v genech, protože ten mladší je to samí.grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Povídání a rady o dětech

    Datum: 22.01.2011 23:06
     

    pořádně nevyčištěné zoubky jsou plné toho bílého svinstva - plaku, buď to vidím na první pohled, nebo seškrábnu párátkem povrch zubu a demonstruju majiteli jaký hnůj má v ústech. nono smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Maminky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.