čtvrtek 25. dubna, 10:42 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: remoska

Používáte remosku?

Datum: 16.08.2007 16:49
 

Používate na něco remosku? Já se přiznám, že by mi dost chyběla. Dělám v ní pravidelně žemlovku, zapečené těstoviny, francouzské brambory. Mamka v ní peče třeba kuřecí stehna nebo dokonce některé buchty.

 

Pokud máte recept na nějaké rychlé "remoskové" jídlo, sem s ním. Děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 9
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 18.07.2012 20:15
     

    Ráda v ní peču žemlovku ,krásně v tom nabyde. Jinak se v ní dá upéci i pizza. Je skvělá. Pořád se u nás používá.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Používáte remosku?

     
     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 19.07.2012 00:18
     

    Balanclady, jak děláš ,prosím tě, pizzu? Můžeš mi prozradit recept na těsto a také dobu pečení? Bojím se, že to vše navrchu bude ožehnuto od spirály. Po mé negativní zkušenosti s jogurtovou buchtou peču v remosce jen maso. Experimentům se vyhýbám. Ale pizzu bych si dala. Jak cácorka říká - ču pi*u.

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 16.02.2013 11:23
     

    já ji používám třicet let love smiley love smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 21.02.2013 23:07
     

    Emilko, pečeš v ní i buchty? Mamka pamatuje mou babičku, jak v ni pekla i Honzikovsky buchty. Používám ji jen na pečení masa. Zapékání se mi v ní nedaří. O buchtách a sladkém nemluvím. Ráda bych se ji naučila pořádně používat, když už mi tady zavazí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 09:39
     

    Mamka v ní peče téměř cokoliv, musím říct. Já ji využívám spíš jen na zapečené těstoviny, franc.brambory a žemlovku.

     
  • Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 10:18
     

    Moje maminka ji používala na chatě, buchty z ní byly báječný (ty Honzovy s povidlím a mákem - mňam), dělala bublaniny, třená, piškotová těsta, úplně všechno, troubu vůbec nepoužívala smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 11:01
     

    Mamka jí má na zahrádce, kde jsou omezené možnosti na vaření, takže v tom peče třeba kuřecí stehna mls smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (22.02.2013 11:03)
     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 13:23
     

    Jsem totálně nešikovná. Také bych ji chtěla takto používat. Jen k tomu nemám dostatek odvahy. Už to vidím ve spálených barvách sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 13:30
     

    Já ji používám v létě abych nemusela topit v kamnech, peču a zapékám v ní všechno. Sladké skoro nepeču takže jsem to nezkoušela ai v remosce.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 13:47
     



    slunino napsal(a):

    Jsem totálně nešikovná. Také bych ji chtěla takto používat. Jen k tomu nemám dostatek odvahy. Už to vidím ve spálených barvách sad smiley


    slunino, tak toho bych se nebála vůbec... naopak k tomu má člověk pořád přístup, přijde mi to lepší, jak trouba...

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 14:22
     

    Anavi, v mém případě mi chybí odvaha to vyzkoušet. Mám před očima a nosem tu spálenou jogurtovou buchtu. Navíc nová remoska má dost nevýhod oproti staré. My máme bohužel tu velkou a zabere neskutečně místa.

    Děvčata, když pečete sladké v remosce, nepálí se vám to pod spirálou? Máte střed také dostatečně upečený?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 14:27
     

    pod jakou spirálou? eye popping smiley confused smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 15:22
     

    Já v ní sladké pekla...ale už je to fakt dávno...teď žádnou nemám, ale chystám se na ni (jak už jsem zde určitě někdy psala). grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 15:30
     

    [www.gurmetklub.cz]

     

    Koukla jsem na net, skutečně je tam spirála, ale já mám ten model, co je na fotce stydlin smiley grinning smiley , tam se opravdu žádné víko s průhledem nekoná a existenci spirály si můžu jen představit. Já měla za to, že okraje rozpáleného víka rozvádí teplo po celé remosce, tudíž se to naopak ohřívá a peče velmi rovnoměrně. Nikdy jsem v ní nic nespálila!! Fakt ne.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 18:04
     

    Anavi, spirála je ukrytá na krajích poklopu. Máme novou se skleněným průhledem. Mamčina starodávná se odkládá vodorovně na stojánek z hliníku. Poklop u nové se má otáček jako by dnem vzhůru. Na poklopu jsou plastové nožky. Bohužel při této manipulaci mi vylítly pojistky. Vícepůlka byl nucen remosku rozmontovat. Na tom drátku uvnitř (spirále) posunul keramické izolatory. Nevím, jak jinak popsat tu ochranu drátu. Každopádně záruku již uplatnit nemůžeme. Pečení masa je rovnoměrné - otáčím a posouvám ho. U té buchty se kraje přičoudly a střed byl tekutější.

    [www.remoska.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.