čtvrtek 25. dubna, 08:59 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: remoska

Používáte remosku?

Datum: 16.08.2007 16:49
 

Používate na něco remosku? Já se přiznám, že by mi dost chyběla. Dělám v ní pravidelně žemlovku, zapečené těstoviny, francouzské brambory. Mamka v ní peče třeba kuřecí stehna nebo dokonce některé buchty.

 

Pokud máte recept na nějaké rychlé "remoskové" jídlo, sem s ním. Děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456789
    Aktuální stránka: 9 z 9
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 21:40
     

    Milé dámy, nebudu Vám klafat do vaření, protože doma uvařím pouze kafe, čaj, švej ču žu a bramborák, ten ovšem dělám luxusní. I babičkatchýně prohlásila, že lepší nejedla.

    Zpět k remosce. Tu jsme využívali dlouhá léta, kuře, farancouzáky (myšleno francouzké brambory), ... .

    Tak, remoska výborná, ale nezaměnit s pečící pánví ! Když remoska dosloužila, tak jsme si pořídili právě pečící pánev a jsou to vyhozené peníze . Remoska topí horem a hliníková mísa rozvede teplo i dolu. Pečící pánev topí pouze ze spodu a vše se připálí. Není k použítí, max. na nějaké palačinky a podobně. Nyní odpočívá ve sklepě.

    Dostal jsem hlad - jdu zkontrolovat ledničku stydlin smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Používáte remosku?

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 27.04.2016 11:24
     

    Taky jsem ji hodně používala..v prvním bydlišti jen tu, měla jsme více misek, tak v pohodě jsme v ní pekla buchty i koláče..Pětečko...škoda, že sis nevzpomněla dřív, nedávno jsem ji vyhodila..funkční se třema miskama..Furt jsem ji skladovala, kdyby náhodou někdy byla potřeba..

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 27.04.2016 13:21
     
    p4190280.jpg
    Další fotografie:

    na remosky jsem ráno mrkla, malá a snad nejlevnější 2 700,-.....tady je ta mikrovlnka, copak asi všechno umí, nikdy jsem ji nepoužila

     
  • Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 27.04.2016 13:22
     

    Mikrovlnka akorát umí zkazit jídlo smoking smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 27.04.2016 15:15
     

    Dost ráda všechno se v ní dobře udělá mám ještě tu starou a jsem s ní moc spokojená. Peču v ní i bábovku a jiné.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 28.04.2016 10:13
     

    Jj, všem moc děkuju. Já si jen můžu rvát vlasy, protože jse měla 2 sady remosek po babičkách a použíla jsem je naposledy před 100 lety grinning smiley když jsem byla na mateřské dovolené. Když jsme se stěhovali do většího bytu, vyhodila sem jednu sadu. No a když jsme kompletně rekonstruovali byt včetně kuchyně a všech spotřebičů (před 9 lety) vyhodila jsem i tu druhou. Kdo mohl tušit, že si za rok pořídíme zahrádku s chatkou.....

    Jenže ty staré - po babičkách mi přišly nějak větší-vešlo se toho tam hodně. Vím, že jsem v nich pekla maso a bylo fakt dobré.

    Nezbývá než si udělat čas a zkusit se podívat "na živo" v obchodech, protože zatím jsem jen googlila....

    Ještě jednou děkuji za postřehy.

     
  • Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 28.04.2016 12:50
     

    Helenko, já tě chápu, že si teď nadáváš, ale všechno schovávat nemůžeme. A zákon schválnosti funguje, to, co vyhodíme, určitě budem potřebovat. Tak ti přeju, abys měla větší štěstí než já a nemusela jsi remosku vyhodit chvilku po uplynutí záruky. Oni ty staré remosky měly tu výhodu, že šňůra nebyla pevně připojena k remosce, ale zasouvala se do zděře, tím zabírala méně místa. Jenže, to dnes odporuje elektropředpisům. Tyhle staré remosky se dají koupit použité, je jich v nabídce dost, ale je v tom riziko, kolik má odsloužíno. Tak přeju úspěch ve volbě pečícího zařízení. please smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 28.04.2016 13:53
     

    Alenko děkuji flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 28.04.2016 15:06
     

    tak jsme konečně remosku přivezla z chaty , dokonce má i nějakou lepší šnůru, ale jen jednu misku, naštěstí tu hlubokou

    ... tak je vydrbaná drátěnkou, ted ještě mít tu odvahu a strčit ji do zázuvky grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (28.04.2016 15:46)
     
  • Autor: Mia75
    Status: nováček

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 16.05.2017 16:39
     

    Vaření v ní mi přijde rychlé a maso pak chutné smiling smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 16.05.2017 17:27
     

    Já ted zrovna sháním tu střední velikost- použitou- stačila by mi na ohřátí jídla na zahradě. Doma mám Minorku a pro mě na kousek masa stačí. Kouknu po bazarech.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 16.05.2017 22:43
     

    Pinko, podívej se semhle ... [www.bazos.cz]

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 17.05.2017 18:23
     

    eli, dík za tip thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 18.05.2017 12:42
     

    Není zač .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.