čtvrtek 28. března, 20:48 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Interiérový design
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Interiérový design
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: evelina
Status:

Poťahy na sedačku

Datum: 19.02.2009 08:17
 

Potrebujem poradit, chcem potahy na sedacku ktora mi nevyhovuje farebne. Ide mi hlavne o navrhy usitia potahov a ak mate nejake stranky kde by som sa mohla inspirovat bola by som velmi rada.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 08:26
     

    Evelíno, vyfoť ji, ať víme, jaký jsou možnosti.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Poťahy na sedačku

     
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 09:02
     
    rimg0001.jpg

    Prikladam sedacku, je roztahovacia. Latku chcem bordovu.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 09:09
     

    No tak to nebude nic jednoduchého, mě napadá koupit hotové elastické potahy, šít na tohle cokoliv je sebevražda.

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 09:19
     

    Nastastie mam na to kamaratku co mi zrealizuje, len potrebujem nejaku inspiraciu ako to urobit aby to malo dobry konecny efekt. Ta sedacka mi pije krv uz od kupenia, ale v ramci dobrych rodinnych vstahov som to dost dlho vydrzala -8 rokov.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 09:24
     

    [www.offroad-rc.info]

     

    našla jsem k tématu toto, možná přínosný text, nicméně pro někoho, komu je jehla s nití nepřítelem (to myslím sebe smiling smiley ), to teda moc neříká confused smiley

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 09:40
     

    Majka , Anavi dakujem smiling smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    ing_kuba

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 10:28
     

    Je to jenom o trpělivosti. Např. profilované polštáře lze obdobně vyprofilovat i na potahu - nastříhat si o trochu větší jednotlivé plochy z látky, ty pak na polštáři napasovat tak, že příslušné švy při štepování nebo špendlení zůstávají z vnější strany. Po definitivním sešití pak stačí potah pževrátit tak, aby se tyto švy ocitly uvnitř a potah lze na polštáž natáhnout hezčí, lícovou stranou. Zdrhovadlo, kterým by se potah na polštářích uzavřel bych našil na spodní stranu. Pozor jen, aby otvor byl dostatečně velký!

     

    Pokud by byl zájem, mohl bych se, nejspíš o víkendu, pokusit vyfotit i to, jak jsem řešil potahy základů křesel a sedací soupravy smiling smiley Držím palce, ať se dílo podaří:-)

     

    Zdraví vás autor potahu ušáku na zmiňovaném odkazu

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 10:48
     

    Pan Kuba, velmi pekne Vam dakujem a pripadna fotka by ma potesila.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    ing_kuba

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 11:20
     

    pošlete mi na mail ''.phorum_html_encode('ing_kuba@centrum.cz').'' váš email, abych vám mohl fotky poslat

     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 11:28
     

    Musíš mít chuť to ušít a pak ti to půjde - mně když šiju s chutí, tak to jde perfektně. Ale když jsem k tomu donucená tak s tím nakonec stejně praštím a udělám to jindy a daleko rychleji než když se mi nedaří.eye popping smiley

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 16:53
     

    Vladana, ja chut mam , ale nie som az taka super krajcirka. To som si dohodla s kamaratkou ta uz robila svojim detom tak ma skusenosti. Mne skor ide o to najst inspiraciu.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 18:04
     
    p2190007.jpg

    No....ja som tiez uz v zivote toho vyskusala az az...a so slovnym spojenim "neda sa" dodnes sa neviem zmierit...Hihi, ale Evelin, tvoja suprava vyzera na riadny oriesok..nielen kvoli podruckam, pokial nie su odnimatelne, ale aj ostatne diely su dost komplikovane...

    ---------------------------------.

    Ja som este uplne na zaciatku, ked boli deti male, sila na nasu svetlu gaucovku tiez potahy( to ma naucila moja mamka, ktora bola a dodnes je moooooc sanovna...), neskor ked sa tieto "znicili", tak aj dalsie...tam uz boli biele plysove epedy a kostra mala potah z tmavohnedej latky...Po kazdom siti som povedala, uz nikdy viac...a predsa asi pred 8r. som znovu sa pustila do dvoch kresiel - povodne kozenkovych, lebo...sa ta kozenka zacala lupateye rolling smiley ..Sice som ich chcela povodne vyhodit, aleeeeeeee....ked su tak fantasticky pohodlne a ...fantasticky sa z nich pozera v dcerinej detskej izbe TV ( ten stvrty)...este aj psy su v mmt. na nich, ked sa tam nahodu zdrzujeme..takze fajn, ze vlastne ostali..

    ---------------------------------------------

    Ja by som ti vedela poradit dtto, ze najdolezitejsi je vhodny vyber latky, podla toho sa da to zmaknut ovela lahsie, ako ked zle zvolis latku, to sa riadne natrapite..Takze pokial mozno, strecovu-elasticku!!!....pripadne s hrubsim dezenom, ale nie tvrdu!!!!!.....aby nebolo vidiet pripadne nedostatky..( dobre vyzera kubov potah - alebo mne sa najlepsie sil plys.).

    -----------------------------------------------

    Tu je obrazok mojho kresla - kupila som vtedy strecovu viskozu - tentoraz som nechcela hrubsiu latku, lebo po obvodoch velkych eped boli povodne zamiky a chcela som ich znovu urobit... a musela som sputit latku az po zem, lebo su to kresla na koleckach a takto ked ich latka zakryva, vyzera to lepsie.. Potahy na velkych epedach sa daju lahko dat dole - stahuju sa vzadu na snurku, tym sa lahsie vytvaruje pozadovany vzhlad.....len..ani po rokoch nie su na na velkych epedach nasite gombiky( take ake na podruckach).... nikdy som sa k tomu nedostala...su dodnes niekde v saciku v supliku...smoking smiley Zvlast je sita kostra a osobitne su aj obidve podrucky....( cela "renovacia" 2 velkych kresiel ma vtedy vysla asi okolo 500Sk)

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 20:12
     
    cimg3007.jpg

    Keria ta tvoja pohovka vyzera super aj so psikom! love smiley

    Ja uznavam ze to bude asi riadna fuska urobit z tej ubohej sedacky nieco co sa mi bude pacit, ale verim v Terkine zlate rucicky( to je kamaratka). Vcera uz bola aj pomerat kolko latky potrebujem a zajtra by sme mali ist vybrat latku. Ja chcem bordovu, podlaha je svetla a v koberci mam od bledej az po bordovu. Dodavam aj foto kobereca.

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Poťahy na sedačku

    Datum: 19.02.2009 20:23
     

    Pan Kuba kludne dajte tie fotky tu, budeme vsetci velmi radi a berieme to ako dalsiu inspiraciu a obohatenie pre nas vsetkych na Weeku.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Interiérový design (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.