pátek 19. dubna, 11:08 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zvířata
 
Autor: Petra26
Status: nováček

Porod feny po čísaři

Datum: 05.06.2009 17:25
 

Máme fenečku , která prodělala císařský řez k vůli velikosti štěněte... Vše proběhlo v naprostém pořádku, jen štěnátko to po dvanácti dnech vzdalo....

Další krytí jsme měli ohlídat, jenže se stala chyba a fenečka je opět těhotná...

Nemá někdo zkušenosti , jak bude probíhat porod??? Mám strašný strach , že to nedopadne dobře confused smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 19:10
     

    Nejsem veterinář, ale i laickým pohledem si mylsím, že je to průšvih. Uvědom si, že před půlrokem jí rozřízli břicho i dělohu. Zahojené to sice pohledově je, ale nemůže to být dostatečně prohojené. Je to moc krátká doba. Podle mého jí může prasknout děloha a to je konečná i pro fenu i pro štěně....

    Naše bývalá fena sice císaře neměla, ale obrovské štěně a děloha jí praskla čtrnáct dní před porodem.... thumbs upAni vzpomínat se mi nechce sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Porod feny po čísaři

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 19:28
     

    Petro ,samotný císař neznamená,že následujúce porody by nemohli prebehnúť hladko. Ale....

    1,Záleží na velkosti psa,menšie plemena sú problematickejšie

    2,Záleží,či už niekedy rodila prirodzenou cestou

    3,Mala nejaké pooperačné komplikácie?

    4, Naozaj ste ju nakryli hneď pri ďalšom hárání t.j. za pol roku?Drahuška to tak píše,ale úplne jasné to z tvojho príspevku nie je.Nevynechali ste jedno háranie?

    No,ideálná situácia to nie je.Každopádne by si sa mala poistiť. Zisti si,kde máš najbližšie veterinára,zisti si jak majú služby,dopredu ich kontaktuj,vysvetli situáciu a dohodni sa,či by bol ochotný v prípade núdze prísť k vám i napr. v noci.Snaž sa aspoň psa neprekrmovať.Neviem v akom stupni gravidity je,ale asi sa už nič nedá robiť.Keďže ste ju nechceli nechať nakryť,tak predpokladám,že ste to,že je gravidná zistili až pozdejšie.

     
  • Autor: Petra26
    Status: nováček

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 19:37
     

    Jedná se o pražského krysaříka...

    Samozdřejmě , že jsme jí připustit nechtěli confused smiley, poznala jsem to až ted... předpokládám že má podle hárání cca 40 den... Nejsem na to vůbec připravená, že by se mohlo něco takového stát (prasknutí dělohy) confused smiley confused smiley...... Jak se tomu mám všemu vyvarovat... Nemám si zajet třeba k veterináři a dohodnout se raději na císaři , kterej by udělali předem...

    Ne císařský řez byl její první porod....

    Pooperační kompklikace nebyly žádné...

    Mám strašný strach confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 19:42
     

    Počkej a není třeba falešně březí? Byla jsi na ultrazvuku?

     
  • Autor: Petra26
    Status: nováček

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 19:49
     

    Na ultrazvuku jsem nebyla, ale podle nahmatání je to stoprocentní......

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 19:50
     

    Asi bys měla jít a hned se domluvit, ne?

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 19:53
     

    Předem? jak předem? Vet pristúpi k císaři,keď bude vidieť,že porod neprebieha normálne. Císař sa nedá urobiť napr.dva týždne pred termínom,to by si mala neživotaschopné štene.

    Neplaš sa,ešte máš čas..Skor zapracuj na kontaktoch s vetom.Vezmi tam aj fenku,nech sa na ńu pozrie,či je skutočne v tom 40-tom dni.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 19:55
     

    Tady je asi jediná dobrá rada - zajít k veterináři. Asi tě nepochválí, že jsi ji nehlídala, ale bude si vědět rady, jak řešit situaci, aby vše proběhlo dobře. Potvrdí, jestli je fenka opravdu těhotná, taky zjistí velikost štěňat a pohlídá ev.porod. Držím palce i ty na tlapkách.

    Mívali jsme fenku kokra a tu nešlo v době hárání uhlídat. Ale kokři se jí nelíbili, tak jsme vždycky měli nějaké neznámé křížence. Ale ta rodila "za housku", vše zvládla krásně sama. Věra

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 20:00
     

    Spike,takto bezproblémovo sa rodia podvaťáčci. grinning smiley grinning smiley No jo,to robí ten prirodzený výber a volná láska. winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 21:55
     

    Anny, já myslela, aby šla teď na ten ultrazvuk a při té příležitosti se domluvila, jak dál.... eye rolling smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 22:18
     

    Jasne,pokial je niekde nablízku vet s ultrazvukom-treba využiť. Lenže naozaj ho nemá každý vet,pořizovací cena je totiž dosť vysoká. Ale vo väčšom meste ho stopro niekto bude mať.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 05.06.2009 23:07
     

    Petro, když jsem četla poprvé tvůj dotaz, tak se mi mírně ježily vlasy. Co jsi za majitelku - chovatelku, když zjistíš po 40 dnech, že nejspíš je fenka (navíc po císaři) březí?confused smiley

    Ale nyní pozdě slovsad smiley . Víš aspoň, kdo je otcem - který pes ji nakryl? Jde mi o velikost, plemeno. A z jakého důvodu "to štěně po 12 dnech vzdalo", proč uhynulo? A jak je fenka stará?

     

    Sama jsem chovatelka, nyní mám fenu, prvorodičku po císaři a naopak již mám s veterinářem domluveno, že budu ihned při dalším hárání nakrývat! U malých plemen (krysařík, ruský toy, papillon) se to běžně dělá, jde o to, aby se po císařském řezu nevytvořily pevné srůsty. Ovšem feny musí být v naprostém pořádku, ve výborné kondici a pod veterinárním dohledem. Jedná se o plánovaná krytí!

     
  • Autor: Petra26
    Status: nováček

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 06.06.2009 08:55
     

    Samozdřejmě že jsem to věděla, ale akorát ted jsem si to utvrdila, že je to stoprocenstní... Ano otec je nás pražský krysařík, který váží 1.5kg... Fenečka váží 2.5kg... Fenečce budou dva roky....

    Po konzultaci z veterinářem bylo štěnátko špatné už od začátku..... Nějaká vada.... Štěnátko mělo špatné srdíčko...Jeho trápení ukončil veterinář... confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petra26 (06.06.2009 08:57)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Porod feny po čísaři

    Datum: 06.06.2009 12:04
     

    Petro, v tom případě by jsi měla jít s fenkou na ultrazvuk. Veterinář zjistí počet štěňat a podle toho upravit feně krmnou dávku. Musí mít dostatek minerálů, vitaminů, kvalitní stravu, ale nesmíš ji překrmovat!

    No a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. S vetem se domluv, aby v době termínu porodu byl k dosažení. A pak pevné nervy, až se začne blížit termín porodu - fena jinak vycítí tvoje obavy.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zvířata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.