čtvrtek 28. března, 17:52 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Těhotenství
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Těhotenství
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Porod doma

Datum: 09.11.2008 08:20
 

Poslední dobou čtu a sleduju v tv diskuze o porodu doma nebo v porodnici. Jaký je váš názor? Rodila jste některá doma....nebo by jste do toho alespoň příště šla? Jaké jsou vaše pro a proti?

Můj názor: já bych doma nerodila...strach o zdraví mé i dítěte by přehlušil všechna ta pozitiva, o kterých často fanynky domácích porodů mluví.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Porod doma

    Datum: 09.11.2008 08:56
     

    Já bych doma taky nerodila a kromě toho prostředí na domácím porodu žádné pozitiva nenacházím.I když jsem měla oba porody v pohodě přece jen bych nerada rodila pětikilový děti jinde než v porodnici.smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Porod doma

     
     
  • Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 09.11.2008 09:52
     

    asi ani ja by som nemala odvahu na porod doma,strach o zdravie dieťaťa a moje by bol silný,no a obdivujem naše babky a prababky,ako to všetko zvládli,ked rodili dokonca na poli

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 09.11.2008 10:07
     

    To teda... Asi byly úplně jinak stavěný... Navíc, když rodily po osmé, po dvanácté,... Když rodily prakticky každou sezónu, maximálně každou druhou... Vypadalo to asi jako v naší těhotenské diskusi . "Počkej s tím kafem, jdu rodit..." grinning smiley

     

    No a jinak, ani já bych na to odvahu neměla, dokonce ani touhu. Nemám na samotný porod žádné dobré vzpomínky, fakt žádné, a jsem ráda, že si to nemusím připomínat každodenním šúrováním porodního sálu - což by v případě porodu doma přesně tak bylo. Ne ne, hele. Domácí prostředí může navodit příjemný doktor, příjemné sestry, přítomnost partnera, intimní osvětlení (vyjma teda samotného páčení dítěte ven, tam to světlo asi přijde vhod grinning smiley)... Prostě raději pseudodomácí prostředí v porodnici, než porodnický prostředí doma. Uzavřela bych to citoslovcem "ble". Děkuji.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 09.11.2008 10:44
     

    Ani náhodou bych do toho nešla!!! Jednak jsem ke konci prvního nevěděla o světě a bylo mi úplně jedno, kde jsem, druhak ve chvíli, kdy vám řeknou, že se jim nezdá srdeční akce, jste fakt rády, že jste tam, kde jste a ne kilometry od nemocnice a první pomoci pro děťátko. Pro mě - z mého pohledu - je porod doma zbytečný riskování, pro matku i pro dítě. thumbs up

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 09.11.2008 10:48
     

    Nikdy bych si to nelajzla, i kdyz tady je to poslední dobou docela moda. Já uz tenkrát i vzhledem ke svému veku urcite ne.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 09.11.2008 10:54
     

    Didi, nikdy člověk neví, co se semele!!! Kamarádka měla celé těhotenství bezproblémové, nakonec na sále strávila 17 hodin a volali si k ní tři doktory na konzultaci, protože si s ní nevěděli rady!!!! Nedovedu si představit ocitnout se v takové situaci doma!!! eye rolling smiley

     
  • Autor: beruska007
    Status:
    www.jarcinystra..

    Re: Porod doma

    Datum: 09.11.2008 20:06
     

    Takže já se připojuji - porod doma zásadně ne, bála bych se ozdraví miminka i o zdraví své

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 08:50
     

    Sice jsem jeste nerodila grinning smiley ale porod doma urcite ne, prijde mi to hrozne riziko pro zenu i dite thumbs up

    Zrovna v poslednim reflexu byl na toto tema clanek, velice zajimave, mluvili tam prave "porodni asistenky" pro porod doma a kdyz se dostalo na fakta nemely co rict....komplikace muzou prijit kdykoliv a co pak doma??? thumbs up

     
  • Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 08:58
     

    Nikdy jsem nechápala, jak v těch starých filmech vždycky porodní bába hned poté co přišla, tak první co bylo grinning smileyejte vařit vodu do největšího hrnce, který máte. confused smiley

     

    Já si porod doma ani nedovedu představit. To jako krev teče po posteli a po peršanu na zemi. Nebo rodí někde v prádelce ? Nebo v koupelně ? To pořád nějak nechápu.

    Při mým pětikilových cvalících, kdy jsem měla kapák v ruce, kyslík na ksichtě a doktorka mi klečela na břiše, si to fakt neumím představit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 09:00
     


    Kofila napsal(a):

    Nikdy jsem nechápala, jak v těch starých filmech vždycky porodní bába hned poté co přišla, tak první co bylo grinning smileyejte vařit vodu do největšího hrnce, který máte. confused smiley

     

    Já si porod doma ani nedovedu představit. To jako krev teče po posteli a po peršanu na zemi. Nebo rodí někde v prádelce ? Nebo v koupelně ? To pořád nějak nechápu.

    Při mým pětikilových cvalících, kdy jsem měla kapák v ruce, kyslík na ksichtě a doktorka mi klečela na břiše, si to fakt neumím představit.

    Kofil, jsem ráda, že to píšeš. Mně to taky nikdy nešlo do hlavy confused smiley grinning smiley Asi tou žhavou vodou pak dezinfikovali winking smiley nebo já fakt nevim eye rolling smiley

     
  • Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 09:21
     

    Anavi, já vím ,je to morbidní, ale když jsem byla malá a viděla tyhle filmy a pak po čase třeba ukázali v TV novorozeně úplně červené, tak jsem si myslela, že to nebohé dítko ponořili do té vařící vody, že tak řve a je tak červené !!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 09:25
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 18:05
     

    Já teda porod ještě taky neabsolvovala. smiling smiley Ale až k tomu jednou dojde, tak jedině v porodnici. Doma ne... nejsem blázen. Ono to může celou dobu vypadat jako že vše ok, a pak se to semele a je průser... Takle zbytečně riskovat a hlavně ohorožovat dítě... Myslím, že maminy rodící doma jsou nezodpovědný. Jako by si neuvědomovaly, že nejde jen o jejich blaho (jako být v domácím prostředí a tak), ale jde přeci o jejich dítě. Nevím co by dělaly, kdyby to "nevyšlo". To už je pak na výčitky pozdě. thumbs upKdysi jsem si semtam povídala s jednou ženou. Čekala druhé dítě a rozhodla se pro porod doma. Ptala jsem se jí, jestli se nebojí těch rizik. Že prý ne, prý mají porodnici "za rohem". No, měla štěstí a vše proběhlo hladce. Rodila ve vaně do vody. Nemohla si to vynachválit. Ale stejně...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Porod doma

    Datum: 10.11.2008 18:14
     

    A nerodí se do vody už i v některých porodnicích? Oni už se v porodnicích dost snaží rodičkám vyhovět...tedy pokud nevymýšlí bejkárny, že jo. grinning smiley

    Četla jsem o tom teď článek v Psychologii dnes. Nějak ty ,,výhody domácího porodu´´ nemůžu pobrat. eye rolling smiley

     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Těhotenství (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.