pátek 19. dubna, 00:26 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zvířata
 
Autor: Papinka
Status:

Poradíte, jak se bránit proti kunám???

Datum: 13.10.2009 14:51
 

Ahojte všichni, moc bych Vás chtěla poprosit o radu, jak vyhnat z naší "farmy" kunu event. se jí zbavit. Chodí k nám na slepice, jakmile je ráno otevřeme moc brzy, okamžitě zautočí. Tělo nechá a hlavu si odnese. Za posledních 14 dní jsme přišli o 4 slepice, samozřejmě o takové, které nesly nejvíce vajíček a byly teprve rok staré. Budu vděčná za jakoukoliv radu či pomoc. Moc díky flower smiley flower smiley flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 14:56
     

    Jedině do sklopce. Jsou chráněné. Zabít ji úmyslně nesmíš. Jestli je taková mrcha, zkuste na ní políčit klec s ňamkou - něco, co jí nedovolí odmítnout...... Jen moc prosím za ostatní slepice - nedělej z žádné živé návnadu please smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 14:58
     

    Papinko, bude to vypadat, jako že si dělám z tebe legraci, ale je to pravda. Když jsem ještě dělala, tak jeden můj kolega to také řešil. Doporučili mu, ať si sežene trus nějaké velké šelmy. Sehnal ze ZOO od tygra a prý to zafungovalo. Kuna se odstěhovala.

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 14:59
     

    Drahuško, to by mě ani nenapadlo, dělat ze slepiček návnadu, už tak se musely koukat, jak jim zabila společnice, to muselo být hrozný... sad smiley sad smiley sad smiley

    Jenom absolutně nemám páru, co taková kuna žere, tzn. na co ji navnadit???

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 15:00
     

    Vladko, jenomže jak pak poznal, že už se odstěhovala? sad smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 15:01
     

    Papinko, jemu se nastěhovaly do chalupy na půdu a dělaly tam bordel.

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 15:02
     

    Na kuny funguje kyselina izomáselná.Je součástí prostředků proti kunám a jiným predátorům.

    JABRAKA

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 15:02
     

    Vladko, aha, tak to jo... My ji máme asi ve stodole a tam je takový čurbes (bohudík ne můj), ale je to ráj pro ně, mohou se schovat kde chtějí. Nebudem vědět, jestli tam jsou nebo ne. sad smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 15:14
     

    Ahoj!

    Do hotelu, kde pracuju se teď taky nastěhovala kuna. Objednali firmu, ti přinesli past a když jsem se ptala co s tou kunou pak udělají, řekli, že ji prý vypustí do lesa za městem. Na otázku, kolik jich už takhle chytili, odpověděli, že žádnou grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley Teď provozní obchází ženský personál a honí nás ke kadeřníkovi, abychom přinesly ostříhané vlasy, že prý to pomáhá. Ale jak, to nedokáže vysvětlit confused smiley Takže jsem asi neporadila, co? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Janina44 (13.10.2009 15:14)
     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 15:17
     

    Janino grinning smiley grinning smiley grinning smiley No, to mi připomíná historku, co se mi udála s manželkou mého bývalého šéfa. Na téma romové mi řekla, že ona by se všechny posadila do autobusu a vyvezla za město, že tam by na ně nikdo neviděl. Na moji otázku, že by se přece zase mohli vrátit zpět, mi odpověděla, že by se mohli vyvážet z měst pravidelně. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    No ale teď vážně, jsem z nich fakt zoufalá... angry smiley

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 15:18
     

    Jabrako, prosím prosím, a jak to mám použít? Mám tam postavit kelímek nebo jak přesně? Děkuji flower smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 15:21
     

    Papinko, Janina si legraci nedělá, s těmi vlasy to zkoušejí taky,dávají je do sítěk a rozvěšují je tam, kde předpokládjí, že se kuna vyskytuje. Ona moc nesnáší lidský pach (zrovna tak, jako pach větších šelem)

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 15:23
     

    Vladko, já jsem spíše navazovala na to, že ty kuny vozí za město, víš flower smiley Ale ty vlasy bychom zkusit mohli, třeba to zabere...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 16:44
     

    Toto téma jsem chtěla založit také. Asi tu máme taky kunu...něco se prohání po půdě a to něco nás nejspíš připravilo o kocoura. sad smiley Taky nemůžeme parkovat na dvorku, protože něco leze do motoru a vyžírá (vyškubává, rozedírá....) polstrování. O těch vlasech jsem to taky slyšela, o té ZOO od Vladky také. Kyselina izototo nevím, co je.

    Prozatím zkusím vlasy... confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Poradíte, jak se bránit proti kunám???

    Datum: 13.10.2009 16:56
     

    Nechci vás zklamat, ale speciálně Mončo u tebe - když leze do auta, tam je plno lidského pachu, tam ji asi vlasama moc nenaštveš. Jinak kuna se ráda v zimě vyhřívá u motoru v autě a aby se jí k teplému motoru dobře dostávalo, prokouše si cestu kabelama elektroniky.....

    To je pak škdoa do desetitisíců thumbs up

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zvířata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.