středa 24. dubna, 12:34 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Popínavé rostliny

Datum: 01.10.2006 19:58
 
balkon.jpg
Další fotografie:

Co popínavky, podělte se o zkušenosti a fotky. U mě na balkoně vede už mnoho let  Vilec-Cobea. Rychle zaroste celej balkon a stačí dvě rostliny. V zemi nemá konkurenci. Ve čtvrtek jsem ji byla vyfotit u kamarádky. Také to jsou dvě rostliny.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 16
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 07.10.2015 19:31
     

    Myslím, že jde, ale nevyplatí se, ze semínek vyroste. Sousedka ji má na balkoně (zaskleném) , loni jí kvetla až někdy do vánoc, pak ji ustřihla a ona na jaře obrazila. Stejně jako já s asarinou, klasicky na chodbě mi nikdy nepřežila a nemělo to ani smysl se s ní mořit, ale na tom balkoně se jí daří krásně a přežívá bez problémů.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Popínavé rostliny

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 07.10.2015 23:11
     

    Laduš právě, že jsem četla, že přezimuje chladnu. Uvid, zastřihnu ji a narvu do květnku.

    Gábi šmakala jsem na hodně odkvetlých a nic tam není. Jak poznám to semínko? Je malé?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 07.10.2015 23:25
     

    Irčo semínko není malé, ale chvilku trvá než naroste a dozraje..podobně jako u povíjnice...fakt to trvá..nemám odhad, ale možná měsíc od opadnutí zvadlého květu

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 08.10.2015 00:17
     

    tak mám pak ty stonky dát uschnout a vybrat semínka až budou? Zatím jsem nic nenašla ani vespod.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 08.10.2015 15:27
     
    006320-v.jpg
    Další fotografie:

    Irisko, je to velký tak 1 cm a vypadá to docela směšně. Nejdřív je ten semeník zelený navrchu i uvnitř ( viz. 1 foto ),

    pak ten vrchní obal zvadne a uvnitř ten semeník zhnědne ( viz. 2 foto ).

    Ale to už sám puká a semínka vystřelí kamsi do dálky. Já je sbírám těsně před tím, než zhnědnou a nechám doma v krabičce pod víčkem doschnout. Tuhle jsem si dala semeníky do kapsy a to byste nevěřily, když mi v kapse ten semeník puknul, jak mě to zoblo do nohy. grinning smiley

    Vygůglila jsem ti, jak to asi vypadá. Ta třetí fotka je trochu zvětšená. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (08.10.2015 15:29)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 08.10.2015 15:33
     

    Tedy vypadá to hooodně zajímavě! grinning smiley stydlin smiley

    Mělas nám to sem dát jako hádací soutěž.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 08.10.2015 23:26
     

    Gábi sem se lekla, cos to sem dala grinning smiley grinning smiley grinning smiley . Tak něco takového jsem teda nenašla. Je možný, že nebudou žádný semena? Kvete ale pořád o 106.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 08.10.2015 23:31
     



    iriska napsal(a):

    Gábi sem se lekla, cos to sem dala grinning smiley grinning smiley grinning smiley . Tak něco takového jsem teda nenašla. Je možný, že nebudou žádný semena? Kvete ale pořád o 106.

    Já myslím, že budou. Ona začíná odspoda schnout a opadávat a tam ty semínka zrají jako první. Určo nějaký najdeš. winking smiley

    Ty ji máš ještě krásně zelenou, tak to bude asi dýl. Mně už dávno opadává.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 09.10.2015 00:06
     

    tak budu trpělivá. Semínka Ti pošlu,nebuj winking smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 17.10.2015 14:51
     

    Té mojí zuzaně se semínka tvořila jen na začátku kvetení, pak už byly jen prázdné, tobolky se neudělaly. Takže než jsem přišla na to, že semínka vystřelují, tak už jsem jich moc posbírat nestihla. zřejmě neměly už opylovače, protože kvetly pořád

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 14.06.2016 22:17
     

    Doporučíte prosím spolehlivou popínavku na "zelený tunel" na západní stranu zahrady? Chtěla bych vzadu udělat živý průchod do další části, ale aby byla treláž opravdu porostlá zelení. Kdyby navíc pěkně kvetla, bylo by to super. winking smiley

    Zatím mě napadá jen chmel - ten bych použila jako základ + co? Moc by se mi líbila růže, ale mám obavu z trnů, bude se tam procházet často, hlavně děti.

    Díky za tipy. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 14.06.2016 22:39
     

    Popínavá hortenzie. Naroste klidně více než 10 m a pěkně kvete grinning smiley love smiley, třeba poradí někdo jný lépe

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 15.06.2016 07:01
     

    co zapíchat vrbové proutí? nahoře svázat a ony ty větve zakoření a krásně obrostou....zjara jen sestříhat a je to, rychle to roste a je celkem bezúdržbové - ale v zimě holé.......

    máš tam konstrukci, na které to poroste? nebo to musí být samonosné? hortenzie potřebuje oporu, a to vlastně většina pnoucích, pěkný by byl i břečtan, taky to je pěkná zelená nepropustná plocha....

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 15.06.2016 07:30
     
    p6091046.jpg

    odpoledne vyfotím moje popínavky, přísavník, psí víno a břečtan, hortenzii bohužel nemám

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 15.06.2016 10:11
     

    koukám,jak jsem loni měla nádhernou zuzanu.Letos ji mám od jiného zahradníka už měsíc a nepřirostla ani o 10 cm angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.