čtvrtek 25. dubna, 13:30 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Popínavé rostliny

Datum: 01.10.2006 19:58
 
balkon.jpg
Další fotografie:

Co popínavky, podělte se o zkušenosti a fotky. U mě na balkoně vede už mnoho let  Vilec-Cobea. Rychle zaroste celej balkon a stačí dvě rostliny. V zemi nemá konkurenci. Ve čtvrtek jsem ji byla vyfotit u kamarádky. Také to jsou dvě rostliny.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 16
  • Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 15.05.2021 08:47
     

    Pinko, to je krásná kytka. A řezaná jako dekorace je skoro nenahraditelná. Mladá to jednou někde používala. Náhodou jsem objevila. Moc se nevozí. Květy byly v jakoby nafouklých igelitových sáčcích, aby se nepoškodily, jsou hodně křehké.

    Lado, asarinu. kdysi jsem ji měla. Myslím, že taky Berda. Jsou krásný, to normálně seješ a vyroste ? Moc jsem neznala ale přišla mi jako taková složitější kytka.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Popínavé rostliny

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 15.05.2021 11:03
     

    Regi, já jí nikde neviděla, jen ji znám z knih a pak jsem ji objevila na eshopu. Takový kytky mi vyhovují, přes léto paráda a na zimu uklidit hlízu winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 17.05.2021 12:00
     

    v Lidlu ode dneška mimo jiné fuchsie za asi 50 kč. od čtvrtka několik -4 - barev Zuzany. taky mají být frezie v květníku .

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 17.05.2021 12:32
     

    Já ji měla, už je to několik let i žlutou. Po nějakém čase pak hlízy nepřežily, novou jsem pak nekupovala.

    Asarinu jsem někdy vysela dopředu a dala sazenice, jindy napřímo do truhlíku. Ven do zahrady, to jedině sazenice (určitě bych nasetou vyplela ) Tu obyčejnou modrou, jsem měla několik let přezimovanou. jiné druhy jsem sela doma a sázela sazenice.

     
  • Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 18.05.2021 08:33
     

    Lado, dík. Když dožiju, tak bych příští rok koukla po semenech.Do záhonu taky nemůžu, tam vypleju všechno. eye rolling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 18.05.2021 09:01
     

    Regi koupila jsem ji v Kolíně v OBI, teď jsem ji nějakej čas neměla, náhodně na mně vykoukla winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 18.05.2021 09:04
     

    Lado, to jako myslíš, že bych se měla podívat, jestli taky náhodně nevykoukne.... grinning smiley, když je to v Kolíně. Já to znám ty náhody. eye rolling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 18.05.2021 09:18
     

    No jasně a přitom koupíš plno jiného covykoune vedle... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 27.05.2021 09:50
     
    img_20210520_124633.jpg

    Akebie u nás ve vsi. Kdysi jsem o ní uvažovala, kvítky jsou zajímavé, ale v reálu nejsou vidět. Možná někde na pergole, kde by visely dolů.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 08.07.2021 08:53
     

    Tak asarina se už začíná pnout. zasela jsem rovnou do truhlíku a to hodně pozdě.

     
  • Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 08.07.2021 12:52
     



    Manca napsal(a):

    Akebie u nás ve vsi. Kdysi jsem o ní uvažovala, kvítky jsou zajímavé, ale v reálu nejsou vidět. Možná někde na pergole, kde by visely dolů.

    To má dobré plody, jedla jsem je u Missi

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 18.07.2021 23:07
     
    217249822_10217175463852899_9153093312457981750_n.jpg
    Další fotografie:

    Mamka dává popínavky k plotu zahrádky, aby tu bylo trochu soukromí. První fotka je přesně měsíc stará. Deště všechno popohnaly a dnes je to úplná džungle. Je tam povíjnice, hrachor, nějaká okrasná dýně. Je to tedy hodně zelené, květy se nějak pod těmi bujnými listy ztrácejí.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 19.07.2021 07:04
     

    Spi, pěkný živý plot

     
  • Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 19.07.2021 07:50
     

    Spike, to není vůbec špatný nápad. A žádný velký stříhání a údržba.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Popínavé rostliny

    Datum: 19.07.2021 12:04
     

    Věrko, to vypadá parádně. thumbs down Plánovala jsem takhle odstínit kompost... že před něj dám nějakou mříž a na to hodím přesně tyto zmíněné popínavky. Z časových důvodů na to nedošlo... Škoda.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.