čtvrtek 28. března, 12:42 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Artroskopie
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Artroskopie
Diskutujte! Pooperační péče
 
 
 
 
Autor: 555
Status: expert

Pooperační péče

Datum: 19.11.2010 09:55
 

Máte někdo prosím zkušenosti s artroskopickou operací ramene? Zejména mě zajímá pooperační vývoj, délka léčení, způsob fixace.

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil 555 (25.11.2010 21:43)
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pooperační péče

    Datum: 11.12.2010 12:59
     

    [www.rameno-koleno.cz]

     

    něco možná vyčteš tady

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pooperační péče

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pooperační péče

    Datum: 14.12.2010 15:44
     

    Anavi děkuju, už jsem na tyto stránky taky narazila.

    Zajímalo by mě třeba jak dlouho budu neschopná ruku používat - kvůli práci. Abych věděla, jestli to budu řešit dovolenou nebo si budu muset nechat vypsat neschopenku.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pooperační péče

    Datum: 08.02.2011 18:22
     

    Tak pokud by sem snad někdo zavítal a potřeboval info, můžu jich pár poskytnout - už jem POgrinning smiley .

    Jeden den ambulatně u anesteziologa - pohovor a instrukce v jakém stavu se ráno dostavit na operaci.

    Ráno nástupní procedury, operace, odpoledne už přišel ukázat něco i fyzioterapeut. Blbě snáším narkozu, takže za mnou byl zbytečně. Nebyla jsem schopná - tedy byla, dovedl mě na motokřeslo a když jsem zkolalbovala, odtáhli mě se sestrou zase zpět na postel.

    Další den ráno po 8 hod hybaj domů.

    Tedy, já jsem byla ráda, nemocnici fakt nemusím.

    Žádná pevná fixace, jen ruka do závěsu. Hned první den jsem normálně hýbala rukou od předloktí dolů, následující dny pokroky - každý den viditelné zlepšení.

    Momentálně jsem po operaci 16 dnů a kromě věšení prádla a řízení auta dělám všechno. Jizvičky jsou už dnes téměř neznatelné.

    V pracovní neschopnosti jsem byla z vlastní vůle pouze týden. Pracuju na počítači a nemám s tím problém.

    Hned týden po operaci jsem zahájila rehabilitaci. Zatím lehké cvičení - dle návodu reh.sestry, Důležité je začít se cvičením co nejdříve, aby kloub nezatuhl,

    Takže, pokud se někdo chystáte.........., držím palce.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pooperační péče

    Datum: 08.02.2011 18:35
     

    a já držím palce Tobě, ať máš na jaro dobře rozhýbáno na zahrádkuthumbs down winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pooperační péče

    Datum: 08.02.2011 18:41
     

    Irisko, děkuji. Vždyť proto jsem tak vzorná v tom rozcvičování, abych byla na konec března už rozhýbanágrinning smiley na zahrádku.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pooperační péče

    Datum: 08.02.2011 22:36
     

    Pětečko, to je dobře, že jsi fit a připravená na sezonuwinking smiley

     
  • Autor: 1983Lenka
    Status: nováček

    Re: Pooperační péče

    Datum: 04.09.2014 21:47
     

    Ahoj, o tom, jak to chodí při artroskopii kolene (vlastní operace, rekonvalescence, ...) je dobrý článek tady [www.erada.cz] . Je tam popsáno všechno do detailu, ale zároveň tak nějak lidsky.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Artroskopie (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.