čtvrtek 28. března, 23:49 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Mraveniště v jahodníku

Datum: 18.06.2007 06:57
 

Potřebuju poradit, mám jahody zasazené na černé netkané textilii, krásně se rozrostly, ale... v nynější době mám u každé sazenice mraveniště!!! Obyčejní černí mravenci si staví mezi stonkama mraveniště. A je to u každé sazenice!!

Jak se jich zbavit?? Prolévání vodou nepomáhá.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Mraveniště v jahodníku

    Datum: 18.06.2007 08:18
     
    Missi...já to sice nemám u jahod, ale u některých kytek, takže mne to také zajímá. Pokusím se něco najít na netu...zatím nevím, co s tím.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Mraveniště v jahodníku

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Mraveniště v jahodníku

    Datum: 18.06.2007 08:23
     

    Rozhodně něco z toho vyzkouším...

     

    [www.chovatelka.cz]

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Mraveniště v jahodníku

    Datum: 18.06.2007 08:37
     

    [forum.abecedazahrady.cz]

     

     

    Hm...a nakonec......:

    Paní Věra Matoušková z Ivančic má na zahradě problémy s mravenci, kteří jí létě stavěli pyramidy hlavně v jahodišti.
    V přírodě i na zahrádkách se vyskytuje hodně druhů mravenců. Jsou bezkřídlí nebo jen dočasně okřídlení, některé druhy citelně bodají. Dokáží vyhubit velké množství škodlivého hmyzu a jsou užiteční. Velké kolonie mravenců lesních pochytají denně více než deset tisíc jedinců různých živočichů, převážně hmyzu. Jsou také zákonem chránění. I v zahradách je mravenec obecný dobrým regulátorem škodlivého hmyzu. V bytech pak používáme běžné přípravky typu Formitox nebo spreje proti lezoucímu hmyzu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.