čtvrtek 28. března, 13:44 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

Datum: 01.05.2007 21:10
 
tak jsem se včera rozhodla přemístit verbeny z polostínu na jejich místo na slunci, kde budou po celé léto a zjistila jsem, že ty miniaturní rostlinky jsou obalené mšicemi!!! Zaštípala jsem je na minimum, takže je v truhlíku úplný nic a nevím, co s tím confused smiley . Snesou takhle mladé rostliny postřik? A čím?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 01.05.2007 21:50
     
    Skus si rozrobit do 1 litra vody daj lyzicu olivoveho oleja a lyzicu jary. Mne to celkom zabera a nie je to chemia. Na druhy den rastlinku osprchujem .
     
  • Autor: Reklama

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

     
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 01.05.2007 22:09
     
    Anavi, já jsem jednou absolutně obalenou rostlinku minimuškátu (přinesla ho dcera od kontejneru kam ho kvůli těm mšicím někdo vyhodil) zachránila vylouhovanými vajgly z cigaret. Nastříkala celou rostlinku a prolila důkladně celý květináč až vytékalo spodem. Za pár dní znova -to několikrát. A zabralo to.
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 02.05.2007 00:58
     

    Anavi, pokud chceš, můžeš použít jakoukoliv chmii ( Fast, Mospilan, Decis ). Nebo biologický Biool - směs řepkového oleje a lecitinu. Zabírá i to Evelinino, jen pak bacha na slunce, udělá se na rostlinách takový film, mohou se popálit. Tabákový výluh pomáhá též, jen by se neměl používat na rostliny, kt. pak konzumuješ.

    Z toho, že jsou rostlinky malé, obavy mít nemusíš, stačí dodržet návod.

    Nepoužívat Pirimor.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 02.05.2007 12:03
     
    o.k., díky všem. vajglů nemám dostatečný přísun neb nikdo v naší rodině ani širokém příbuzenstvu nekouří, dokonce ani nikdo v naší ulici, teď mi to došlo grinning smiley , jakjsme tady dobrý!!! winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 02.05.2007 14:05
     
    Výborný je i "Pirimor"
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 02.05.2007 22:47
     
    Kveto, drahus, tak se dohodněte!!! grinning smiley Se nám to tu ještě začne hádat kvůli PIRIMORU smiling smiley. Tak jo nebo ne?
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 02.05.2007 23:58
     

    Drahuš - Pirimor je sice výborný, ale ! tím, že kdysi byl na trhu pouze on a nic jiného, si mšice vytvořily x němu částečnou imunitu. Pokud mám tedy už volit nějakou chemii ( a kupovat ji ), volím tu, kt. zabere stopro. Dál se mi zdá, že Pirimor, potažmo i Fast jsou celkem zbytečně drahé. Zase se nemusí míchat, to je klad.

    Já střídám jeden rok Mospilan, druhý Decis.

    stříkám s mimi i molice.

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 03.05.2007 06:20
     
    Já zase používám actellic,je také výborný.Mšice na balkonovkách zatím nemám,zato popínavé růže na zahradě už napadly,tak jdu ten postřik vyzkoušet.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 03.05.2007 14:38
     
    Květa má asi pravdu, ale přiznám se, že já používám chemii sporadicky. Snažím se nechat tomu volný průběh. Většinou si příroda pomůže sama nebo když tedy ne, tak pak nastoupí ten diskutabilní Pirimor, protože jsem líná vymýšlet něco jiého. :-)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 04.05.2007 12:12
     
    jdu na ně dneska s Mospilanem, taťka se se mnou rozdělil o postřik, tak uvidím.
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 04.05.2007 16:23
     

    Chemie na okrasných kytkách mi moc nevadí.Napřed jsem to řešila čistě prakticky tak,že jsem mšice chytala a nemilosrdně ničila.Jenže to nejde s vajíčky,proto teď kytky moc netrápím a rovnou je postříkám.Naštěstí to není moc často.Jinak Mospilan je také dobrý.Daleko horší než mšice jsou molice,těch jsem měla vloni plno a šílela jsem z nichangry smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 04.05.2007 18:56
     
    Actelic je rozhodně nejlepší, ale minulý rok se přestal vyrábět-nemůžu ho nikde sehnat. Mospilan, taky dobrej, ale decis bych klidně vypil drinking smiley , protože mi připadalo, že se mi po něm mšice akorát smějou. Pirimor se dá taky, ale dělám ho trošičku silnější ( na papriky ). Jinak vajgly seženeš spolehlivě na každém nádraží, ale těžko budeš někomu při sbírání vysvětlovat, že je nechceš dokouřit.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 09.05.2007 07:57
     
    Vypadá to, že Mospilan zabral! thumbs down
     
  • Autor: Adriana
    Status: začátečník

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 11.05.2007 08:17
     

    Zkoušeli jste někdo výluh z kopřiv? Doporučil mi to jeden známý,prý se mu to osvědčilo,já to zatím nezkoušela.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Adriana (11.05.2007 08:27)
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.