pátek 29. března, 00:01 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

Datum: 01.05.2007 21:10
 
tak jsem se včera rozhodla přemístit verbeny z polostínu na jejich místo na slunci, kde budou po celé léto a zjistila jsem, že ty miniaturní rostlinky jsou obalené mšicemi!!! Zaštípala jsem je na minimum, takže je v truhlíku úplný nic a nevím, co s tím confused smiley . Snesou takhle mladé rostliny postřik? A čím?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 11.05.2007 09:00
     
    To mně se teď stalo, že jsem postříkala msice na jedněch růžích a najednou začly ze záhybů listů vylézat larvy sluníček, které jsem bohužel taky zasáhla.
    Tak jsem toho nechala. Ještě jsem ani nezkontrolovala, jak vypadají ty nepostříkaný.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

     
     
  • Autor: sidonicka
    Status: nováček

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 12.05.2007 15:42
     

    mám vyzkoušené kopřivy, když jsou rostlinky větší tak naleju kopřivový výluhu zředěný s vodou v poměru 1:10 do misky a konce výhonů postižené mšicemi v tom smáčím...mšice to nesnášeji.

    nebo namáčím smetáček v kyblíku s roztokem a postřikuju. Do postřikovače to nedávám, neb to ucpe trysku... jar s oleje je taky fajn, ale na kytky někdy použiju i chemii..jar je taky chemie, ne?

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 12.05.2007 16:36
     
    Sidonicka ahoj! To mas pravdu ze vlastne aj Jar je chemia, ale predsa je to omnoho prijatelnesia pre prirodu.
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 27.05.2007 10:38
     

    Tak to já mám nějak zvlášť odolný mšice. kopřivový odvar jsem na ně také zkoušela, ani to snimi nehnulo.

    Jar přidávám jako smáčedlo, lépe se pak přípravky udrží na listech.

     
  • Autor: vymar
    Status: nováček

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 24.08.2007 16:22
     

    Zdravím,

    dobrý je jak již zde bylo napsáno Pirimor - jeho nevýhoda při použití v okrasných rostlinách je jeho krátká ochranná lhůta, která jej předurčuje především k požití na rostliny s plody ke konzumaci.

    Na okrasné rostliny se velmi osvětšil MOSPILAN a to především k šetrnosti ke květům které nespálí a k dlouhé ochranné lhůtě.

    Nezapomenou přimýchat smáčedlo stačí pár kapek jaru.

    [www.kvetina.net]

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 24.08.2007 16:27
     

    Jeden zahradník mi říkal, že Pirimor už na mšice moc nezabírá, zvykly si na něj. Doporučil mi právě Mospilan. Jsem s ním spokojená, potvory mizí.

    vymar...také zdravím. Ten Jar je tam na co? Ne, že bych to ještě neslyšela, ale já ho zatím nepoužívám.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 24.08.2007 19:07
     

    o tom, že si populace mšic vytvořily určitou resistenci na Pirimor jsem psala na minulé straně. Proč se používá "Jar " je napsáno o příspěvek výše.

    Šířeji:

    Pirimor je přípravek určený k likvidaci POUZE mšic. Mospilan zabírá i na jiné škůdce ( např. molice ).

    Ochranná lhůta na přípravku znamená po jakou dobu se nesmí plodiny jíst, nikoliv jak dlouho přípravek působí. Oba dva uvedné mají dlouhodobější reziduální účinky, např. u Mospilanu je účinná látka rozváděna i do nových listů.

    Popálení rostliny je způsobeno buď hnacím plynem spreje ( stříká se moc zblízka ) nebo utvořením filmu ( v případě použití oleje ) , kt. působí jako "čočka". Mám pocit, že Pirimor se dnes prodává i jako granulát v malospotřebitelském balení a tam k žádnému popálení dojít nemůže.

     

    ad Jar. Základem neškodného ( přírodního ) Bioolu je právě řepkový olej. Pokud by se dal olej pouze do vody, nesmísí se s ní. Proto se do směsi přidává "Jar".

    Pokud nechcete používat "chemický" Jar, lze použít biologický prostředek na mytí nádobí - tuším Lena ( ? ).

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Pomoc ! Mšice na balkonovkách :(

    Datum: 24.08.2007 19:08
     
    Květo...díky. grinning smiley Jsem nepozorná.
     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.