čtvrtek 28. března, 15:40 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

Datum: 03.04.2009 11:32
 

Amee, tady ti dám prostor winking smiley, protože bys třeba dokázala dobře poradit.

Dneska jsem zjistila, že od roku 1993 platím u České pojišťovny jakési Pojištění odpovědnosti za škodu občana v činnosti v běžném občanském životě. Ani nevím, že něco takového mám a když jsem sečetla, kolik jsem za to "vyházela" peněz a nikdy nevyužila, tak jsem se rozhodla to vypovědět. Na druhou stranu si říkám, že člověk nikdy neví, co se semele, takže je možná dobré něco takového mít. Ale uvítala bych třeba nějaký "balíček", kde je zahrnuto toto i něco navíc, co se může hodit, a třeba se u toho zároveň i spoří. Existuje něco takového?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 03.04.2009 15:12
     

    Také se s radostí poučím. Při novém pojištění baráku před lety mi bylo nabídnuto nějaké další pojištění. Jsem to s díky odmítla a teď trochu lituji. Chystám se už nejméně rok, že pojistím i domácnost, ale... nějak se k tomu nemohu dokopat. Výše pojistky je určitě závislé na zabezpečení oné domácnosti. A to by bylo nutné zainvestovat - nové dveře, bezpečnostní folie do oken apod.

    Pojištění odpovědnosti za škodu občana v činnosti v běžném občanském životě rodičům nedávno vypověděla sama ČP. Minulý rok ani nedostali složenku na zaplacení. Měli strašně starou pojistku. Slun.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 24.06.2009 19:55
     

    Jé holky, já si vůbec téhle diskuze nevšimla, až teď, když jsem dala vyhledávat podle svého jména. Musíte mně vždycky upozornit, když se na něco ptáte. Já to snadno přehlédnu.

    Takže Pojištění odpovědnosti občana v běžném životě, je buď samostatná pojistka, nebo se připojišťuje většinou v domácnosti. Pojišťuje se buď rámci ČR, nebo Evropy.

    Připojistit můžete i psa.

    Z odpovědnosti za škodu se hradí škoda vzniklá na životě, zdraví nebo věci jiného. Tzn. můžete z toho případně platit odškodné za něčí usmrcení, tělesné poškození, nebo zdraví.

    Náklady obhajoby, náklady občanského soudní řízení o náhradu škody, právní zastoupení, když vy nebo děti někde něco rozbijete, třeba na dovolené v hotelu, v obchodě, balónem, při hře.

    atd. atd. atd. všechno zjednodušené řečeno.

    Např. teď jsem vyřizovala kamarádce pojistnou událost, kdy rozsedla na návštěvě brýle v hodnětě 7000,- Kč a jiná klientka vylila kafe do počítače.

    Myslím, že tahle pojistka není tak drahá, aby si jí člověk nemohl dovolit. Běžně stojí něco kolem 300 - 500 ročně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 24.06.2009 20:06
     

    Amélko, díky smiling smiley, ale já už to zrušila stydlin smiley.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 24.06.2009 20:15
     

    No tak si jí koukej přidat do pojištění domácnosti, jestli to tvá pojišťovna má. Nikdy nevíš, kdy jí budeš potřebovat. Kluci shoděj v obchodě třeba regál se zbožím a to se nedoplatíš.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Amee (24.06.2009 20:25)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 24.06.2009 20:23
     

    Zjistím si to winking smiley, díky love smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Kadel

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 28.10.2009 20:55
     

    Jak jsme zbytečně platili pojistku a pojišťovna Wustenrot nás tahala za nos. [www.kamerove-systemy.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 22.08.2010 11:49
     

    [www-111.chartisinsurance.com]

     

    přišla mi tato nabídka.. .chci se vás zeptat, zda někdo máte pojištění, které například garantuje úhradu pobytu v nemocnici v případě potřeby? Mám známého, který strávil teď měsíc v nemocnici a je to docela pálka, když má vše uhradit a přitom jediný jeho příjem byla nemocenská...sad smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 22.08.2010 12:08
     

    Anavi, já mám pojistku u kooperativy (až do 80), kde mám jako jednu z věcí peníze za každý den pobytu v nemonici jak na nemoc tak úraz 800,- Kč na den. Mám ji krátce takže jsem ji zatím nevyužila, ale v mým věku už jsem si řekla, že musím myslet taky na sebe. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 22.08.2010 12:19
     

    Kolik platíš měsíčně?

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 22.08.2010 12:24
     

    Platím 400,- měsíčně, jde to dát i jako odpočet do daní, je tam něco za úraz či pro případ smrti a pod.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 22.08.2010 12:32
     

    aha, tak to je docela dost... kolega platí asi 110 Kč. Ovšem nevím, co vše je v tom zahrnuto.

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 22.08.2010 13:32
     

    Ono taky záleží v kolika letech to uzavíráš , zda bereš nějaké leky a co všechno chceš aby to obsahovalo. Čím víc máš položek na nějakou výplatu tak se platí víc. Protože už je mi více, tak to nešlo víc seškrtit abych měla nárok na tu výplatu na pobyt v nemocnici.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 23.08.2010 13:54
     

    A co pojištění chat a chalup je tam určité émezení? Jako záplavová oblast já jsem pouze okolo ní a tak nevím zda mě to pojistí.

     
  • Autor: Evelyna
    Status: nováček

    Re: Pojištění domácnosti, odpovědnosti občana atd.?

    Datum: 17.09.2010 13:56
     

    Pojistí, pokud v místě chaty ještě žádná záplava nebyla, nebo ne víc než jedenkrát. Je to ale o to dražší. A nedělají to všechny pojišťovny.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.