čtvrtek 28. března, 15:49 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Morava
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Čechy > Morava
Založte si eDeníček! Všude dobře, doma nejlépe
 
 
 
 
Výsledné hodnocení: 5

Pohansko

Autor: carlos - expert
https://eu.zone..
Datum: 26.04.2015 23:25
 

Trochu opomíjená lokalita pro pěší turistiku, většinou jsou tam jen kolaři. Ale sobotní výlet se fakt podařil, i když jsem si spálil svoje převysoké čelo spinning smiley sticking its tongue out

 

Je to lokalita solitérních dubů a buků, je to všude placka, nikde ani krtinec, ale to jaro tady v tu sobotu opravdu dýchalo z plných plic


 

Galerie: Klikněte pro zobrazení
dsc_0001.jpg dsc_0032.jpg dsc_0030.jpg dsc_0040.jpg dsc_0038.jpg dsc_0058.jpg dsc_0055.jpg dsc_0066.jpg dsc_0019.jpg dsc_0079.jpg pohansko.jpg
 

Komentáře a názory

 
  • Re: Pohansko

    Autor: Didi - expert
    Datum: 27.04.2015 00:35
    Hodnocení příspěvku "Pohansko": 5
     

    Paradni fotky, jako vzdy! Zvlaste ten cap. thumbs down

     
  • Re: Pohansko

    Autor: anny -
    Datum: 27.04.2015 09:16
    Hodnocení příspěvku "Pohansko": 5
     

    Pohansko je mé oblíbené výletní místo. Úplně nejlepší je cyklovýlet od soutoku Dyje s Moravou až k Pohansku. Fotky se povedli. thumbs down

     
  • Re: Pohansko

    Datum: 27.04.2015 12:08
    Hodnocení příspěvku "Pohansko": 5
     

    Vůbec jsem o tom kraji neslyšela, Carlosi dík a doufám ještě fotky přidáš:-)

     
  • Re: Pohansko

    Autor: lanimka -
    Datum: 27.04.2015 12:20
    Hodnocení příspěvku "Pohansko": 5
     

    Pohansko je nejhezčí právě teď na jaře. S komáry v zádech je to pak opravdu lepší na kole. winking smiley

    Krásné fotky!

     
  • Re: Pohansko

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 27.04.2015 12:57
     

    Lanimko, komáři byli, ale nějak ospalí, jen jediný štípanec winking smiley

     
  • Re: Pohansko

    Autor: SPIKE - expert
    Datum: 27.04.2015 14:31
    Hodnocení příspěvku "Pohansko": 5
     

    Krásné fotky. A zaujalo mě, že je to vhodná krajina pro cyklisty, jako jsem já. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (30.04.2015 22:03)
     
  • Re: Pohansko

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 27.04.2015 15:56
     

    Věrko, je to nejjižnější část Moravy, úplný cípek, na samé hranici se Slovenskem. A vlastně i Rakouskem. Na kolo nebo s kočárkem ideální stav. To je fakt placka. Jeden se sice neunaví kopcema, ale kolikrát je cesta zpátky docela úmorná. Z kopce vidím jak daleko to je, tady vídíš leda tak starou belu .... grinning smiley

     

    P.S. ještě mám v záloze Ranšpurk, jediný prales na Moravě. Cca 5 km za Lanžhotem směrem k hranicím SK. 5 kiláků k Ranšpurku (zákaz vjezdui), pak něco prochodit tam, a pět zpátky. Tady jsem myslel že mě upadnou nohy a budu se muset plazit stydlin smiley. Ten Ranšpurk se dám až budu mít zase chvilku.

     
  • Re: Pohansko

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 27.04.2015 19:44
     

    Na přání Jáji, připojuji ještě pár kousků

     

    P.S. doklad o tom že řeku Moravu obývají bobři nesou "pokácené" stromy, kterých je kolem řeky a jejích meandrů, mraky. V místech kde by člověk čekal paseku od lesáků, jsou jen ohlodané pařezy. A to povětšinou v "Oboře Soutok". Jinak na posledním snímku jeden z kanálů, nehybná voda plná skřehotavých zelených potvor, ovšem dobře poschovávaných, takže foto žádné eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil carlos (27.04.2015 19:46)

     

    Galerie: Klikněte pro zobrazení
    dsc_0006.jpg dsc_0023.jpg dsc_0044.jpg dsc_0048.jpg dsc_0049.jpg dsc_0078.jpg
     
  • Re: Pohansko

    Autor: babkaela - expert
    Datum: 27.04.2015 21:58
     

    Carlosi, to je zase kráááásy thumbs down .

     
  • Re: Pohansko

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 27.04.2015 23:04
    Hodnocení příspěvku "Pohansko": 5
     

    Dekujemep flower smiley flower smiley

     
  • Re: Pohansko

    Autor: LadaB - moderátor
    Datum: 28.04.2015 09:39
    Hodnocení příspěvku "Pohansko": 5
     

    parádní pokuk...díky flower smiley

     
  • Re: Pohansko

    Autor: tak63 - expert
    Datum: 28.04.2015 10:08
    Hodnocení příspěvku "Pohansko": 5
     

    Carlosí super !

    To je jaro jako bejk. thumbs down Nejvíc se mi líbí fotky se jmelím a ty dva stromy co se nechtěj vzdát. A koukám, že jsi na svých toulkách viděl i bobra winking smiley .

     
  • Re: Pohansko

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 28.04.2015 16:43
     

    Taku, bobr zanechával spíš škodné stopy, než by se objevil sám. Je to noční tulák, takže přes den má obyčejný smrtelník smůlu. Musel bych nejdřív nějakou skrytou noru najítt a pak si na něj počkat. Ale jedna fotka mi za tohle nestojí. Nejsem až zas tak trhlej fotograf winking smiley

     
  • Re: Pohansko

    Datum: 01.05.2015 22:15
     

    Děkuju, to je krása, ta rovina je pro mě úplně neznámá a nepochopitelná. Fotky úžasné.

     
  • Re: Pohansko

    Autor: carlos - expert
    https://eu.zone..
    Datum: 01.05.2015 23:10
     

    Jáji, při pěkném počasí je to procházka i pro kardiaky. Tam se dá courat hodiny, třebas kolem dokola. Neunavíš se, a při tom je k vidění hodně krásných scenérií. Nic na tom nezmění, že je to jen "placka". Tím, že jsou tam solitérní stromiska, dodává krajině neopakovatelný a nezaměnitelný ráz. A což teprve na podzim !!! Chystám se tam na večerní západy .... winking smiley

     
  • Re: Pohansko

    Autor: Hanule - expert
    Datum: 02.05.2015 20:52
    Hodnocení příspěvku "Pohansko": 5
     

    Nádherné.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Blog - RSS - Morava (Blog)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.