pátek 19. dubna, 08:23 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: podzim

Podzimní hra barev

Datum: 20.09.2007 15:10
 

Barvami listí se to v zahradách teď jen hemží, tak se pochlubte, co máte na té vaší.

Dneska jsem něco nafotila, ale fotky vložím asi až večer nebo zítra.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 28.09.2010 23:05
     


    Missi napsal(a):

    Simi, koukni na kouřový stín na 3.fotce u té thuje či cypřiše winking smiley . Ještě než jsi to napsala.


    Cypřiše???eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

    To snad ne.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Podzimní hra barev

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 28.09.2010 23:06
     

    Nediv se tolik, a napiš raději, co to je... tak to tady bývá zvykem.

    Domnívám se, že se jedná o nějaký druh jalovce (juniperus). Pokud je to jinak, ráda budu zase o něco chytřejší.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (28.09.2010 23:08)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 28.09.2010 23:11
     

    Ty už jsi chytrá až dost. tongue sticking out smiley

    (všichni to o tobě tvrdí)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 28.09.2010 23:13
     

    Lidi toho napovídaj...

    Ale zajímá mě ten jehličnan, tos nějak zapomněl připojit... confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.09.2010 23:20)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 28.09.2010 23:43
     

    Já nezapomínám, jen některé stromečky se z nepříliš kvalitní fotky prostě poznat nedají. Jen vím téměř jistě, že cypřiš to nejspíš nebude.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 28.09.2010 23:52
     
    a chamaecyparis pisifera boulevard.jpg

    Právě proto, že to není moc vidět, si rovněž jistá nejsem..

    Pokud připustím variantu cypřiše, nemohl by to být třeba Boulevard? (Chamaecyparis pisifera Boulevard)?

     
  • Autor: hippie
    Status: nováček

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 29.09.2010 00:28
     
    Další fotografie:

    Jéje, to jsem vás přiměla ke zkoumání. smiling smiley

    Fotky jsou úplně reálné a ty lemy, to je opravdu bohužel hnusný trávový mulč, jak jsem psala. Chci to zatextilkovat a zakůrovat, ale to už chci 3 roky. sad smiley

     

    Pár stromů (mini) jsme s manželem zasadili úplně poprvé před 12 lety. Ale to bylo jen asi 5 stromů před okny . Přikládám fotky. (Ta nigra byla při sázení 20 cm vysoká! Je zde tedy tak 12 let a stále je trošku menší než ta na fotce v zadní části zahrady, která je zde 4 roky.) Jinak jsme na chalupu jezdili dlouho jen jako na chalupu a sázet jsme začali možná ani ne před 8 lety.

    Nejprve jsem si pozvala zahradníka, ale on radil vše vykácet, tak jsem ho vyprovodila a vymýšlím vše sama.

    Jediné, co jsem zakomponovala do okrasné zahrady byly lísky, které zasadil táta podél plotu (nyní jim je tak 10 let). No a ta obří lípa je snad stoletá. Tady je to tradice, každý má u chalupy lípu. Olše a jasany, které jsme nepokácely byly jako proutky před 10 lety. Je zde vlhko, pozemkem protéká potok, rostou jako z vody.

     

    No a k současné výsadbě. Hodně stromů jsme nakoupili ve výšce 3 m i více, hodně jsme investovali. Před 8 lety byla na zahradě jen lípa, 2 břízy, lísky, milion jabloní, hrušeň, 2 třešně, angrešty, rybízy a zeleninová zahrada a rybník. Jinak nic, ani jeden jediný jehličnan (kromě těch pidi pod okny).

    Do hlíny z vykopaného rybníku nalétlly břízy a zůstaly zde. Je zde březový háj. Bříza je náš nejoblíbenější strom. winking smiley Manžel k rostinám neměl moc vztah, ale má rád les, tak postupně tím, že jsme nejprve pořizovali obyčejné lesní stromy (p.sylvestris, p.abies - ty rostou fakt rychle) - byla jsem šťastná, že alespoň něco schválí), tak našel vztah i k ostatním rostlinám. smiling smiley

     

    Co byste chtěli jako důkaz, že nejsou fotky upravované? Stačilo by vám nějaké hnusné, nevzhledné zákoutí? confused smiley 

    Baví mě fotit, myslím si, že je to jedna z mála věcí, kterou umím dobře. Mám ten dar, že umím vyfotit cokoliv tak, aby to vypadalo lépe, než ve skutečnosti.

     

    Tak teď jsem ještě studovala "stín u cypřiše" - ono je fakt, že ty fotky jsou po vložení sem trochu zkreslené, mají horší rozlišení, ale já znám velký originál, takže ten stín je obyčejná rozmázlá kapka deště na objektivu. Nenapadlo by mě, že to bude zmenšené postřehnutelné.

    A co se nezdá na Acer platanoides Golden Globe? Mám 3 kusy. Žily 2 roky v kontejneru, ale i tak jsou krásné. Jen bohužel byly přivázané u plotu a měly co dělat s povodní, jsou teď orvané, polámané a jak byly listy mokré, tak jsou i trochu popálené. Ale barva je úplně reálná, jsou krásné, přes sezónu bílo žluté, nyní až do oranžova.

    Vedle je Prunus cerasifera nigra - těch mám 7 takto vysokých, vysadíme je na střídačku jako alej. winking smiley

     

    Já musím končit, ale prosím, mám vás tady ráda, spousta z vás má krásné zahrady, nechci zavdávat nějaké důvody k různým spekulacím. Já vím, že se to všude samými podvody jen hemží, ale musela bych být úplně blbá, kdybych se vám tady představila i s fotkama a pak vás vodila za nos! Opravdu nemám čas, abych dělala nějaké fotomontáže!

    Stálo mě to dost vlastního přesvědčování, než jsem sem přispěla, jsem maximální introvert a někdy bohužel i maximálně upřímná, takže si ani tady nehodlám na nic hrát.

    Jsem ráda, že se vám zahrada líbí, ale já ji ani zdaleka nepovažuji za nějaký ideál krásy, ani jsem si nebyla jistá, jestli se někomu bude líbit. Pro mě je důležité, že jsme zde všichni spokojení a zahrada mi přináší maximální uspokojení.

     
  • Autor: Simi
    Status:

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 29.09.2010 00:33
     

    Hippie, beru to zpět fakt je tvá zahrada pravá viděla jsem čirou náhodou tvé stránky a tam už i ty fotky na mě působily lépe takže mi to odpusť pokud jsem se tě dotkla. flower smiley

     
  • Autor: hippie
    Status: nováček

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 29.09.2010 00:38
     

    Tak teď nevím, který "cypřiš" myslíte - já myslela, že ten zelený. To je nějaká žlutá forma chamaecyparis. Pokud myslíte ten modrý, tak tam tedy už vůbec nevidím žádný stín, ale to je juniperus skyrocket - rozkleslý od sněhu. winking smiley

     
  • Autor: hippie
    Status: nováček

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 29.09.2010 00:40
     

    Simi, jasně, ok. smiling smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 29.09.2010 01:04
     

    Hippie, stín je nejspíš fakt od kapky...taky mi napadlo, zda to není od cigára winking smiley . Každopádně zahrada má svůj půvab a kouzlo. Jen tak dál thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 29.09.2010 06:19
     

    Koukám, že řešíte fotky...Je to způsobeno zmenšením a tím přeostřením..Hipiie, lepší je, když si sama fotku zmenšíš, než ji sem vložíš a bude po problému..tak kolem 2MB. winking smiley

    Zahrada je pěkná thumbs down

    Vítej tady ... flower smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 29.09.2010 08:24
     

    Chamaecyparis je cypřišek a ne cypřiš (cypřiš u nás nepřezimuje), to nám chtěl pan vševědoucí říct eye rolling smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 29.09.2010 09:43
     


    HanaK napsal(a):

    Chamaecyparis je cypřišek a ne cypřiš (cypřiš u nás nepřezimuje), to nám chtěl pan vševědoucí říct eye rolling smiley


    Až budeš mít zas chuť někoho urážet svou hloupou ironií, tak si nejdřív něco o cypřiších nastuduj.

    Samozřejmě, že některé cypřiše u nás docela spokojeně přezimují.tongue sticking out smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Podzimní hra barev

    Datum: 29.09.2010 10:09
     

    Jak se do lesa volá winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.