čtvrtek 28. března, 18:52 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Po kom to dítě je?

Datum: 19.08.2006 14:37
 

Má nejstarší dcera (18) před chvílí škemrala o tvůrčí činnost. Prý bude stloukat s mužem králíkárnu, lakovat okna...cokoli, jen ne práce na zahrádce.grinning smiley Ne, že by mi teď týden nepomáhala, to zas jo, ale nebaví jí to. Tak tohle po mně nemá!!!

Já zas potřebovala po mámě podědit nějaký ten talent na jazyky...ani fň. Zase to šlo ob generaci a dcera je na to dobrá.

Po kom jsou vaše děti? A co jste podědili (nepodědili) vy?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 19.08.2006 16:27
     
    My s manželem jsme o tom dumali a u sebe nějak nevíme. Ale syn je po tátovi dost hodně nadaný na matematiku a dcera je moc šikovná, zdá se, že až po praprababičce.smiling smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Po kom to dítě je?

     
     
  • Autor: boboci
    Status: začátečník

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 19.08.2006 18:43
     
    No tak to ja z matematiky pochopila fakt jen zákadysad smileyA angličtina je na tom u mě ještě hůř........A mamina se tak dobře učila-bez učení.....No jo jsem asi po tátovigrinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 19.08.2006 19:27
     

    Ahojky, tak já asi podědila všechno po všech předcích grinning smiley Šikovnost na ruční práce,pletení ,háčkování,šítí podle střihu po mamce. Vymyslet něco,udělat střih a vytvořit asi po babičce a tetě (švadleny). Vrtačka, hřebíky, šroubovák, dráty,technické věci...tak to po taťkovi, mamka kdyby měla vzít do ruky kladivo, tak to bude její poslední....to prohlašuje, že "kopat výkop" je odpočinek....Zvířata po prapředcích. Zahradu a kytičky po taktéž....Ale zahradu a hlínu jsem nenáviděla, ponořit ruce do záhonku bylo pro mě utrpení....nikdo nechápal...že chodit po kotníky v hnoji je úžasné a hlína ne. Prohlašovala jsem, že práh mého bytu žádná kytka ani hlína nepřekročí. grinning smiley Samo že je to moje velká záliba.

    Toulání v přírodě asi po pradědečkovi, to byl prý živel. Akorát nevím po kom jsem ztřeštěná...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 19.08.2006 21:48
     

    Já stopro zdědila po tátovi lásku k zahradě, ne nadarmo mi říkají "Mičurinova dcera" (tátovi nikdo neřekne jinak, než Mičurin smiling smiley ).

    Syn zdědil po manželovi nadání pro sporty a zručnost při jakékoli práci. Musím říct,že se mi třeba na zahradě stane, že nemůžu něco vymontovat nebo zapnout, malej přijde a řekne: Ukaž mami, já to udělám, jo? No, to si pak teda připadám výborně.. smiling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 20.08.2006 08:03
     

    Fakt je, že ve věku mé dcery bylo vypletí mámina záhonku pro mne utrpení. Dnes je to jiné, dělám přece na svém, že.grinning smiley Třeba to dceru také jednou chytne.

    A další věc, co jsem si vzpomněla. Máma mívala příšerná rána. Vstala a už nás všechny seřvávala...za binec, za to, že pozdě vstáváme, za neutřený prach atd. Říkala jsem si tehdy, že taková nebudu. Prdíčky, už je to tu!!! Sice jsem lehký odvárek, ale rodina už se chechtá, že jsem celá máma.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 20.08.2006 14:18
     
    Mono, taky někdy sebekriticky přiznávám, že desetkrát za den řeknu (kdysi u mámy nenáviděnou větu smiling smiley ): Tady je zase čurbes!!! Když to vyslovila ona, měla jsem kopřivku, neboť jsem žádný binec neviděla... Dnes ho ostatní asi taky neviděj a já furt hudruju smiling smiley smiling smiley.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 20.08.2006 14:37
     
    Tak přemýšlím, jestli je v tom genetika nebo docela obyčejné zrání. Že se tím jako musí projít všechny, než na to přijdou. grinning smiley
     
  • Autor: kiwi
    Status: nováček

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 20.08.2006 23:42
     
    Mám dvouměsíční vnučku Anežku a ona má na bříšku, naštěstí v místech, které bude schované pod kalhotkami, asi dvoucentimetrovou pigmentovou skvrnu. Dcera měla strach a doktorka ji utěšovala, ať se poptá po příbuzných, že někde skvrnu najde. Našli jsme ji. Mám ji na zádech. Děda Kiwi.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 21.08.2006 07:42
     
    Má prostřední dcera má na hrudníku hemangiom...a nikde v rodině jsme ho neobjevili. Naštěstí už mizí, vstřebává se a zůstane taková jizvička.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 15.11.2007 15:33
     
    Evco, tady vidíš, že i Mona nenáviděla zahradničení. Věř, že kdybys potkala jednou v životě nějakej vlastní záhon, všechno by se změnilo!!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 15.11.2007 18:22
     
    Už to vidím.Třeba se někdy přestěhuju z bytovky.Jinak naše děti mají všechny dobré vlastnosti po mamince a ty špatné po manželovigrinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 15.11.2007 21:40
     
    Evco, u nás se mi manžel snaží namluvit pravý opak. Ale já vím, jaká je pravda grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 16.11.2007 23:17
     

    Začnu u sebe. Já vůbec nevím po kom jsem a nemám šanci to ani zjistit. Moji předkové většinou už nežijí. Táta s námi nežil. Babičku a dědu tím pádem neznám.

    Jsem absolutní střevo na ruční práce, zkoušela jsem kdysi dávno pletení, ale protože jsem levák, tak mi to nešlo. Nebo je to výmluva? grinning smiley

    Pečení mě nebaví. Talent nemám žádnej, hudební hluch převažuje. Nakreslit umím akorát tak kytku. Obyčejnou.

    Jediný na co mám talent, že vždycky všechno najdu, anžto jsem kancelářská krysa, tak mám všechno srovnaný.

    A děti?

    Holka je určitě po mně ukecaná ( to není talent, to je diagnoza) grinning smiley a má hudební sluch po otci.

    A syn je taky po tátovi , celej on. Malá kopie. A to je nadlouho.........

     
  • Autor: dominikat
    Status: nováček

    Re: Po kom to dítě je?

    Datum: 21.04.2015 15:37
     

    Jo, obšas si taky říkám, po kom ty děti jsou smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.