sobota 20. dubna, 16:00 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 23.04.2013 17:11
     

    Jsou to takové tlusté klacky s čupřinou na špičce smiling smiley Jsem zvědavá, jak porostou a nevím co s nimi udělat. grinning smileyPochybuji, že někdy pokvetou. Myslím, že jsou to ty velké potvory angry smiley

    Máš Oxalis carnosa? Je to ten sukulentní. Zasela jsem v zimě vlastní semena a něco vzešlo. Poslala bych ti smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Autor: Rajska
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 23.04.2013 19:14
     

    Nepěstují se stejně jak oleandry?Těm se u mě celkem daří smiling smiley A máš je ze semínek?

    Oxalis nemám,když budeš tak hodná,vezmu si ho please smiley thumbs down díky

    A něco na oplátku, třeba hlízu Glorioza rotschildiana?

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 23.04.2013 22:29
     

    Super, tu nemám, budu ráda. Zítra odlétám, ale až se vrátím, kouknu, co třeba nemáš, ať neposílám jednu rostlinu smiling smiley

     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 18.05.2013 16:13
     
    img0098a.jpg
    Další fotografie:

    dobry den dlouho jsem tu nebyla posilam fota triletych semenacku chci se zeptat jak urychlit kveteni , hnojila jsem poprve ted Kristalonem a zda mohou kvets i rostliny v kvetinaci jestli je nutno ke kvetu letneni....kdosi tu psal ze ke kvetu je prave potreba dobre vyvinuty korenovy system love smiley diky za rady jsem zacatecnik winking smileyJe tu nekdo komu plumerie opravdu vykvetly?

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Verenka (18.05.2013 18:42)
     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 11.08.2013 17:17
     
    p1040600.jpg
    Další fotografie:

    Tak tohle jsou moje 1,5roku staré plumerie,chtěla jsem se zeptat jestli a kdy bych je měla seříznout,děkují za radu flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 11.08.2013 17:42
     

    Také mám podobné olistěné klacky, ne tak vysoké, jsou mladší, ale jak jsem četla, olistěné klacky budou asi vrchol toho, co předvedou. Prodávají se prý většinou nevhodná semena rostlin, které v našich podmínkách nepokvetou grinning smiley

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 11.08.2013 22:01
     

    Tak to je góól grinning smileyno necháme se překvapit třeba se nám to podaří confused smiley winking smiley

     
  • Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 31.08.2013 14:25
     
    p1013628.jpg
    Další fotografie:

    Tak toto jsou mé semenáče. Tuším, že už mají tři roky (kdo si to má pamatovat grinning smiley ). Jsem zvědavá co z nich bude. Zatím jen mohutní a naklání se za sluncem. Při přesazování je vždy nějak srovnám a oni se opět nakloní. Ale já mám trpělivost a věřím, že jednou z jejich květů budu plést věnce pro návštěvy grinning smiley .

     
  • Autor: hankavoh
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 15.04.2014 20:42
     

    Dobry den, bylo by mozno od Vas odkoupit plumerii nejlepe bilou se zlutym stredem a tu ruzouvou. Mela jsem ji jako svatebni kytku a po jine neprahnu. Cetla jsem tady prispevky a vidim, ze jich mate vic, tak treba Vam bude nejaka prebyvat. Diky Hanka

     
  • Autor: Sibirocka
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 22.06.2014 21:03
     
    p6170644-800.jpg

    Ahojte

    kde ste všetci zmizli ? rada by som sa pridala k milovníkom plumérií :-)

     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 13.08.2017 14:17
     
    plum ttt.jpg
    Další fotografie:

    prikladam foto 10 lete plumerie je to porad klacek co dela aby kvetl:

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Verenka (13.08.2017 14:21)
     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 13.08.2017 14:19
     
    plumi.jpg

    prikladam foto 10 lete plumerie co delat aby kvetla? please smiley

     
  • Autor: Verenka
    Status: začátečník

    Re: Plumerie

    Datum: 13.08.2017 14:24
     

    hm to jste hodne naivni, v Cechach podle me ji neprivede ke kvetu nikdo nema vhodne svetelne podminky, a taky pochybuju ze by se ji nekdo kvetouci vzdal je to velka vzacnost.To by byl velky hlupak. jedine si kupte umelou v Ptakovinach grinning smiley

     
  • Autor: angita
    Status: nováček

    Re: Plumerie

    Datum: 16.04.2019 05:38
     

    Dobrý den,

    v roce 2017 jsem si objednala semena této plumerie [www.gadar.cz] (jako nový uživatel nemůžu psát funkční odkazy...), nyní mám tedy 3 dvouleté rostliny. Když jsem hledala informace, jak je pěstovat, tak jsem narazila na toto fórum. Zajímalo by mě, zda to je velký kultivar do země nebo menší do květináče a zda mám tedy šanci se dočkat květů.

    Předem díky!

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 16.04.2019 12:44
     

    Plumerii u nás jde pěstovat pouze jako přenosnou rostlinu, takže do květináče. Při správné péči se květů dočkáte.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.