čtvrtek 28. března, 15:38 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: janav
Status: začátečník

pluméria

Datum: 29.08.2007 19:56
 
Pestuje tu niekto plumérky??? Podarilo sa Vám ich prezimovať? Chcela by som požiadať o radu, kedy ich stiahnuť z balkona, lebo u nás sa nejak moc ochladilo. Dakujem vopred za radu
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 11:07
     
    Ahojky Jani( ibiškářko)winking smiley Plumerii mám celoročně v kanceláři, neb zahradu ani balkón nemám.Přezimovala v pohodě, mám radši chlad, tak mívám cca 18 stupňů. Je choulostivější než ibišky, také záleží na tom, jak ji máš zvyklou.Jinak na Livingu je pár dobrých radthumbs down flower smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: pluméria

     
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 11:59
     
    Ahoj, Sapho,
    Tam už som si vlákno prečítala, ale chcela som poznať viac názorov. Aké máš veľké, kvitli Ti, máš ich tiež zosemienka???? Hromadne sme si z Livingu z jedného vlákna objednali zmes semien, vyšli mi, porozdávala som zbytok,
    lebo som si nechala iba dve plumerčatá, dúfam, že som sa netrafila do jednej farby. Ak máš nejaké
    foto a rady, budem veľmi rada, keď ich vložíš.
    Ináč vo vlákne o plumérkach písalo, že nechať von, kým neklesne teplota pod 10 stupníkov.
    spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out flower smiley
    Keby len ibiškárka, ale mám kvietky veľmi rada -von a dnu, mám veľmi veľký dom, balkon, terasu, tak sa môžem rozťahovať mls smiley mls smiley mls smiley
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 12:33
     
    plumeria 25.8.06.jpg

    Ahoj Jani,

    já si přivezla řízek cca 15 cm z Havaje vloni v lednu. Ještě vloni vykvetl, ale byl bíložlutý a ne dle cedulky růžový.Nevadí.Bohužel jsem v době květu neměla foťák, tak je na obrázku vyfocen až po odkvětu.Na podzim zatáhly listy a opadaly.Zalévala jsem opravdu střídmě.Na jaře vyhodil rozvětvení a má vidlici.Je krásně obrostlý, kvítek měl ale jen jeden.Aktuální foto přiložím zítra.thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 12:41
     

    Po tejto kytičke už túžim dlho,ale mám obavy,či by moje drsné podmienky prežila.

    Aké má požiadavky na zimovanie? Vydrží aj vo vykurovanej miestnosti?

     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 13:03
     
    Anny, já ji mám celoročně v kanceláři.Jinak na zimu opadávají listy, tak nepotřebuje moc světla, ale nesmí být příliš vysoká teplota, pak nespí a vysiluje se. Ale v podstatě je jako oleandry a ty ti jdou krásněflower smiley flower smiley flower smiley
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 13:25
     
    Anny
    Ja som spod Vysokých Tatier a mala som to cez celé leto von na balkone, veľmi tam zosilneli výhodnky - robí sa
    už im drevnatá stonka, 8 kusov som rozdala, lebo som mala 10 semien, všetky vyklíčili, iba dva som si nechala pre seba. Piplem si ich ako bábatká. Foto tiež vložím večer.
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 13:55
     
    jani a odkial máš semienká?
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 14:02
     
    Ani, mají je na: [www.koexflor.cz], také jsem pemýšlela, že si je objednám, tedy další barvy.2 semínka jsou za 25 korun, nejmenší zásilka za 100,- + dobírka.Jestli je budeš chtít, vezmu to najednou, ať se neplatí pošta 2x.flower smiley
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 14:14
     
    Objednávali sme to zo slovenskej firmy 10x10 semien z tejto adresy [www]. kpr.sk neviem, či tu idú odkazy, ale skúsim vložiť aj stranu
    [www.kpr.sk]
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 14:17
     
    Ako sa vkladajú odkazy????
    CEZ KOPIROVANIE MI TO NECHCE IST, DAKUJEM, ZA POMOC
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 14:24
     

    Mrknem na ten koexfor,já tam zvyknem objednávať dosť často a dopracova´t sa objednávky nad 100Kč nie je problém winking smiley

    Jani,nevieš či posielajú aj do Čiech?

     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 15:10
     
    A co takhle: [www.kpr.sk] Jani, dávám do kopírovaní tzv.základní adresu po /.
     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 15:15
     
    Ani, do Čech zasílají také.Platba jde přes pobočku v Brně a mají tam tedy věcithumbs down flower smiley
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: pluméria

    Datum: 30.08.2007 18:08
     
    Semienka som sadila skoro na jar do tých zakoreňovačov, trošku som im pomáhala, aby sa dostali na tento svet - hrala som sa na pôrodnú babicu -ale až vted
    keď už vykúkali. Keď narástli presadila som ich.
     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.