čtvrtek 28. března, 13:43 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: HANA15
Status: začátečník
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: plot ploty

ploty

Datum: 22.03.2007 13:52
 
jáji už ty ploty mám namalovaný jen to postavit
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HANA15 (24.03.2007 23:22)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 12
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 04.06.2016 20:58
     
    _dsc0007 (1500x1000).jpg



    jabraka napsal(a):

    A co živý plot?

    JABRAKA

    Jabrako, živý tam byl z thují a všechny jsem je vyrval 25 m. 2x ročně stříhat, žraly to svilušky, uvnitř prosychaly, jsem je hnojil, zalejval, 1m široké, od plotu se už stříhat nedaly, tak jsem se rozhodl pro bezúdržbový plot na "stará" kolena smiling smiley . Thuje už ne.

    Ještě je mám na druhém konci zahrady. Kryjí kompost a kousek plotu od sousedů asi 14 m. Ty půjdou ven příští rok a už mám vymyšleno co tam místo nich. Opět z gabionů zeď v ní vytvořené stupně (schody) a na ně nandám bonsaje .....

     
  • Autor: Reklama

    Re: ploty

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 04.06.2016 21:39
     
    20160604_105331.jpg
    Další fotografie:

    Nedá mi to abych sem nedal dnešní výkon ve čtyřech lidech (s manželkou, synem a dcerou). Mám z toho dobrej pocit a už jsem přesvědčený, že to dobře dopadne. Výška 2 - 2,2 m. Odpočíváme namazaný Ibalginem.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (04.06.2016 23:31)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 04.06.2016 22:09
     

    ty vole to je paráda, mě bolí ruce jen to vidím, super a klobouk dolů thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status:

    Re: ploty

    Datum: 05.06.2016 07:21
     

    Za tu dřinu to stojí, .. a těch ibalginů bude ještě hodně eye rolling smiley grinning smiley ... Taku, je to BOMBA !!! eye popping smiley thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 05.06.2016 07:52
     

    Taku, hluboká poklona tobě i tvé rodině. Klobouk dolů. Plot bude nádherný a bude i zvukově izolovat. Ale tu dřinu si ani nedovedu představit eye popping smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 05.06.2016 13:16
     

    Taku, vypadá to úžasně thumbs down love smiley a jedete jak fretky grinning smiley smiling smiley Klobouk dolů, smekám smiling smiley. Dobře jsi to vymyslel thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 05.06.2016 13:38
     

    Taku nádhera, oživlý sen.

     

    Jabrako, thůjí si užijeme na hřbitově habaděj. Nač tam spěchat a kazit si jimi zahradu.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 05.06.2016 14:00
     

    Taku smekám, budete to mít nádherný thumbs down . Při budoucím pohledu na plot tě navěky budou bolet ruce grinning smiley ,.....a hřát u srdíčka, že jste to dokázali. thumbs down

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 05.06.2016 20:38
     

    thumbs down smiling smiley děti odjely, servaný jak psi. Hlavně kluk, spálenej od sluníčka ruce vytahaný od kolečka smiling smiley. Není zvyklej - ajťák, ale makal jako čert thumbs down. Přivezl kolečko kamení (asi 25 m ), naplnil kýble, já je vysadil na lešení, pak tam vylez a sypal do plotu. Potom jsme šutry rovnali a furt dokola. Skoro nic nezbylo tzn., že je 12 t sděláno a 1/3 je hotová smiling smiley.

    Děkujeme za slova uznání a chvály flower smiley .Oproti sousedům grinning smiley . Jeden mi řekl, že jsem blázen, druhý, že to je pěkná onanye a třetí, se kterým sousedím plotem pozdraví a zmizí, nebo sedí pod pergolou, pokuřují, popíjejí a vedou duchaplné řeči eye rolling smiley .

    Už se těším na další náklaďák eye rolling smiley winking smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (06.06.2016 15:54)
     
  • Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 06.06.2016 09:02
     

    Taku, jsi borec, vlastně všichni jste borci thumbs down .

    Mně si také tukali kolemjdoucí i sousedé na čelo, že ještě nemáme postavený dům a já už upravuji a osazuji zahradu. A dnes koukají, jak to tam na jaře září rozkvetlými tulipány a narcisy, zbytek roku kvetou růže, hortenzie, šeříky. Už je to vidět i na dálku, tedy aspoň něco, už to nejsou pidi keře, ale krásně narostlé keříky love smiley

    Jedni sousedi si nechali založit zahradu (tedy spíše zahrádku) od architektky, teď sbírají rozumy, co s tím dělat, mají tam ty nejobyčenější keříky, které se jim rozrůstají a oni neví, co s tím. Žádné barvy, nic, co by zaujalo, plazí se to až k nám. Pořád stříhám, je to vlastně poloviční plevel, co si tam nechali dát, a protože zahrada malá, narvali všechno až skoro na plot, až se naštvu, stříknu u nás Roundapem grinning smiley a bude vystaráno angry smiley A to se jim nelíbilo, když jsem trvala na tom, že když dělají pletivový plot, že musí dát aspoň podhrabové desky. Jsme od nich na jih, proto leze všechno k nám grinning smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 06.06.2016 10:23
     

    Ivik,taky máme takové sousedy,škoda se rozčilovat.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: ploty

    Datum: 06.06.2016 11:36
     

    Taku,dala jsem si tu práci a 8.11 by to bylo 5 let,takže jsme se nakonec dopočítali dobře. grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 08.06.2016 09:17
     

    Taku, oceňuju tu dřinu, kterou jste si s tím dali. thumbs down

    Vypadá to samo o sobě dost dobře thumbs down , ale viděla jsem podobně udělaný plot na jiném místě a neměla jsem z celkového dojmu dobrý pocit. Nebudete tam zavření jak v krabici, s omezeným rozhledem jak v kleci? Nebudou tam rozpálené kameny topit jak kamínka a zvyšovat vedro?

    (můj soused má žp po celé délce plotu a mne ta uzavřenost štvem, nejsem zvědavá mu čumět do talíře, ale připadám si jak v kleci)

     

    A obecně nejsem zastánce neprodyšného oddělení se od sousedů. Samozřejmě to chce odclonit posezení na zahradě kvůli soukromí či technické zázemí kvůli estetickému dojmu, ale obklíčit pozemek neprodyšnou zdí se mi nezdá.

    A taky jde totiž taky o to, jak působí ony ploty ve veřejném prostoru. Nelíbí se mi, že jdu po ulici a nevidím nic než zdi, ať už z neživých materiálů nebo "zdi" ze stříhaných dřevin.

     

    Ale já jsem podivín, já třeba ani nemám ráda veřejné osvětlení, klidně bych nechala každou třetí lapmpu a o půlnoci zhasínala. winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 20.06.2016 15:24
     
    20160618_115302.jpg
    Další fotografie:

    Dokonáno jest !

    A tímto děkuji manželce a dětem za neutuchající ochotu mi pomáhat (rád si dělám srandu, ale teď to myslím fakt vážně !).

    Zasadíme rostlinky, zakůrujeme i něco pnoucího přidáme.

    Hanko, tento plot mám jen od jednoho souseda. Z ulice (30 m) mám plůtek nízký plaňkový,že kyž nožku přes něj přehodím, tak se nezraním winking smiley .

    Spotřeba kamene 33 t. Na 1m3 je potřeba 1,6 t kamene frakce 63-125.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (20.06.2016 15:27)
     
  • Status: expert

    Re: ploty

    Datum: 20.06.2016 15:34
     

    Taku, to se vám opravdu podařilo. Vypadá to moc pěkně a ještě je to praktické thumbs down love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.