čtvrtek 28. března, 13:52 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Betas
Status:

Plíseň na nehtech?

Datum: 22.11.2012 08:27
 

Ahoj, synek má na palci u nohy podélně rozpraskaný nehet, už od narození. Doteď jsme to neřešili, až teď nám jedna dr. řekla, že by to mohla být plíseň, ať si zajdeme na kožní. Jenomže já nechci žadný chemický dryáky a kortikoidy, nejdřív to zkusit nějak jinak. Má to jenom na palcích, někdy chvíli roste dobře, pak zase praskne, na tom ani ne 1cm nehtu má třeba 4 praskliny, pak se nehet při stříhání odlupuje. Neporadíte prosím, co s tím?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Plíseň na nehtech?

    Datum: 22.11.2012 09:49
     

    zajdi do lékárny, tam taky poradí winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plíseň na nehtech?

     
     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Plíseň na nehtech?

    Datum: 22.11.2012 10:54
     

    Já bych s tím nic nedělal, rozhodně nešel na kožní, počkal bych až se to synovi rozleze po všech prstech a potom bych teprv šel k tomu kožařovi. Babku kořenářku už jste zkusili?

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Plíseň na nehtech?

    Datum: 22.11.2012 11:42
     

    Jééééé, to já nechci, aby se mu to rozlezlo všude! eye popping smiley A navíc to se jisto jistě nerozleze, pač takhle už to má od narození a pořád stejné (6let). A navíc to možná ani není plíseň, já nevím, třeba jen nějaká porucha růstu nehtu...

    V lékárně právě taky moc nevěděli a navíc stejně by asi sáhli po mastičkách s kortikoidy. Někde jsem četla o tea tree oil - mazat, nebo pastu z česneku, ... eye rolling smiley

    Babku kořenářku žádnou neznám.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Plíseň na nehtech?

    Datum: 22.11.2012 11:45
     

    Betas, na plíseň se kortikoidy nedávají. Jen fungicidy. A když si nedojdeš ke kožnímu, nedozvíš se, co to je. Tady diagnózu nenajdeš a náhodným zkoušením toho můžeš víc pokazit, než pomoct

     
  • Autor: edita
    Status: začátečník

    Re: Plíseň na nehtech?

    Datum: 22.11.2012 12:37
     

    Souhlasím s Janinou. thumbs down Vždyť nikde není psáno, že co ti na kožním předepíšou, si musíš vyzvednout a používat, ale dozvíš se diagnózu (pokud budeš mít štěstí). winking smiley 

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Plíseň na nehtech?

    Datum: 22.11.2012 12:46
     

    Betas, mně u kluka taky doktorka napsala na atop hned kortikoidy a co myslíš, sice sem je vyzvedla, ale nepoužila. Když sem věděla o co jde, tak jsme si poradili i bez nich. winking smiley A navíc, s doktorkou se můžeš přímo domluvit, když nechceš nic drastickýho.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Plíseň na nehtech?

    Datum: 22.11.2012 16:29
     

    Betas, objednej se na kožní. Nikdo z nás nemůže vědět, co to je, nejsme lékaři. Když to má už od mala, tak to nemusí být plíseň.Moje neteř měla od mala zdeformovaný nehet a taky nikdo nevěděl proč eye rolling smiley

    Plíseň na nehtách jsem si léčila před rokem. Šla jsem na kožní, že se mě děje něco podobného jako synovi. Při stříhání mě někeré nehty podélně praskaly. Dostala jsem léky a musela je brát asi 3 měsíce. Nehty na nohou odrostou do roka. Nejvíc mě točilo, že jsem si během léčby nemohla dát žádnýho frťana. Bylo léto a já sušila hubu thumbs up

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Plíseň na nehtech?

    Datum: 22.11.2012 16:35
     

    to bych radši měla tu plíseň ... grinning smiley drinking smiley ikdyž - pivo néni frťan winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Plíseň na nehtech?

    Datum: 22.11.2012 17:57
     

    Díky všem. Ach jo, nechtělo se mi k dr., ale tak tam zajdem, noooo smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.