pátek 29. března, 09:47 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Miminka a batolata
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Miminka a batolata
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Status: nováček

Bolesti při ležení a přebalování

Datum: 05.03.2010 21:38
 

Mám 14 měs.holčičku která před pár dny začala šíleně vyvádět při přebalování.Kdykoliv jí položím na záda a sáhnu jí na nohy(lýtka,kotníky)tak se začne svíjet a plakat a chce se stočit na bok.

Nevím jestli nejde jen o truc,ale její vzdorování vypadá jinak a tak nevím čím by to mohlo být.

Tak prosím pokud máte někdo podobné skušenosti nebo jste již takové problémy zažily a zažehnali o radu

Díky

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 05.03.2010 22:16
     

    Podobné zkušenosti nemám a rozhodně bych se obrátila na lékaře, určitě malou vyšetří a pošle ji k ortopedovi.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 05.03.2010 23:12
     

    Tak tohle bych určitě nechala na doktory. Nějaký rady od laiků by nemusely dopadnout dobře.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 05.03.2010 23:14
     

    Je fakt, že v určitém věku děti tohle přebalování začne otravovat, zkrátka je to zdržuje od jiných zajímavějších činností a brání se tomu. Ovšem pokud u toho vždy pláče, je to podezřelé. Rozhodně se poraď s doktorem.

     
  • Autor: hanach
    Status:

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 05.03.2010 23:23
     

    Zajdi k doktorovi a nenech se odbýt,že je to normální.Při jiných činnostech (chození,lezení)nepozoruješ nějaké změny?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 06.03.2010 09:11
     

    Tak u nás jeden z kluků vyváděl takhle taky, tipuji, že to bylo nějak krátce po jednom roce, tedy v podobném věku, jak píšeš. Neustále mi "zdrhal" z přebalováku, kolikrát jsem ho přebalovala spíš na zemi a dala ho koleny "do svěráku", protože jinak to prostě nešlo! Ječel jak kdyby ho na nože brali. Ale u něj myslím nešlo o bolestivost čehokoli, jen ho prostě nebavilo ležet, když šlo objevovat spoustu nových věcí a lézt všude možně... Kolikrát jsem byla zpocená až vitekde smiling smiley.

    Ale pro jistotu se opravdu poraď s dětským lékařem.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 06.03.2010 09:25
     

    Taky bych řešila dětským doktorem, i když si myslím to, co Anavi, že je to nechuť k plínám. Vadí při chůzi, při lezení. Je daleko pohodlnější mít nožičky u sebe. Holt to chce naučit na nočník a po problému

     
  • Status: nováček

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 06.03.2010 12:20
     

    díky za rady.

    Ona sice trucovala odjakživa:-) při poloze v leže.Ale normálně chodí,bez problémů a to mi zaráží.

    Dnes v noci jsme pozorovala,že ani neleží na zádech,ale jen na břiše a to s pokrčenou tou levou nohou pod sebou.Tak nevím,nevím.

    ale určitě se hned v po.chystám na chirurgie,popř.ortopedii.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 06.03.2010 12:37
     

    Tak to taky nemusí ještě nic znamenat, moje obě děti spaly na břiše, s vystrčenými zadky a koleny pod sebou. grinning smiley

    Dej pak vědět jak jsi u lékaře dopadla. A držím palce, aby to byl jenom vzdor.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 06.03.2010 20:14
     


    Amee napsal(a):

    Tak to taky nemusí ještě nic znamenat, moje obě děti spaly na břiše, s vystrčenými zadky a koleny pod sebou. grinning smiley

    Dej pak vědět jak jsi u lékaře dopadla. A držím palce, aby to byl jenom vzdor.

    jé, ty moje taky!!! grinning smiley Vždycky, když tvrdě usnuly, tak jsem jim ty nožky vytáhla zpod břicha, protože mi připadalo, že to musí bejt děsná dřina v tom spánku klečet

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 09.03.2010 19:06
     

    Tak jak to s prckem dopadlo? Všechno v pořádku? Napiš

     
  • Status: nováček

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 09.03.2010 19:32
     

    Ahoj holky,

    tak během víkendu nás brek přešel.Ale i tak jsem včera pelášila k mudr.,udělali rentgen,prohmataly a vše v pořádku.

    Takže jsem tam musela vypadat jako naprostej blbec:-D,ptže mi bylo řečeno že je jen extrémně neklidná.Ale aspoň mám klid.

    Ale teda ochota hrozná:-(Opravdu české zdravotnictví,ať žije!

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 09.03.2010 19:34
     

    Amee,malá tak spí ještě teďeye rolling smiley eye rolling smiley jo a já od roku přebalovala holky ve stoje,kolikrát v běhu a už jsem to uplatnila i u Kryštofalove smiley love smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 09.03.2010 19:34
     

    Tak to je fajn. Jako blbec si nepřipadej, radši 10x zbytečně otravovat než něco zanedbat, hlavně u takových prcků, co ještě neřeknou, co je trápí. Tak jen vydržgrinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bolesti při ležení a přebalování

    Datum: 09.03.2010 19:41
     


    Evca napsal(a):

    Amee,malá tak spí ještě teďeye rolling smiley eye rolling smiley jo a já od roku přebalovala holky ve stoje,kolikrát v běhu a už jsem to uplatnila i u Kryštofalove smiley love smiley

    Evi, no jo! Teď jsi mi to připomněla! Taky jsem pak přešla na přebalování ve stoje smiling smiley. Aspoň se tak necukal smiling smiley.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Miminka a batolata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.