čtvrtek 28. března, 17:12 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 21 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.03.2024 07:10
     
    img_20240324_160123.jpg
    Další fotografie:

    Dřevitá je letos střihlá, tam toho letos moc neuvidím. Okoukla jsem bylinné a jsou v nich velké rozdíly.

    Na poslední fotce dřevitá. Měla malé listy i květy, na mladé větvi rostla líp. Tak jsem starý klacek ustřihla a vevnitř byl černý.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.03.2024 13:24
     

    Manco, udělala jsi dobře s dřevitou, prospělo ji to. thumbs down Jak Ti jdou nové z Irises?

    Gabčo, na Cl. de Lune mám 4 poupata. Tak uvidím, zda to není záměna, ještě aby to vykvetlo, chodím okolo po špičkách. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.03.2024 14:26
     

    S irises velká spokojenost, to jsou ty první tři fotky. Rostou podle toho, jak je jim vlastní si myslím. První je nosegay, ta má být raná, je to jiné šlechtění. Na tu jsem hodně zvědavá. A je obří teda.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 26.03.2024 14:39
     

    Manco, krásně obráží. thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 26.03.2024 19:17
     



    alenak napsal(a):

    Manco, udělala jsi dobře s dřevitou, prospělo ji to. thumbs down Jak Ti jdou nové z Irises?

    Gabčo, na Cl. de Lune mám 4 poupata. Tak uvidím, zda to není záměna, ještě aby to vykvetlo, chodím okolo po špičkách. winking smiley

    Jak to poznáš tak brzo? Já to mám jako Manča na těch třech posl. fotkách. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 26.03.2024 22:47
     

    mám výšku asi 15 cm, 4 stonky, 4 kuličky....jestli nebude záměna...vloni to nekvetlo, mám od Basika

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 27.03.2024 17:53
     
    img_20240327_163030.jpg

    Dřevita od Reginy

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 28.03.2024 15:45
     

    Děvčata, SOS, dřevitá pivoňka, obrazí odspoda od kořenů, když mi někdo jediný obražený výhon ulomil??? spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 28.03.2024 16:50
     
    dsc08432.jpg
    Další fotografie:

    Gabčo eye rolling smiley , to je pech. Záleží kde tj. ulomené. Až nakoukne Regina, ta se pivoním věnuje dlouho.

    Fotka 1 je Cl.deLune, pak dřevité. 3tí je sázená na podzim, ale roste velmi rychle. Uvědomila jsem si, že i to čekání a pozorování na květy je fajn a prodlužuje sezonu pivoní, to mi to trvalo... grinning smiley

     

    Kordul, je to fešanda.

    Tak jsem z dřevitých pivoní zblblá, že snad si přikoupím, když budou v Lidlu..... grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (28.03.2024 17:02)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.