sobota 20. dubna, 00:50 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.03.2024 22:50
     

    Gabčo, sice ji nemám, ale slyšela jsem hodně chvály od slušných zahradníčků, taky jsem nad ní uvažovala, ale kam s ní...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.03.2024 22:50
     

    Gabco, pěkná. Řekla bych, že jedna z nejlepších itohů. Ne všechny jsou zrovna zdařilé.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 08:44
     

    Gabčo, mám ji. Pár let (4?). Už 2x přesazovaná, teď na stálém místě. Asi kvůli tomu přesazování ještě nekvetla moc, ale nějaký květ už měla. Letos to vypadá nadějně, má dost puků.

    Bohužel fotku teď nemám, muž mi zazálohoval fotky z mobilu, tak bych musela pohledat na disku, až budu doma.

    Jinak je krásná, ale řekla bych, že na Brozanech trochu přibarvená, v reálu bych řekla světlejší.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 08:52
     

    Připojím se ke Kice. V reálu je podle mě i hezčí. Přirozeněji barevná. Malinko světlejší a to červené víc splývá.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 10:45
     
    20220610_135251 (2).jpg
    Další fotografie:

    Mám jí už nekolik let, je polodřevitá a kvete bohatě thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 14:47
     

    ta žlutá je nádherná - uvažuju winking smiley

    jinak jsou pivoně všechny hodně narašené . každý rok uvažuju o rozdělení , ale nikdy nechytnu čas . taky bych to sama nezvládla. confused smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 14:56
     

    Nooo, je teda krásná. Křiklavý barvy stejně nemusím. Asi si dám říct. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 22:52
     

    Regino, máš ji? Nekupovala jsi taky Garden terasure nažloutlou? Vím, že jsi na pivoně přebornice a jdou ti krasavice. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 23:17
     

    Aleno, mám obě. Ale nějak nedošlo na pořádný focení.Ale řekla bych, že Bartzella je lepší z hlediska stavby. Květy jsou na delších stoncích.Jakoby víc vyniknou. Garden Treasure je míň plná a květy jsou jakoby přisedlejší.Jsou víc schované v listí.To je trochu nešvar některých itohů.Myslím, že krásný exmplář Bartzelly dával někdo na KR a chválil ji. Měl ji i dobře umístěnou. Trochu jako solitéru.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (11.03.2024 23:38)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 17.03.2024 21:11
     

    Regino, teploty jdou dolů, nevíš do kolika stupnu vydrží poupata u dřevité mrazík? Nerada bych o ně přišla, mám to v noci obalit, nebo hodit velký kýbl, nebo vydrží.....

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 18.03.2024 19:38
     

    Aleno, včera jsem nebyla. Vydrží. Moje zkušenost.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 18.03.2024 21:16
     



    Anavi napsal(a):
    Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
    Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
    Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

    Starší odpovědi byly automaticky odmazány

    Eliška měla dvoumetrovou. Mě ji předloni Radka omylem ostříhala, loni kvetla, letos jede, tak snad dožene i výšku

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 18.03.2024 21:28
     

    Hihi, Ali, ten dotaz dávala Ivča v roce 2007. Teď už je troufám si říct, o něco zkušenější. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 19.03.2024 11:36
     



    gabca napsal(a):

    Hihi, Ali, ten dotaz dávala Ivča v roce 2007. Teď už je troufám si říct, o něco zkušenější. grinning smiley

    grinning smiley......kde jse to vyhrabala

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.03.2024 09:13
     

    dřevité pivońky už mají velká poupata na květ . -

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.