pátek 29. března, 06:29 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 12.05.2023 22:25
     

    Aleno, pěkně se ti odměnila. Asi to rockii nebude. Má příliš hezký květ. Ony ty čínské vlastně nemají tak hezké květy ale udělají se hezké až větší.Proto je sem ani příliš nevozí a neprodávají se. Já nejdřív taky nadávala co jsem to koupila. To před dávnými léty objevil v Parkonu dědek. A co si stále pamatuju, místo roubování měly zamotané hedvábným proužkem s názvem. Psáno bohužel čínsky. Ale ta světloučká je hodně atypická. Dobrá koupě.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 12.05.2023 23:00
     

    Vloni jsem si koupila u Basika Claire de Lune, nemá žádný květ, bude se čekat. Měla jsem kupovanou dřevitou, zašla, ale asi z podnože, ono to má 3 poupátka, tak jsem zvědavá, co to bude za zázrak. Nikde jsem moc necourala, ale bylinné bych asi kvůli vůni ještě vecpala, ale sehnat bude oříšek....v Lukonu mají, ale to budou puky a bojím záměn....

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2023 07:31
     

    Bylinné jsem teď viděla vysázené u dvou domů ve větším, tak mám radost. Bude na co na procházkách koukat. Já mám tři, ale pokvete jen jedna stará. Přikoupím určitě.

     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2023 07:44
     

    Jestli můžu doporučení,tak pro pivoňky na irises.cz.Mám zkušenosti asi šest let,dokonalé dospělé rostliny,nikdy záměna,popisy včetně vůně vždy sednou.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2023 08:06
     

    miluju pivońky-- mám i bylinné - těch je pět a taky koprovku .. ta se ted´ každým dnem rozvine , těch dřevitých je sedm - ale asi tři jsou stejné - růžové . smiling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2023 20:56
     

    Já chci taky dřevitouuuuu . Vloni mi kvetl poprvé a letos je v čudu. Bébé, taková pěkná barva.

    Moc ji nedávám, že by někde obrazila. Hlavne jsem nedočkavá. Znáte to, už bych tam ráda viděla pořádný keř, co každým rokem sílí a ne čekat, jestli to chcíplý dřevo obrazí či nikoliv. spinning smiley sticking its tongue out

    Mám ještě novou bílou, ale ta není tak pěkná a hlavně je jednoduchá. Mně se líbí ty vaše, ta růžová, ááách. love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2023 21:54
     

    Dřvita se moc netvaří,že by chtěla kvést.Radka ji minulý rok omylem zastřihla, ale našla jsem jednu chudinku kdysi z Lidlu, tak jsem ji přesadila ,přežila

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.05.2023 18:29
     
    dsc05529.jpg

    dnes ráno se otevíraly všechny květy....no dostala mě winking smiley

     

    Na irises se rádá dívám, ale vždy prošvihnu správný čas, prý dodává i do Ctěnic, v kontejnerku. Díky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (14.05.2023 18:58)
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.05.2023 20:05
     

    Krása. Kdyby ale potvory vydržely o něco déle.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.05.2023 20:55
     

    grinning smileyrozpršelo se...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.05.2023 09:13
     


    Hlavně nebuď jako já.. vyrvala jsem SUCHOU hortenzii, abych zjistila, že odspodu obráží. Šoupla jsem ji zpět, ale už to zaschlo.. takže jsem blboň nedočkavý a potrestaný. winking smiley

    gabca napsal(a):

    Já chci taky dřevitouuuuu . Vloni mi kvetl poprvé a letos je v čudu. Bébé, taková pěkná barva.

    Moc ji nedávám, že by někde obrazila. Hlavne jsem nedočkavá. Znáte to, už bych tam ráda viděla pořádný keř, co každým rokem sílí a ne čekat, jestli to chcíplý dřevo obrazí či nikoliv. spinning smiley sticking its tongue out

    Mám ještě novou bílou, ale ta není tak pěkná a hlavně je jednoduchá. Mně se líbí ty vaše, ta růžová, ááách. love smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.05.2023 09:17
     
    20230515_090654.jpg

    Aleno, to je nádhera!

     

    Mně letos vykvetla poprvé po 3 letech dřevitá pivoňka, měla jsem jich víc a poztrácely se cedulky, tak jsem čekala, co za barvu to bude a jsem nadšená, tmavě červená, krásná (fotka trochu zkresluje)

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.05.2023 12:01
     

    Musíme si zdůvodnit, proč pivoně, že krátce kvetou....mají krásné listy, barva rašení, bezúdržbové atd. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 07:53
     

    no jo - po deštích jsou dřevité pivoňky kaput .shnilé květy. ještě se rozvila bílá - ale je spíše sv. růžová a prázdná . tři květy , loni nasazená --- ale brzy budou kvést bylinné .. na ty se taky těším . krásně voní thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.05.2023 07:56)
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 08:25
     

    Tady je déšť, i když jen občasný a ne silný, taky dorazil. Ale stejně to čekání kolik budou mít květů.... je k nezaplacení. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.