čtvrtek 24. května, 15:38 Svátek má Jana
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22

Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 93
  • Autor: Mona

Re: Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:35

Anavi...já se sem ženu, že ti jako poradím, a ty s takovým odborným dotazem. To nevím!!! Já je prostě zasadila a ony rostou.grinning smiley

• Autor: Reklama

• Autor: Anavi

Datum: 05.04.2007 11:12

Tak popiš výšku, šířku smiling smiley...

• Autor: jabraka

Datum: 05.04.2007 12:01

To Anavi,

Dřevitá pivoňka je krásná a voňavá akvizice.Než ji vsadíš,chce to do vykopané díry nejprve kvalitní kompost.Zasypat pak okolní zemí.Vzrůst se lehce reguluje,většinou v zimě trošku omrzne,a některé výhony zaschnou.Ty se odstraňují.Jinak keř zůstává celou zimu,neodstraňuje se jako normální pivoňka.Na suchých stvolech na jaře vyraší puky a brzy vykvétají.

JABRAKA.

Datum: 05.04.2007 12:16

jabrako, mám připravený substrát na Okrasné dřeviny, snad to bude pro tu pivoni dobrý. Tak se na ni už těším... Pak přidám foto.

• Autor: Missi

Datum: 05.04.2007 16:15

Anavi, docela ti ji závidím winking smiley , dřevitá pivoňka je nádherná!! A čím bude větší, bude víc kvést!!

Já mám jen obyčejné, ale i ty jsou krásné.

• Autor: jabraka

Datum: 05.04.2007 20:11

to Anavi,Dnes jsem na ně koukal,až trochu víc naraší,vyfotím.

JABRAKA.

Datum: 05.04.2007 22:19

Tak jsem ji zasadila, takovou péči jsem ji věnovala, dala jsem ji nějak hlouběji do hlíny, jak bylo naznačeno na obrázku a když jsem za hodinu přišla obhlížet záhon, tak jí zplihle visely listy. Jestli mi chcípne, tak to tchyni teda zklamu. Se žádnou kytkou se mi to ještě nestalo... sad smiley. že by ji vadilo, že na ni zasvítilo hned po zasazení sluníčko? Prolila jsem ji dost, půdu měla kvalitně prokypřenou, ušlápla jsem ji... no nevím, uvidíme, jestli se vzpamatuje přes noc.

• Autor: anny

Datum: 05.04.2007 22:57

Anavi,drevitú pivoňku mám od minulého roku.Opatrujem ju ako oko v hlave,ale zatial nekvitla,tak neviem,či si to opečovávanie vobec zaslúži.

• Autor: Dasa

Datum: 06.04.2007 00:27

Anavi, ona se určitě vzpamatuje. To přesazování s ní zacloumalo ale až se napije a "oklepe" tak bude dobrá. Možná i ztratí nějaký ten lístek ale určitě nezajde. Myslím, že lepší je přesazování ještě před olistěním ale když bude mít dost vody (a možná trochu zastínit než se chytne) tal to zvládne. Držím ti palce protože to je krásná kytinka.

Datum: 06.04.2007 08:09

anny, tak mě běžně kvetoucí kytky NEKVETOU... sad smiley. Rododendrony, hortenzie, azalka mizerně a to mi připadá, že jim dávám vše. Od taťky mám ještě normální pivoňku, v tu tedadoufám - že pokvete!!!

Včera ráno jsem proběhla zahradu a mám pocit, že hortenzie mi dokonce zrmzly sad smiley, je to možné? Už byly hodně narašené, ted jsou ty listy takové zkroucené, tmavé, skoro až průhledné - prostě divné - bylo minus 2.

• Autor: Danaba
    Status:

Datum: 15.04.2007 05:59

Drevite pivonky jsou nadherne. Chce to cas, nez zacnou kvest a bude z nich mohutny ker. Ja mam tri: dve letos nove koupene a jednu uz ctvrtym rokem a zacala kvest teprve loni jednim kvetem, letos bude mit tri kvety. Mam je vsechny tri na slunnem chranenem miste. Jak rikal Jabraka rasi na tech suchych stvolech, nektere vsak zustanou suche i tak, ty potom odstranim. Muze obrazit jeste i ze spodu. Preji hodne stesti!

Datum: 15.04.2007 11:12

Aha, takže chceš říct, že letos se květů zřejmě nedočkám.. sad smiley, škoda.

• Autor: Danaba
    Status:

Datum: 15.04.2007 15:27

Anavi, nejspis ano. Zalezi na tom, jestli uz ma nasezeno ted na kvet nebo ne. Pokud ma jenom stvoly s listy a naznak poupete nevidis, tak snad az pristi rok.

Datum: 15.04.2007 21:48

Průzkum proveden, poupata nět, takže smůla, no neva, vyčkáme smiling smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Bílé fazole v tomatové omáčce Podzimní hra barev Jak zabavit děti?

Kupujete někdo? (já mám oblíbené Heinz nebo Bonduelle). Co do nich přidáváte? Já je vyklopím na osmaženou cibulku (předtím z nich trochu sleju tu toma

Autor: Anavi - 17.08.2006 19:47
Rubrika: Povídání o vaření - Komentářů: 24

Barvami listí se to v zahradách teď jen hemží, tak se pochlubte, co máte na té vaší.Dneska jsem něco nafotila, ale fotky vložím asi až večer nebo zít

Autor: Anavi - 20.09.2007 15:10
Rubrika: Okrasná zahrada - Komentářů: 475

Ahoj všem, mám doma dva malé raubíře 6 a 8 let a rozhodně nechci aby trávili volný čas u hraní pc her...máte někdo zajímavý tip, jak se s nimi zabavi

Autor: marcelab - 28.11.2011 21:33
Rubrika: Školáci - Komentářů: 45
Galerie: Podzim Červená a žlutá Podzim na vsi
  Podzim
Autor: Otazka - 27.09.2007 20:30
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 7
Červená a žlutá
Autor: Otazka - 19.10.2007 21:26
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 5
Podzim na vsi
Autor: Otazka - 23.10.2008 14:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 16
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.