úterý 23. dubna, 09:23 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 08.05.2022 15:49
     

    Regi, Alenko, děkuji, mně se to zdálo s tím roubem ven divné.

     

    Mančo, taky si počkám. Vloni jsem přesazovala dřevitou Kinkaku na chalupu, chytla se a bude mít 3 květy, ale zatím jsou malinké.Z bylinných bude první asi Coral Charm.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 08.05.2022 17:07
     

    Holky já mám tu jednu snad metr v zemi. Dala mi ji kdysi Hespa a povídá máš ji sazenou mělce, i vykopala jsem ji protože Helence se nesmí oponovat. Vykopala jsem obří jámu a sadila ji strašně hluboko. Za rok přijela Helenka a opět tvrdila, že ji mám sazenou moc mělce, protože Helence se neoponuje vykopala jsem ji a vyryla díru až do pekla, pivoňku jsem zasadila, další rok už jsem Helenku neposlechla, po letech začala kvést:-). Tohle se stalo mě která zásadně nepřesazuje :-)

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 08.05.2022 17:20
     

    Jájo grinning smiley grinning smiley , jsme to zahradnický nadšenci.

    Já jsem v zimě narazila na velmi zajímavé stránky o pivoňkách. Bylo tam vše, sázení, péče, rozlišení odrůd. Nj. nenapsala jsem si to, a už časem nedohledala.. sad smiley Bylo to USA s překladačem, byly info super. Třeba budu mít časem v pátrání kliku.

     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 08.05.2022 17:36
     

    To je zajímavé, s tím sázením. Jestli mělce nebo hluboko. Když jsme se sem nastěhovali, před cca 10 ti lety, tak jediné, co na zahrádce rostlo, byla tráva, rezavé thůje a dva trsy listů pivoňek :-) Jeden trs začal kvést asi za dva roky sám od sebe. To byla bílá pivoňka. Druhý trs nic celé roky (cca 7 let) Tak jsem se naštvala a vyryla a dala téměř nad zem. A hned druhý rok kvetla, myslím 3 květy. Růžová. Teď je to tuším 3 roky od presazeni a je obalena poupaty. Pak jsem před třemi lety dostala mini odkopek staré pivoňky od maminky. Oni něco předělávali na zahradě a pivoňka musela jít o metr dál. Mysleli jsme, že to nepřežije, ale přežila a i u mě kvetla hned za dva roky. Minulý rok 3 květy, letos 5 poupat. Červeno vínová. A zasadila jsem ji také dost mělce. Za tuhle od maminky jsem moc ráda, protože ve skutečnosti je ještě po mé prababičce. love smiley A vlastně, kdo ví, jestli ne po prapra. Ale všechno jsou to obyčejné pivoňky, ne dřevité, ani polo dřevité. Tak u nich se mi osvědčilo mělce. U jiných druhů je to možná jinak. stydlin smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Kamu78 (08.05.2022 17:49)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 08.05.2022 21:01
     

    Pivoňky mělce a je dobré ,dat drenáž. Jsem zvědavá na tu, co jsem loni přitáhla od popelnice

    Kamu78 napsal(a):

    To je zajímavé, s tím sázením. Jestli mělce nebo hluboko. Když jsme se sem nastěhovali, před cca 10 ti lety, tak jediné, co na zahrádce rostlo, byla tráva, rezavé thůje a dva trsy listů pivoňek :-) Jeden trs začal kvést asi za dva roky sám od sebe. To byla bílá pivoňka. Druhý trs nic celé roky (cca 7 let) Tak jsem se naštvala a vyryla a dala téměř nad zem. A hned druhý rok kvetla, myslím 3 květy. Růžová. Teď je to tuším 3 roky od presazeni a je obalena poupaty. Pak jsem před třemi lety dostala mini odkopek staré pivoňky od maminky. Oni něco předělávali na zahradě a pivoňka musela jít o metr dál. Mysleli jsme, že to nepřežije, ale přežila a i u mě kvetla hned za dva roky. Minulý rok 3 květy, letos 5 poupat. Červeno vínová. A zasadila jsem ji také dost mělce. Za tuhle od maminky jsem moc ráda, protože ve skutečnosti je ještě po mé prababičce. love smiley A vlastně, kdo ví, jestli ne po prapra. Ale všechno jsou to obyčejné pivoňky, ne dřevité, ani polo dřevité. Tak u nich se mi osvědčilo mělce. U jiných druhů je to možná jinak. stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 08.05.2022 21:19
     

    Kamu, dřevité do hloubky. Ostatní se nemají utopit, nekvetou pak. To je něco jiného. A tam je to taky důležitý, fakt špatné kvetou když se ty bylinné utopí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 09.05.2022 08:10
     

    a máš ji správně zasazenou našikmo, tak to má být thumbs down Můžeš pohnojit hnojivem na růže, prospívá jim to v množství květů. love smiley

    gabca napsal(a):

    Já se teda přiznám, že jsem ji vloni hned po koupi vsadila na místo. Je hezká, i jeden květ bude.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 09.05.2022 08:12
     

    Tak jsem zmatena. Mám pocit, že mi naopak říkali, že roub pod zem. confused smiley


    Takhle jsem to dělala u těch kupovaných z Lidlu. Ale teď jsem koupila odjinu a přijde mi, že jsou čerstvě naroubované. A pán mi říkal, že musím zasadit tak, aby ten roub byl na zemí. Tudíž ji nemohu dát šikmo. vše nové roste až nad roubem. JInak nějaké kořínky již měly, tak doufám, že se chytí.

    Ale vlastně nevím, jestli je to s tím roubem tak správně?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 09.05.2022 08:14
     

    Pampelišky jsem po letech vzala na milost, stejně tak i sedmikrásky. Prostě budou součástí trávníku.. nehodlám se uštvat a lézt po trávníku a vyrýpávat. confused smiley nono smiley

    Manca napsal(a):

    Tady taky kvetou pampelišky. A ty jejich semínka všude ve vzduchu. Jenže to by člověk musel sekat co tři dny.

    Pivoňky mají sotva poupata, barva ještě není vidět. To si počkám.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 09.05.2022 14:00
     



    Anavi napsal(a):

    Tak jsem zmatena. Mám pocit, že mi naopak říkali, že roub pod zem. confused smiley


    Takhle jsem to dělala u těch kupovaných z Lidlu. Ale teď jsem koupila odjinu a přijde mi, že jsou čerstvě naroubované. A pán mi říkal, že musím zasadit tak, aby ten roub byl na zemí. Tudíž ji nemohu dát šikmo. vše nové roste až nad roubem. JInak nějaké kořínky již měly, tak doufám, že se chytí.

    Ale vlastně nevím, jestli je to s tím roubem tak správně?

    ......27/06/2006 · Roubované pivoňky sázíme hluboko tak, aby místo srůstu podnože s roubem bylo 10 až 15 cm pod povrchem půdy. K dosažení keřovitého růstu se doporučuje rostlinu zasadit.... eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (09.05.2022 14:04)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 09.05.2022 14:45
     

    Já tu svoji okukuju, jestli ji ustřihnout po přesazení (na podzim), nebo ne. Má tendence odspodu obrážet, že by udělala třeba keř.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 09.05.2022 15:54
     
    dscn9936.jpg
    Další fotografie:

    tak jsem něco vyfotila, ale je to skryté v listí. nemám dost rukou , abych to přetrhala . držím berle. ale cosi vidět bylo .ještě všechny nekvetou ..

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 09.05.2022 18:43
     
    dsc03931.jpg

    Kájo, to je krása. Já už se nemůžu dočkat barvy květu. grinning smiley Vypadá teda dost světle.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 09.05.2022 18:48
     
    dscn9940.jpg

    ta . co máš ty je ta tmavá . si pamatuju obal - jedině , že by to někdo vyměnil . confused smiley ..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (09.05.2022 19:30)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.