čtvrtek 18. dubna, 09:34 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 19
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.08.2010 19:15
     

    Mám velký kus zahrady, kde je jen trávník. Tráva je mě k ničemu, tak bych tam chtěla dát nějaké keře. Místa můžu mít kolik chci. Je to mírně ve svahu. Jenže nevím čím začít. Chtěla jsem si tam vysadit nějaký větší keř, nebo strom a pak k němu dosazovat další keře a rozšiřovat....Jenže nevím jaký mám dát ten první strom, ten od kterého se to bude všechno odvíjet eye rolling smiley Bezradnost mě dost brzdí v práci sad smiley Zahrada je ve venkovském stylu, takže nic exotického nechci

    Poradíte?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.08.2010 19:35
     

    Arturko, nejdřív bych rozesadila takový základ a mezi to dosázela po čase menší keře a trvalky.

    Pokud chceš spíš venkovský styl, volila bych pustoryl, zlatý déšť, šeříky, vajgelie, ibišky, svídy, různé druhy tavolníků (vyšší, nižší), pak mám ráda tavoly (zlatá, fialová - to by se snad pod venkovský styl ještě "schovalo" smiling smiley ) - navíc to jsou všechno poměrně odolné keře, které se i docela rychle rozrůstají do výšky i do šířky.

    Určitě bych to pak doplnila denivkami, rudbeckiemi, listopady - to k podzimu, na jaře by se hodilo mít tam pár nízkých cibulovin, které by začátkem léta začaly přerůstat hosty nebo kapradiny. Ale nenapsala jsi, zda je tam slunko, polostín, stín... na tom taky hodně záleží. A taky jestli preferuješ listnáče nebo jehličnany, zdobné jen listem nebo kvetoucí rostliny.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (25.08.2010 19:37)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.08.2010 19:39
     

    Arturko, mrkni sem, třeba tě něco zaujme:

    [www.week.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.08.2010 19:39
     

    [www.week.cz]

     

    tady bylo hodně inspirativních fotek, ale bohužel časem zmizely sad smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.08.2010 20:08
     

    Anavi, děkuji za odkazy. Už to mám všechno prohlédnuté, vím jaké keře budu dosazovat a čím bych chtěla podsadit. Mám ráda, když to všechno na zahradě kvete. Měli by to být jen listnaté keře a pod tím ty trvalky. Jenže to chce nějakou dominantu, nějaký keř, nebo strom, který tomu všemu udělá kostru. No a jsem v pytli, protože tím končím. Skoro celý den je tam sluníčko. Svah je mírný, ten neřeším. Tarasů mám okolo domu hafo winking smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 25.08.2010 20:15
     

    Anavi, rozšoupni se,kybys měla takový plac ty, tak co bys tam dala, nebo ja bys začala. Místo by tě neomezilo...grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 26.08.2010 00:42
     

    Nechceš sem tu placku nafotit? Pro lepší představu?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 26.08.2010 00:53
     
    fagus sylvatica purpurea pendula.jpg

    Možná bych jako dominantu volila něco převislého na kmínku - Fagus sylvatica purpurea pendula a pár dalších vyšších stromů, kolem sázela nižší keře a doplnila trvalkami.

    Ale venkovský styl mi připadá spíš taková krásná změť všeho, nemusí mít nějaký pevný řád... aspoň já to tak vidím.

    Přikládám odkaz - inspirace z Googlu:

    [fficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=NZ11TI-zJc6lOL6S-NsG&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCoQsAQwAA&biw=1680&bih=852#1,2106">www.google.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (26.08.2010 00:56)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 26.08.2010 00:58
     

    Z trvalek je na výběr skutečně mnoho - kopretiny, levandule,kokarda, záplevák, orlíčky atd...

    Nevynechala bych bylinkový záhon a potom takovou klasiku: pivoňky, růže, kosatce.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 26.08.2010 08:59
     

    Ta dominanta může být i strom? Pak navrhuju ovocný strom, ovšem ne zákrsek, ale "normální", takže vysokokmen. Jabloň, hrušku, třešeň... Nebo okrasnou jabloň. Nebo jeřáb, ten zazáří dvakrát v roce, na jaře kvete a na podzim plodí. Prima je i aronie, ovšem roubovaná na kmínku, bude Z ní 2 - 3 m vysoký stromek.

    Hlavně by to chtělo promyslet údržbu toho pozemku do té doby, než se keře rozrostou a "sjednají si pořádek" kolem sebe a nenechají plevel moc vyrůst. Nejjednodušší se mně zdá namulčova kolem keřů posekanou trávou a v meziprostorách sekat malou sekačkou.

    Taky asi nechceš vysázet neprostupnou houštinu, spíš asi budeš chtít cestičky a mýtinky...

    Jak je to místo vlastně velké? Pár metrů nebo několi arů? confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (26.08.2010 22:27)
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 26.08.2010 15:23
     

    Vlevo dole je chodník ke vchodu. Potřebuju osázet celý ten plac(nemusí to být najednou). Dřevěný plot nahoře bude vyměněný za drátěný. Vpravo je zeleninová zahrada a za ní plot. Hospodářská budova je sousedů. Ovocné stromy jsou pod tím placem a je jich dost.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 26.08.2010 17:17
     
    pict0135.jpg

    Fotka nešla vložit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 26.08.2010 20:22
     

    Ty bláho, tak to je výzva!!!

     

    Tam je prostor pro všelijaká tajemná zákoutí... thumbs down thumbs down thumbs down

    Souhlas s mulčováním trávou. Je to dočasné, finančně dostupné, za pár let se porost "zatáhne" a mulč už nebude třeba. A sem tam bych záhony prosypala kamínky, vypadá to zajímavěji.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 26.08.2010 20:28
     

    [www.zahradymatty.cz]

     

    tu plochu bych nějak rozčlenila a propojila třeba štěrkovou cestičkou - viz výše na fotkách

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.