čtvrtek 28. března, 21:53 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Kamčatská borůvka

Datum: 22.05.2008 21:44
 
Mám už čtyři dvě dva roky a dvě úplně nové. Ty dvě starší už se chystají kvést. Máte s nimi někdo zkušenost?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 23.05.2008 13:31
     

    jaký je rozdíl mezi kamčatskou a kanadskou?eye popping smiley eye rolling smiley confused smiley

    [www.week.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kamčatská borůvka

     
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 23.05.2008 13:40
     

    Velký...Kamčatka je zimolez,plody jsou "válečky",stačí jí jakákoliv půda...Kanadská je opravdu rodem borůvka,tedy potřebuje kyselou půdu,hooooodně vody...a plodí fakt borůvky.

     

    Jinak mě překvapilo,že kamčatka POKVETE,ta kvete hodně brzo (březen/duben),teď už jí modrají plody (i u nás,nahoře)... kanadská se chystá kvést...

     
  • Status: expert

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 23.05.2008 17:00
     
    amazonko jaro bylo jaké bylo a ony pokvetou poprvé tak si asi daly na časgrinning smiley , moc se na ně těším jsou hrozně dobrémls smiley
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 23.05.2008 17:26
     
    Hmmm,mě kvetly taky prvně...loni mi omrzly,chlap je posekal....takže jsem je dopiplala do prvních plodů (pár),stejně jim omrzly první lístky (květy počkaly winking smiley)
     
  • Status: expert

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 23.05.2008 17:30
     

    Kolik jich máš a jaké???? A jaké byly?

    Já mám ty dvě starší bezejmenné jedna je z Litomyšle, druhá je od jednoho pána jedla jsem ze stejného keře z kterého mám odkopekthumbs down dobré a veliké. Letos jsem u Basíka koupila Amur a Altaj ta je taková nijaká možná zhebne

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 23.05.2008 17:41
     
    Cha,to bych taky ráda věděla winking smiley mám ze "Starých odrůd" jednoho "jarního" a "letního" (tak byly nazvané)...každý má jiný tvar listů i plodů...
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 23.05.2008 22:07
     
    Mám od loňska kanadskou, tedy dvě a už loni měly první borůvky. Mám je ještě ve velkém truhlíku. Čekám, až budou větší, než je dám do volné půdy, aby náhodou nepadly za oběť mému snaživému muži a jeho sekačce. Borůvky byly moooc dobré.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 27.05.2008 23:17
     
    amazonko, a je kamčatka podobně chutná nebo je lepší ta kanadská?confused smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 27.05.2008 23:24
     


    Anavi napsal(a):
    amazonko, a je kamčatka podobně chutná nebo je lepší ta kanadská?confused smiley

    Anavi, já je zrovna dneska chutnala, asi bude hodně záležet na odrůdě, ale víc mi chutnají kanadské. Mají opravdu "borůvkovou" chuť. mls smiley
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 03.06.2008 14:16
     
    Tak jsem sklidila první úrodu,a kupodivu byla borůvková thumbs down tím pádem končím s kanaďankama (které mě štvou,protože buď rostou a neplodí,nebo plodí a jsou zakrslíci) a hurá do kamčatek...potíž je v tom,že fakt nevím,jaké mám odrůdy...mám "jarní" a "letní" oba kvetou a plodí najednou eye rolling smiley ale každý má jiný tvar plodů
     
  • Status: expert

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 03.06.2008 20:59
     

    Tak se na těch starých odrůdách zeptej. Já budu letos mít prvních pár šištiček, ale už jsem je jedla jinde a pro mě nemají chybuthumbs down mls smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 09.06.2008 20:09
     
    p6080300.jpg
    Další fotografie:
    Tak to jsou první, doufám, že ochutnámmls smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 11.06.2008 12:37
     
    Tý jo....thumbs down
     
  • Status: expert

    Re: Kamčatská borůvka

    Datum: 11.06.2008 21:05
     
    Lado za rok už by to mohlo být lepšígrinning smiley , jestli mi to ketos neozobou ptáci tak jen ochutnám.
     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.