pátek 19. dubna, 00:11 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Aja
Status: nováček

Picea glauca conica - vyholuje

Datum: 16.09.2009 08:34
 

Ahoj,

 

můžete mi, prosím, poradit, jestli se dá nějak zachránit vyholující kónický smrček? Všechny jehličnany jsou na zahradě krásné, přidávám jim hořkou sůl a zalévám je, jen ten smrček od spodu vyholuje. Nevíte, jak se dá zachránit? Nějaké hnojivo? Jaké stanoviště? - mám ho v polostínu.

Díky moc za tipy.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Picea glauca conica - vyholuje

    Datum: 16.09.2009 08:41
     

    Ajo - nechceš sem dát fotku toho smrku?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Picea glauca conica - vyholuje

     
     
  • Autor: Aja
    Status: nováček

    Re: Picea glauca conica - vyholuje

    Datum: 17.09.2009 09:04
     
    p1010684.jpg
    Další fotografie:

    konečně se mi podařilo smrček vyfotit. Snad jsou ty fotky dobré, ale nevím, jak je otočit...sad smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Picea glauca conica - vyholuje

    Datum: 17.09.2009 11:04
     

    Ajo, doufám, že se vyjádří někdo fundovanější. Vím, že prosychání uvnitř stromku coniky s oblibou dělají, ale takhle na povrchuconfused smiley . Neměla jsi v blízkosti nějaký velký kámen nebo jinou rostlinu? To by to vysvětlovalo. Jinak opravdu neporadím. Je mi líto.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Picea glauca conica - vyholuje

    Datum: 17.09.2009 11:34
     

    Ajo, nechci strašit, ale dle mého názoru se nejedná o vyholování, ale o mrtvý stromeksad smiley . Vyholování by bylo pouze u kmene, pokud by byla příčina třeba pes, tak by opad jehličí byl jen na jedné straně.

    Podle fotek se zdá, že hnědnutí jehličí je po celém stromku - i v horní části a na povrchusad smiley .

    Koukni se, zda jsou na konci větviček založeny nové pupeny a zda jsou živé. Pak bych asi stromek vyndala ze země, prohlédla důkladně kořeny, poškozemé odstřihla a stromek pokusně přesadila na jiné místo. Ovšem nikdy již nebude stoprocentníthumbs up .

    Příčina může být - přehnojení, přeschnutí, častější počurání od velkého psa,....

     
  • Autor: Aja
    Status: nováček

    Re: Picea glauca conica - vyholuje

    Datum: 17.09.2009 13:04
     

    No velký kámen tam mám asi půl metru od smrčku, ale je tam jen asi měsíc. Nějaké pupeny tam má, ale spíš až v horních částech, tak nevím, nevímsad smiley Přeschnutí si myslím nehrozí, přes velká vedra jsem zalévala a psa sice máme, ale malého a ten tam nechodí - alespoň jsem ho neviděla (a taky tak vysoko nezvedne nohu)... No asi ho teda zkusím vyndat, přesadit do nějaké kvalitní zeminy a počkám na jaro, pak se uvidí. Díky moc.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Picea glauca conica - vyholuje

    Datum: 17.09.2009 13:09
     

    Ajo, z fotek to vypadá, že jedna strana smrku je horší než ta druhá. Jestli ta špatná je na straně toho kamene, skoro bych uvažovala, jestli se nemůže odrážet velké teplo od toho kamene a spalovat stromek.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Emilio

    Re: Picea glauca conica - vyholuje

    Datum: 08.10.2009 21:24
     

    Není třeba strašit jedná se o typickou svilušku. Třeba rychle zasáhnout postřikem. Hlavně neoklepávat mrtvé jehlice do 1-2 let se vše zatáhne zpět a bude vše zapomenuto. Je vhodné postříkat přípravkem i další rostliny např. růže, jalovce a td. dá se celkem s ní dobře bojovat. Je dobré informovat i sousedy o problému ať i oni provedou postřik neboť hrozí nebezpečí že se rychle vráti zpět. Dobrý řízený zásah.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Picea glauca conica - vyholuje

    Datum: 09.10.2009 00:23
     

    To je zajímavý postřeh. Emilio a je tohle možné i u velkých vzrostlých jehličnanů (stříbrný smrk a borovice)? Letos nějak podezřele prosychají nebo reznou či jak se to dá nazvat.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.