čtvrtek 25. dubna, 23:37 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hejduk
Status: nováček

Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

Datum: 26.05.2006 14:05
 
Pěstujete někdo tyto podivné plody ? V Itálii mají Pepino bary, jejichž návštěvníci mlsně vykrajují dřeň ochucenou alkoholem.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 10
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 22.09.2009 10:04
     

    Moniko mls smiley mls smiley gratuluji k urode! flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 22.09.2009 11:56
     

    Ono to sice dozraje, ale není to ononono smiley . Takže radím ponechat na rostlině co nejdéle to půjdewinking smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 22.09.2009 13:11
     

    To platí i o těch rajčatech. Tchán měl představu, že bude mít lepší úrodu rajčat, když je nechá "dojít" doma na okně. Tak pořád trhal rajčata sotva růžová. Ale chuť se tím dost zničila. Já to pepíno taky nechám. Přestěhuji ho do skleníku, až budou hrozit mrazíky. Jsem jen trochu nedočkavá, abych ochutnala, protože jsme to nikdy nejedla. Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 02.10.2009 16:56
     

    Pomalu se chystám utrhnout první plod pepina. Ovšem málem nebylo nic. Pepíno mám na bedničce, aby plody visely hezky dolů. A jak zemina vyschla (no přiznám se, zapomněla jsm zalít), tak plody kbelík s rostlinkou převážily a vše spadlo dolů. Některé větvičky se ulámaly, ale ty největší plody zůstaly. Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 04.10.2009 16:21
     
    dsc_0313.jpg
    Další fotografie:

    Pepino má už docela hezkou barvu, ale ještě vydržím. Mrazy zatím nehrozí, tak ho ještě nechám vyzrát. Věra

     
  • Autor: monika
    Status:

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 04.10.2009 19:44
     

    VĚRKO, VYPADAJÍ DOBŘE thumbs down thumbs down thumbs down

    JÁ NAŠLA NA PEPINU MŠICE eye popping smiley TEĎ V TAKOVÉ ZIMĚ eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

    TAK JSEM TY VYZRÁLEJŠÍ UTRHLA A JEŠTĚ STŘÍKALA PROTI MŠICÍM eye rolling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 04.10.2009 20:16
     

    Oni ani tak nevypadají, jako spíš VYPADÁ jen ten jeden. Nevím, jestli ty ostatní ještě dozrají ve skleníku nebo někde doma. A na mšice je to fakt náchylná rostlinka. Ale on v zimě skoro opadá a na jaře ho silně seříznu. Věra

     
  • Autor: monika
    Status:

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 13.10.2009 07:09
     

    VĚRKO, CO MELOUNY???

    JÁ MÁM TÉMĚŘ SKLIZENO. ALE JEŠTĚ PÁR JICH MÁM ZELENÝCH, JSEM ZVĚDAVÁ, ZDA DOZRAJÍ. PŘIJDE MI UŽ DOST POZDĚ

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 13.10.2009 08:10
     

    Byla jsem přes víkend zas pryč, ale dnes ten jeden utrhnu a rostlinku dám do skleníku. Snad ještě některé plody dozrají. Věra

     
  • Autor: monika
    Status:

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 13.10.2009 08:19
     

    tak se pochlub.

    u nás to děti snědí. není to trhák jako jahody, ale chutná jim.

    tak jsem zvědavá, jak bude chutnat tobě.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 13.10.2009 19:33
     
    fot (4).jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem odnesla pepino do tepla prádelny a utrhla první plod. Na třetím obrázku je vidět i čumáček našeho nedočkavého bígla, který chtěl taky ochutnat. A jak to chutná - no kdybych si to sama nevypěstovala a netěšila se na to jak malé dítě, tak bych řekla, že nic moc, ale takhle si to tu vychutnávám a opájím se pocitem, jak jsem šikovná, když se mi to podařilo dovést až do zralosti. grinning smiley Ale po pravdě - chuť i vzhled trochu jako ty žluté melouny, ale míň sladké. Prostě sníst se to dá, ale že by mě to nějak oslnilo, tak to ne. Ale za rok budu pěstovat zas. Duše zahrádkářova miluje pozorování procesu růstu, kvetení a plození, které se děje jeho přičiněním. Nejde o výsledek, ale o ten proces (vlastně trochu přetransformované - není důležité vyhrát, ale zúčastnit se). Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 13.10.2009 21:52
     

    Snad jediná diskuze, která unikla ze spárů vyšinuté Caroliny. thumbs down tongue sticking out smiley Věra

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 14.10.2009 04:55
     

    Spike, to co je na fotce není pořádně zralé - proto i ta nevýrazná chuť.winking smiley Je to krásně vidět - zralý plod by po rozkrojení měl mít žlutooranžovou barvu (tobě to pouze žloutne u spodního okraje plodu).

    Pokud máte ty plody takto nedozrálé, snažte se je udržet co nejdelší dobu na rostlince a poté ještě nechat v teple pokoje "dojet" - moc to už nepomůže, ale lepší než nicconfused smiley

     
  • Autor: monika
    Status:

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 14.10.2009 09:45
     

    SOUHLAS, S MISSI. FAKT UZRAJÍ I VÍCE A JSOU CHUTNĚJŠÍ.

    VĚRKO VYDRŽ, FAKT NECHUITNAJÍ AŽ TAK MDLE. URČO TI JETĚ DOJDOU. JÁ ZROVNA MALÉ 2 OLOUPALA. VYFOTÍM A UKÁŽU

     
  • Autor: monika
    Status:

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 14.10.2009 09:49
     
    005.jpg

    TAK JEŠTĚ JÍ ZBYLO A MOHLA JSEM VYFOTIT winking smiley

    OPRAVDU TA BARVA JE AŽ ŽLUTOORANŽOVÁ

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.