čtvrtek 28. března, 20:07 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hejduk
Status: nováček

Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

Datum: 26.05.2006 14:05
 
Pěstujete někdo tyto podivné plody ? V Itálii mají Pepino bary, jejichž návštěvníci mlsně vykrajují dřeň ochucenou alkoholem.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678910 | další
    Aktuální stránka: 1 z 10
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    melounář

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 26.05.2006 15:51
     
    já ty melouny radši kasíruju
     
  • Autor: Reklama

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

     
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Anka

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 12.06.2006 07:22
     
    My ich pestujeme už niekoľko rokov, prečo sa pýtaš?
     
  • Autor: hejduk
    Status: nováček

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 13.06.2006 10:06
     

    Potřebuju poradit - na několika rostlinách se objevilo zdeformování listů, zkrabacení a žloutnou konce výhonů. Pravdou je, že jsem je dost hnojil. Fotku teď zrovna nemám.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Anka

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 15.06.2006 07:12
     
    Neviem ti presne povedať, ale opýtam sa manžela. Je možné, že ho niečo napadlo a tie žlté listy to môže byť aj tým, že mohol byť suchý pretože pepino potrebuje veľa vody. Ahoj A
     
  • Autor: grifelka
    Status: nováček

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 02.09.2006 16:35
     

    Potrebujem radu . Už druhý rok posebe mi v polovici vegetácie opadli listy na pepíne, neviem prečo.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Lumír

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 24.01.2007 22:21
     
    Zkuste mrknout na [www.pepino.stb.cz] Tam je o pepínu docela dost informací.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 25.01.2007 09:34
     

    vlastní zkušenost nemám, ale našla jsem pár odkazů na netu, třeba tam najdete radu

     

    hodně rad - je tam i o žloutnutí listů (sviluška chmelová, přelité nebo naopak nedostatečně zalité - další příznaky, jak poznat, o kterou variantu, jsou také popsány) a o chybách při pěstování je na:

    [www.pelargonie.cz]

     

    dále pak např.

    [zahrada.dama.cz]

    [www.chovatelka.cz]

     
  • Autor: monama10
    Status: nováček

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 22.08.2007 16:09
     
    V loňském roce jsem vlastnila dva exempláře. Rostliny jsem pěstovala v závěsných květináčích. Krásně odkvetly a následně měly i plody. Přestože se zeměpisně nacházím ve vinařské oblasti, což znamená, že zde není v zimě příliš nízká teplota a následně je teplejší období jara a láta a celkově je toto období o něco delší než například na vysočině, nepodařilo se plodům dozrát. Byly kyselé. Proto si myslím, že je vhodné je pěstovat pouze ve skleníku.

     
    Upraveno 4 krát. Naposledy upravil monama10 (22.08.2007 16:18)
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 12.09.2008 18:41
     
    p1020023.jpg
    Další fotografie:

    mám pepíno poprvé dočetla jsem se že by měli plody pomalu dozrávat ,ale mě stále kvete aplody má jen3 mám jej už přenést do bytu

     
  • Autor: sayly
    Status: nováček

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 19.05.2009 11:51
     

    rada by som obnovila túto diskusiu...už som sa niekoľko krát snažila dopestovať pepino, ale ani raz sa mi to nepodarilo...prvý krát so si ho kúpila na dobierku, ale ani mi nestihol zakvitnúť a uhynul, druhý krát som si kupila jednu rastlinku na agrokomplexe, mala dokonca aj plody, ale tá tiež uhynula...teraz som si povedala do tretice všetko dobré...kúpila som si tri rastlinky zo Starkla...rada by som chcela vedieť, od niekoho skúseného, čo mám presne robiť, aby prežili, zakvitli a aj zarodili...polievam každý deň výdatne a raz do týždňa prihnojujem, umiestnené ich mám vonku v záhrade na slniečku, keďže som sa dočítala, že slnko milujú...dúfam, že sa tu nájde niekto, kto pestuje toto ovocie (zeleninu), darí sa mu a pomôže dobrými radami.

    Vopred ďakujem! please smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 19.05.2009 12:21
     

    Tak to se těším, že sem dá někdo ověřené postupy, jak pepíno pěstovat. Já jsem to už taky několikrát zkoušela. Poprvé ve skleníku ve volné půdě, kde se rostlinka pořád rozrůstala a tam, kde se dotkla země, tak hned zas zakořenila. Prostě jsem vypěstovala velké množství zelené hmoty a plod žádný. Loni tedy bylo v květináči, ale žádný zázrak. Ovšem podařilo se mi rostlinu přezimovat, tak teď je ve skleníku, ale v nádobě. Viděla jsem pěstovat pepino v truhlíku a dolů visely krásné nafialovělé plody. Tak snad to lestos (s vaší radou) vyjde i mně. Věra

     
  • Autor: sayly
    Status: nováček

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 20.05.2009 08:41
     

    no veru...neviem, či nám niekto pomôže....stále sa nik neozýva confused smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 21.05.2009 19:01
     
    dsc_0049.jpg

    Vedle zmijovce je vidět moje přezimované pepino. Už jsem ho dala ven a jsem moooc zvědavá, jestli se letos dočkám plodů. Věra

     
  • Autor: sayly
    Status: nováček

    Re: Pěstujete někdo Pepino Gold melouny ?

    Datum: 22.05.2009 08:40
     

    no ja mám zatiaľ len malé sadeničky cca 10 cm vysoké, tak uvidím, čo z nich bude

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.