čtvrtek 28. března, 12:45 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pěstování okurek nakladaček na opoře

Datum: 18.05.2020 12:36
 

Máte některá zkušenost s pěstováním okurek nakladaček na nějaké opoře? Osadila jsem jimi kompost, na trhu mi prodavač řekl, že se mohou po tom kompostu plazit, ale že někdo používá sítě, aby okurky rostly vertikálně jako hadovky. Menší šance na plísně, větši přístup světla, více prostoru... tak bych to ráda u pár kousků sazenic zkusila. Koukala jsem, že Nohel Garden má přímo síť k tomu určenou... ale jde použít třeba i nějaký obyčejný provázek - jako když se dělá opora pro hrách třeba?

Nebo jaký na to máte názor? flower smiley Díky.

 

Komentáře a názory

 
  • Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 18.05.2020 14:41
     

    Anavi, lepší je nějaká síť, dobré je třeba pletivo. Dát mírně šikmo (kolem 75st s mně osvědčilo). Okurky se na na síti plazí, plody ti visí dolů nebo zůstanou na síti. Mně vždycky pletivo celé zakryly, úroda byla pěkná

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 18.05.2020 15:01
     

    V tom místě to asi moc naklonit nepůjde... spíš to vycházelo, že by ta síť byla kolmo... sad smiley Myslíš, že to nebude fungovat?

    Jsem myslela nějak takto:

    Okurky nakladačky byste měli pěstovat na sítích, jsou zdravější.

    [www.floranazahrade.cz]

    [dobrasemena.cz]

    [living.iprima.cz]

    Možná jim udělám takové "týpí" z větví, jaké je na obrázku v posledním článku winking smiley .

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (18.05.2020 15:13)
     
  • Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 18.05.2020 15:27
     

    To už je na tobě, co uděláš. Na kolmé opoře musíš vyvazovat, na šikmé tí drží symy. Prostě na opoře lépe rodí, jsou zdravější. Psalas o melounu na kompostu. Nevím, jak to tam můžeš orientovat. Já bych do kraje dala rostlinu melounu, aby se mohla táhnout za sluníčkem (k jihu), 20, 30 cm od kraje dej síť a před ni zasaď okurky a nasměruj na oporu. Tak ti tam budou v pohodě fungovat obojí. Většinou plodí až nějaký kousek od kořenů. Meloun se bude plazit dopředu a okurky zůstanou nad kořeny, takže je zastíní a udrží vláhu

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 18.05.2020 17:05
     

    Anavi,my už mnoho let pěstujeme na opoře.Manžel si udělal rám,který vypletl a je to dobrý,přehlednější,nešlapeš po listech ,neohýbáš se a líp se okurky sbírají.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 18.05.2020 21:59
     

    My měli jedno pole kari sítě (v minulém životě)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 19.05.2020 08:51
     

    Meloun bude na jednom, jedna sazenice, úplně sólo. Okurky na druhém.

    ivik11 napsal(a):

    To už je na tobě, co uděláš. Na kolmé opoře musíš vyvazovat, na šikmé tí drží symy. Prostě na opoře lépe rodí, jsou zdravější. Psalas o melounu na kompostu. Nevím, jak to tam můžeš orientovat. Já bych do kraje dala rostlinu melounu, aby se mohla táhnout za sluníčkem (k jihu), 20, 30 cm od kraje dej síť a před ni zasaď okurky a nasměruj na oporu. Tak ti tam budou v pohodě fungovat obojí. Většinou plodí až nějaký kousek od kořenů. Meloun se bude plazit dopředu a okurky zůstanou nad kořeny, takže je zastíní a udrží vláhu

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 19.05.2020 08:52
     

    a máte nakloněné nebo kolmo k záhonu? Já už si totiž vedle okurek vysázela cukety a už se mi to nechce přesazovat... tím pádem bych to musela dát kolmo.

    bosk napsal(a):

    Anavi,my už mnoho let pěstujeme na opoře.Manžel si udělal rám,který vypletl a je to dobrý,přehlednější,nešlapeš po listech ,neohýbáš se a líp se okurky sbírají.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 19.05.2020 08:58
     

    Ještě mi prozraďte, třeba babkaela?, proč se nakladačky sázejí po dvou? Dostala jsem sazenice a všimla jsem si, že v kelímku jsou dvě rostliny. Zasadila jsem je tedy společně. U jedné ze tří se mi ovšem podařilo vršek té jedné urazit, čili je po ní, ta samotná to teda snad zvládne taky ale? flower smiley Díky. winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 19.05.2020 20:00
     


    Já na okurky ve skleníku jako oporu používal kari síť do betonu s okem 10x10 cm. Nejdřív jsem jí natřel odrezovačem a pak barvou. Je to pevné a nafurt. Hodí se i k hrachu.

    Prodává se v rozměru 2x3 m (průměr drátu 5 mm) za cca 400 Kč a vystřihneš z toho rozměr jaký potřebuješ. Dva kolíky do krajů ...... a je to.

    ivik11 napsal(a):x

    Anavi, lepší je nějaká síť, dobré je třeba pletivo. Dát mírně šikmo (kolem 75st s mně osvědčilo). Okurky se na na síti plazí, plody ti visí dolů nebo zůstanou na síti. Mně vždycky pletivo celé zakryly, úroda byla pěkná

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (19.05.2020 21:01)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 20.05.2020 08:45
     

    Díky za rady. Uvidím, jak se letos zadaří, případně pak udělám něco takhle natrvalo. Zatím je výsledek tristní, nakladačky mi doslova upálilo sluníčko smiling smiley. Koupila jsem semínka a zkusím to šoupnout po třech rovnou do země. Ale Hokaida a cukety mám zatím krásné, ty nakladačky jsou nějaký fajnovky smiling smiley.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 20.05.2020 10:32
     



    Anavi napsal(a):

    a máte nakloněné nebo kolmo k záhonu? Já už si totiž vedle okurek vysázela cukety a už se mi to nechce přesazovat... tím pádem bych to musela dát kolmo.

    bosk napsal(a):

    Anavi,my už mnoho let pěstujeme na opoře.Manžel si udělal rám,který vypletl a je to dobrý,přehlednější,nešlapeš po listech ,neohýbáš se a líp se okurky sbírají.

    Máme je kolmo,moc místa taky nemáme

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pěstování okurek nakladaček na opoře

    Datum: 20.05.2020 11:52
     

    thumbs down Dám vědět, jak to dopadlo. Včera jsem pořídila od Nohel Garden nějakou síť, na kterou jsem našla dobré recenze.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.