pátek 29. března, 01:12 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: ilka
Status:

Pes utíká

Datum: 05.11.2012 22:32
 

tak holky a teď poraďte :-(, ten náš mamlas začíná sviňa utíkat - jak je příležitost a otevřeme bránu anglicky se vytratí za plot. když to zjistíme hned tak ho ještě vidíme a na zavolání se vrátí. nedávno takhle manžel nevědomě otevřel bránu znova a zjistil to "pozděj" a navíc za tmy. pes v čudu angry smiley angry smiley , myslela jsem že je u sousedů u fenky, nic, nakonec ho manžel nachytal jak se vracel z polí a chtěl ho vykmásat, napotřetí na něj čokl zavrčel a natvrdo chňapl po ruce - a co dál, doktore? angry smiley co s tím?? sad smiley tohle darebák nedělával...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 14:54
     



    Romi napsal(a):

    já teda musím říct, že tak trochu nechápu, že někomu uteče pes.....moji psi jsou se mnou rádi, proč by ode mě proboha utíkali???

    pes je tvor společenský, a pokud je někde celý dny sám - at zavřenej, nebo na zahradě, ale sám, bez pána, je mu smutno a nudí se. Proto to dělá, poutá na sebe pozornost a uteče pryč.

    nikdy se mi nestalo, že by mi psiska utekli, nechodíme na vodítku, mají mě rádi, drží se mě jako klíště. Tenhle problém nechápu a je to jen lenost a pohodlnost lidí - souhlasím s Drahuškou - prostě mám na zahradě psa, na co by poslouchal....na co by šel ven.....a plesk, dám mu tam ohradník...

    chudák takové zvíře eye rolling smiley

    já chápu až moc dobře, co je to pes útěkář..... s Bárou (bíglička) jsme si toho užili až až. Nakonec jí byl ten poslední útěk osudný, protože ji srazilo auto. A vůbec nebyla sama, měla společnici v ovčandě a my se jí taky věnovali víc než dost. Ale měla to prostě v sobě. Za každou cenu musela za plot, skoro denně. Pro ni neexistovala žádná překážka, rvala plot zuby a drápy a já jej denně opravovala a látala. Máme drátěné pletivo kolem celého pozemku, na výměnu 100m plotu nemáme, takže ikdyž jsme se snažili, dávali jí lásku a pozornost, jakmile ucítila něco "voňavého" z lesa nebo pole, neměli jsme šanci ji udržet doma. A to teď máme tři bíglíky a žádný se nikdy nepokusil o útěk .... je to prostě kus od kusu spinning smiley sticking its tongue out , nemusí to být vždycky v lidech.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pes utíká

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 15:45
     

    Skrbli, já to všechno vím, ale spešl bígl potřebuje spustu času na vyběhání. Jemu bohužel "jenom" pozornost nestačí. Něterý se s běháním po zahradě a vaší láskou časem srovná, ale je to honič, ten potřebuje hodně kilometrů. Když má v sobě hodně silné geny po původních k lovu vyšlechtěných předcích, jako měla vaše čubinka, je to průšvih. Tady u nás měli také bígla útěkáře, pak už paní nevěděla, kudy kam, tak se obětovala a trávila s ním několik hodin po procházkách s tím, že měl na sobě stopovačku, 20m dlouhou, kdyby chtěl vzít dráhu, aby ho měli šanci dohnat. A věř nebo ne, dokázali ho časem zvládnout. Trvalo to dlouho, několik let. Z paní byla zdatná chodkyně. smiling smiley Jenže pak dostal rakovinu...

    Prostě jsou psi, kterým zahrada nebo dvorek nestačí. Tak to je. vím, že u vás to jinak nešlo a ty zase víš, že to bohužel byla otázka času, díky frekventované silnici. Psí kamarád jim totiž nestačí nikdy, když chtějí z nudy pryč. To spíš stáhnou k útěku i kamaráda, než by se přizpůsobili oni kamarádovi. Tak to je

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 15:54
     

    Zajímavé je, že voříšci na venkově většinou vůbec neznají, co je procházka, a nezdrhají. Někdy si říkám, že je to třeba tím, že ani nic jiného nepoznali, tak berou ten svůj dvorek jako maximum, co jim může být dopřáno? KOlegyně na mě koukala fakt zvláštně, proč by měli se psem chodit na procházku, když má dvoreček... že u nich na vesnici teda rozhodně nikdo psa nevenčí eye popping smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 15:58
     

    Ale zdrhají. Ne všichni, ale spousta jich chodí po vesnici bezprizorně, jenže se to tak "nebere"

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 20:36
     

    Občas nějaký zdrhne, ale opravdu velice málo.... za těch 12 let, co tady bydlíme se u nás objevili snad 3 psi. To já věčně honila naši Báru po vesnici, nebo v noci rozštěkávala celou ulici, jak si to šmárovala z kopce dolů. Bavilo ji to grinning smiley grinning smiley grinning smiley a taky si to náležitě užívala grinning smiley.

    Drahuš, u Báry to nebyla "jenom" pozornost, jí se věnovala opravdu spousta času. Chodila ven na procházky, i na 10m stopovačce, na druhém konci uvázané k Terezce, byla k neutahání a prostě moc aktivní. Chtěla jsem nejživější štěně z vrhu, tak to byla cena za splnění mého snu grinning smiley grinning smiley grinning smiley. Později, když k nám přišla Enča, tak se zklidnila, cítila konkurenci, tak musela u všeho doma být. Čtyři roky neutekla, až potom naposledy love smiley love smiley love smiley.

     
  • Autor: Gabriiella
    Status: nováček

    Re: Pes utíká

    Datum: 23.03.2019 14:08
     

    Nestačilo by lépe hlídat, kde pes je, když otevíráte bránu? winking smiley popřípadě ho nějak zajistit, aby nemohl utíkat.. nám třeba pomohl elektronicky ohradník [www.elektro-obojky.cz] ale my řešili problém, že přeskakuje plot smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 23.03.2019 14:37
     

    Gabrielo, ač si tu pravděpodobně děláš reklamu, tak ti můžu zodpovědně říct, že jse spousta psů, kteří na el. ohradník z vysoka kašlou. Chtějí jít, tak tu ránu vydrží, ale už se nevrátí domů, pokud ohradník nevypneš.

    Jo, malého psa možná ano, ale náš dobrman by se jen ušklíbl a šel by dál. Měli jsme na něj několik značkových drahých, el. výcvikových obojků, protože loví. Výboj, který loveckého psa položil na zem, u něj vyvolal jen pokrčení hlavy směrem k bolístce, ale ani nezmírnil tempo. Takže šly celé slavné a šíleně drahé obojky z baráku a snažíme se v kritických místech mít psa na úvazu. Jenže divokých králíků tu máme hafo, jsou i ve městě, běhají mezi domy, kde není ani travnatý pás mezi chodníkem a silnicí, jen beton, asfalt a lákají psy do vozovky. Poražených psů je tu hodně, ale kuďocha přejetého jsem ještě nikdy neviděla angry smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.