pátek 29. března, 10:55 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: ilka
Status:

Pes utíká

Datum: 05.11.2012 22:32
 

tak holky a teď poraďte :-(, ten náš mamlas začíná sviňa utíkat - jak je příležitost a otevřeme bránu anglicky se vytratí za plot. když to zjistíme hned tak ho ještě vidíme a na zavolání se vrátí. nedávno takhle manžel nevědomě otevřel bránu znova a zjistil to "pozděj" a navíc za tmy. pes v čudu angry smiley angry smiley , myslela jsem že je u sousedů u fenky, nic, nakonec ho manžel nachytal jak se vracel z polí a chtěl ho vykmásat, napotřetí na něj čokl zavrčel a natvrdo chňapl po ruce - a co dál, doktore? angry smiley co s tím?? sad smiley tohle darebák nedělával...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 07.11.2012 07:52
     

    Emilko, srovnání hormonů po kastraci trvá minimálně půl roku winking smiley Náš dobrouš si skočil ještě tři roky po vykastrování - měl díky kastraci paničkou feny dovoleno, ale je fakt, že po půl roce přestal v noci v ložnici výt a přestali jsme mít kapky po bytě, jak byl stále vzrušený.. Dobroušci jsou extrémně temperamentní, tak ho chudinku háravé feny dováděly k šílenství a nás následně taky. Ale neutíkal, to ne. Jen nedovolil jinému psovi, aby k jakékoli čubě jen přičichl. Všechny byly jeho. Jinak se nemilosrdně rval. To ho bohudík přešlo

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pes utíká

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 07.11.2012 13:14
     

    Taky jsme měli vrata na dálku, ještě navíc dvojdílná, takže zavírání fakt na dlouho. Naučila jsem ho, že když jsem vyjížděla z garáže, dostal povel: Lehni a zůstaň. A fakt sebou fláknul o zem a ležel. Nemusela jsem tím pádem ani být nervozní, že ho přejedu. A když se brána zavřela,dala jsem mu volno. Akorát páníčka poslouchal, takže ten mu tento povel nedával, protože věděl, že pískne a pes přiběhne, tak mi ho pak trochu zkazil, že se mu nechtělo "zůstat" a když viděl, že jsem vyjela za bránu, tak už si vesele rázoval kolem garáže. Na žádný pokyn "volno" rozhodně nečekal smiling smiley. Ale aspoň nezdrhl ven.

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Pes utíká

    Datum: 07.11.2012 13:26
     



    drahus napsal(a):

    Emilko, srovnání hormonů po kastraci trvá minimálně půl roku winking smiley Náš dobrouš si skočil ještě tři roky po vykastrování - měl díky kastraci paničkou feny dovoleno, ale je fakt, že po půl roce přestal v noci v ložnici výt a přestali jsme mít kapky po bytě, jak byl stále vzrušený.. Dobroušci jsou extrémně temperamentní, tak ho chudinku háravé feny dováděly k šílenství a nás následně taky. Ale neutíkal, to ne. Jen nedovolil jinému psovi, aby k jakékoli čubě jen přičichl. Všechny byly jeho. Jinak se nemilosrdně rval. To ho bohudík přešlo


    No ono je to znát už třetí den,Už tak neletí ven ,není tak nanervy a netahá vodítkoJe o mnoho klidnější. thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 07.11.2012 13:34
     

    Třetí den ho to ještě bolí...

     
  • Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 07.11.2012 14:04
     

    Ségry a tatínka útulkovej australák, po kastraci první noc zdrhnul a prožil ji vytím pod balkonem u své oblíbené labradorky. Div že ho někdo nezastřelil, musela to být síla. Uvidíme jak to na něj zabere, je teprve 3 týdny po zákroku, takže asi brzo ho hodnotit.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (07.11.2012 14:32)
     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Pes utíká

    Datum: 07.11.2012 14:29
     



    Anavi napsal(a):

    Taky jsme měli vrata na dálku, ještě navíc dvojdílná, takže zavírání fakt na dlouho. Naučila jsem ho, že když jsem vyjížděla z garáže, dostal povel: Lehni a zůstaň. A fakt sebou fláknul o zem a ležel. Nemusela jsem tím pádem ani být nervozní, že ho přejedu. A když se brána zavřela,dala jsem mu volno. Akorát páníčka poslouchal, takže ten mu tento povel nedával, protože věděl, že pískne a pes přiběhne, tak mi ho pak trochu zkazil, že se mu nechtělo "zůstat" a když viděl, že jsem vyjela za bránu, tak už si vesele rázoval kolem garáže. Na žádný pokyn "volno" rozhodně nečekal smiling smiley. Ale aspoň nezdrhl ven.


    No, a ten náš blboň zvládá tohle taky, ráno ani nevstane když odjíždím, jindy jak vyjedem s autem a hlídáme bránu než se dobře zavře tak to má tak vychytané, že si stoupne na možnou povolenou vzdálenost aby ho nechňaplo čidlo - a brána se zavře a my se rozloučíme :-). ale jo, hlídat ho budem, raracha :-) díky všem flower smiley , zážitky z nočního vytí se naštěstí nekonají (nebo možná prozatím)

     
  • Status: nováček

    Re: Pes utíká

    Datum: 16.07.2015 12:25
     

    Dobrý den, chci se podělit o svoje zkušenosti s útěkem psa.

    Náš bez asi ve dvou letech také začal utíkat. Největší problém byly otvírací vrata, nemohl jsem je otevřít aniž bych před tím psa neuvázal. Známí si pořídili tzv. neviditelný plot, na jejich doporučení jsem ho vyzkoušel taky. Pro ty co s koupí váhají zkuste elektro-obojky půjčí vám ho na 30 dní zdarma, nevím jestli tohle dělají všude, ale tam to tak je. Neviditelný plot jsem položil během hodiny okolo našehu plotu jen u těch vrat s tím byl celkem zádrhel grinning smiley ale vyříz sem mezi dlažbu drážku a je to v ní. Manželka pak psa naučila že k plotu se nechodí chodila s ním asi 10dní po zahradě na vodítku a když přišel k plotu a obojek pípnul ( nejdřív pípne a když pes jde dál tak dá ránu) hned psa od plotu odtrhla. A ejhle můžu vám říct, že to fakt funguje pes moc dobře ví že k plotu už se nechodí a nenapadne ho ani utéct otevřenou bránou. Já sem nadmíru spokojen.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 16.07.2015 14:25
     

    Mirku a není jednodužší a hlavně šetrnější, naučit psa být na místě, když se otvírají vrata? Něco jiného je chronický útěkář, ale proto, že pes neumí zůstat na místě ho hned trápit elektrikou, mi přijde docela drsné. thumbs up Naučit psa, aby zůstal na místě, je otázka dvou, tří dnů... Jo, ono je to pro páníčky strašně jednoduché dát elektrický plot a neposlechneš, dostaneš ránu...

    Na co si psa pořizujete, když ho nechcete nebo neumíte naučit pár základních povelů? confused smiley

    Je mi z toho smutno

     
  • Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 16.07.2015 20:10
     

    Drahuš, já myslím, že v dalším příspěvku bude odkaz, kde si ten plot pořídil grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 16.07.2015 20:20
     

    Já vím. Ony jsou už elektrické objoky vlastně zakázané a tady se to bude snažit zmetek ještě propagovat

     
  • Autor: kata123
    Status: nováček

    Re: Pes utíká

    Datum: 03.08.2015 12:02
     

    My máme elektronický ohradník taky a nevím co je na tom špatného.. Nevím, proč tomu všichni řikáte elektrický ohradník a ne elektronický jaký taky je. Asi si myslíte, že je to stejný jako ohradník pro krávy. Pes musí poslouchat a musí vědět kam smí a kam ne. Náš pes se to naučil během pár dní a žádný impuls (je to spíš vibrace), nebo jak vy řikáte ránu elektrikou grinning smiley grinning smiley nedostává.. Je to dobrá volba pro lidi, kterým pes utíká a nechtěj ho mít celej den zavřenýho v boudě, nebo uvázanýho na řetězu. Mě to přijde jako dobrá věc. A myslím si, že je lepší mít ohradník, než když vám pes uteče a přejede ho auto, nebo zastřelý myslivec..

     
  • Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 03.08.2015 12:12
     

    No když ho někdo zastřelý, tak to je malér.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 03.08.2015 12:53
     

    kata123 nemusíš nás poučovat, co je ohradník pro psa. Slovíčkaříš.

    Je smutné, když si neumíš vychovat psa jinak, než pomocí elektriky. Já vím, když se pes naučí utíkat, je z něj útěkář celý život, ale je lepší mít dobrý a dost vysoký plot a pes utíkat němůže. Měli jsme stejný problém - kdysi a prostě jsme postavili nový plot. Když máš zvíře, musíš mít zodpovědnost a povinnost. to, že si to dnes spousty lidí ulehčují tím, že psa, jak se přiblíží k zakázané zóně dostane varování a pak ránu, to není o zodpovědnosti, ale o lenosti psa něco naučit, či postavit plot atd atd. A když nemáš čas, psa si nepořizuj. není to věc. je to parťák, o kterého jsi povinná se starat a ne ho trestat za jeho přirozenost, když mu to neumíš vysvětlit jinak

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (03.08.2015 12:54)
     
  • Autor: kata123
    Status: nováček

    Re: Pes utíká

    Datum: 10.08.2015 08:59
     

    Promin Drahus, ale třeba každý není takový expert jako ty. A je logické, že do psa pouštít elektriku, když je ohradník elektronický a ne elektrický. Jestli to náhoudou nebude od slova elektronika a ne elektrika grinning smiley plot máme vysoký dost, ale jestli jsi o tom neslyšela tak psy ploty třeba i podhrabávají víš. A ne každý je tak bohatý jako ty aby si udělal za sto litrů kilometr nového železného plotu :-*

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 10.08.2015 09:11
     

    Když psa neumíš zvládnout, nepořizuj si ho. Pes je inteligentní a snadno se naučí a dělá přesně to, co mu dovolíš. na to nemusíš být expert. Neřeknu, když bys nechtěla pouštět kočičku mimo pozemek. tam je to těžké, ale u psa je to VŽDY vinou lidí, že utíká. Nemusím být bohatá, aby mí psi neutíkali. máme mezi sousedy plot vysoký 80cm, mám velké, temperamentní psy a NIKDY si nedovolí přes plot skočit a nemusím mít ani elektrický ani elektronický ohradník. spinning smiley sticking its tongue out Dnes si psa pořídí každý, protože chce být in, ale nezvládne sebe, natož psa... thumbs up

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.