sobota 20. dubna, 06:38 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pes a hrabání děr

Datum: 16.03.2008 08:15
 

Třeba bude někdo mít ze zkušenosti radu, zakládám na to nové téma, a´t pořád nechodím do "nadávací" diskuze winking smiley

 

Něco jsem našla v "psí poradně" na netu:

7.11. 2005

Dotaz:


Dobrý den,

v červenci jsme si pořídili šesti týdenní štěně křížence ( ani matku, ani otce jsme neviděli, ale bylo nám řečeno, že je to kříženec jezevčíka s kokrem). Nám však připomíná vzhledem ričbeka menšího vzrůstu, protože krátké nohy jako jezevčík rozhodně nemá. Je to pejsek.

Ale abych přešla k jádru věci, tedy spíš problému, který je pro mne opravdu velký, a to hrabání děr na zahradě. Celý den je pejsek na zahradě. Má svojí boudu, hračky, přes den, když jsme v práci, se nudit nemůže, protože si může hrát s jezevčíkem a kocourem, které ještě máme a s kterýma je velký kamarád. Pokaždé, ale, když
se vrátíme z práce nebo ráno, když vyjdeme ven, jsou na záhonech vyhrabané díry - ďuzny.

Nepomáhá ani, když ho pokaždé k díře přivedeme a vyhubujeme- teď už spíš jen zvýšeným tónem, protože dát mu na zadek nepomohlo.Vždy, když někde něco vyhrabe, tak ví, že to neměl (podle jeho výrazu a strachu, že dostane), ale příště to udělá zase.

Poraďte mi prosím, co mám dělat a jak ho to odnaučit, protože mě opravdu nebaví ho stále kárat. Je to stále dokola a pak se jen bojí. Když jsme s ním, tak to samozřejmě neudělá, je moc hodný a poslušný. Ale ráno a odpoledne, když s ním nejsme, alespoň dvě tři díry vždycky jsou.

Velice děkuji za odpověď.

J.F.

Odpověď:

Dobrý den,

pes se nudí. To že si vy myslíte, že si může hrát s jiným psem nebo kocourem není pravda. Pes, v momentě kdy zůstává sám na zahradě-opuštěn lidskou smečkou a když není naučen v tomto období spát, tak dělá binec - honí myši, hrabe díry, okusuje stromky, vytrhává drny trávy.

Já bych doporučovala upravit pro psa, na období kdy je sám - koteček, stačí cca 2x2 m s boudou, tam mu dejte hračky, kousací kosti a zavírejte ho, když opouštíte dům. Předejdete tomu, že najdete "tankodrom" a pes nemusí být hubován za něco, co nechápe.

Držím palečky,

Hana

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 07.10.2008 07:33
     

    Naše Kesina mi hrabe neustále.Já se rozčiluju a manža je v klidu. Jsem zvědává jestli bude taky až se zatravní dvorek. Nejvíc mi vadí, že si travník vybíra i ke své potřebě, protože není zavřená v kotci, který stejně s přehledem přeskočí. Nechceme ji uvazovat aby pak nebyla zlá. Výsledkem jsou pak na trávníku žlutá kolaangry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pes a hrabání děr

     
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    aneta

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 29.10.2008 13:32
     

    ahojky ach jo nevim si rady se svým psem rokym jsou mu 2 roky je to kavalir,chodim s nim ráda ven mam ho i bez voditka posloucha ,ale nekdy me dost nazlobi kdyz zacne hrabat na zahonku vetsinou si vybere ten nejherzci kde je vysazeno snad vsechno nevim jak ho to odnaucit vzdy na nej zakricim ale nez prijde ke mne je zelej zahon pohrabanej ach jo poradite mi??jak ho to odnaucit?prosimmm odeepiste na email

    pliiisky sad smiley sad smiley sad smiley sad smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 29.10.2008 13:34
     

    aneto, obávám se, že hrabače to prostě odnaučit nelze sad smiley

     
  • Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 29.10.2008 15:22
     

    aneto mám taky Kavalírka a když ještě nebyly terénní úpravy kolem domu, tak jsme mu dovolovali hrabat dle libosti.

    Jenže pak jsme to zplanýrovali a zaseli trávník a už jsme neskákali nadšením jakou džuznu se mu podařilo vyhrabat. A že to byly krátery na tak mrňavého psíka ! grinning smiley

     

    Jednoduchá rada. Musíš si na něho počkat. Prostě to zinscenovat TY ! Nečekat až začne sám a ty jsi deset metrů od něj.

    Už si poznáš, kdy chce začít hrabat, že jo ! Čumák někde v zemi a čuchá a tváří se, že zrovna objevil poklad ! grinning smiley Čím dál víc se zaňufává do země až si vezme na pomoc packy.

    No a teď musíš jednat ty. Klidně zařvi až se lekne a popadni ho za kůži za krkem. Ale ne jen dvěma prstíčky, celou rukou. Neboj, nic se mu nestane. winking smiley A podívej se mu opradu naštvaně do obličeje a řekni něco co používáš, když chceš, aby přerušil jakoukoliv činnost . Prostě "NE!" nebo "FUJ!" nebo "NESMÍŠ!" nebo, to jsem používala já, opravdu temně a výhružně "NEHRABÉJ !"

    Pokud se pustí hned do díla jakmile ho pustíš, tak znovu a třeba s ním i zatřepej. Taky to znamená, že tvůj výhružný obličej nebyl pro něj srozumitelný. Jinými slovy, dalas do toho málo přesvědčivé emoce.

    Náš je tvrdohlavec tvrdohlavá, ale tohle mu stačilo 2x a je klid.

    Musíš ho ale fakt pořád hlídat a pokaždé stejně zasáhnout, aby se nestalo, že si bude hrabat a nic se mu nestane.

    Teď stačí, když vidím, že by měl chuť hrabat, jen říct "Nehrabej!" a on už ví, že tady ne.

    Jinak totiž chodíme často do lesa a to ho v tom ještě podporuju a povzbuzuju, aby se vyřádil ! thumbs down

    Takže rozlišuje, kde hrabat může a kde ne ! winking smiley

     

    Držím palce ! thumbs down winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 29.10.2008 15:32
     

    Kofilo, věř tomu nebo ne, ten náš hajzlik v naší přítomnosti ani dírečku!! Jak se hnem z baráku, zeje v trávě kráter!!! Půl metru na půl metru!!! HU angry smiley

     
  • Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 29.10.2008 16:03
     

    Anavi věřím. Proč by ne.

    Zjistil, že když tam jste, tak to nejde, kdežto, když ne, tak mu nikdo nic neřekne.

    A pokud byste se snažili vyčíhnout ze dveří pokaždé, když začne hrabat, tak si to spojí s otevřením dveří a s páníčkem a bude hrabat schválně, aby jste vylezli. winking smiley

    Jediné co by šlo v jeho věku dělat, být pořád s ním a nespouštět ho z očí.

    Druhá varianta. Drsnější. Nějak mu to znepříjemnit. Ale to pak vyžaduje přípravu a číhat a číhat. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 30.10.2008 11:18
     

    No a nejlepší je mít sousedku, která mi řekne: Jsem ho pozorovala, jak hrabe!!! eye rolling smiley Ta hlína lítala snad metr vysoko!!!

    On je takovej trouba, že kdyby na něj houkla, tak přestane. Ne, ona se KOUKÁ!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Mě fakt málem švihlo! winking smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.