středa 24. dubna, 04:58 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: pes

Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

Datum: 03.01.2007 18:53
 
Koukala jsem,že v "Fotky jen tak o ničem" je několik fotek vašich pejsků. Dejte je ještě jednou i sem,ať je máme pěkně pohromadě a nemusíme stále hledat. Ať máme přehled,dohledám a dám sem taky ty naše....Díky

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil LadaB (21.03.2008 21:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 14
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 18.04.2017 17:24
     

    Moc hezká a štěňátko taky winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 18.04.2017 17:27
     

    To je ale pěkný miminko. grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 18.04.2017 18:15
     

    Jak mají ti naši chudáčci pochopit, že mají větší tělo, než jiní, malí psi? Také se rádi chovají, nooo love smiley grinning smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 18.04.2017 20:40
     

    Skrbli z té vyrostl nádherný pes! thumbs down love smiley love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 18.04.2017 21:00
     

    Hezky tam sedí. smiling smiley thumbs down Vidličku už taky umí používat nebo je zatím v zácviku? grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 22.04.2017 17:58
     

    Dávám sem odkaz na video, co také umí Bravecto angry smiley thumbs up

    [www.facebook.com]

     
  • Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 22.04.2017 23:50
     

    Drahus, necítím se být odborníkem na tuhle oblast. Ale ze stovek případů, které určitě obslouží můj veterinář, se příznaky popisované touto skupinou nevyskytly nikdy. A jsem na tisíc procent přesvědčená, že kdyby byly, tak mě na to upozorní a řekne mi, ať použiju jiný properát. Je mu to v zásadě celkem jedno. Preparátů i jiných značek má několik, už je proto, že Bravecto je dost drahé a sám by si nedovolil prodávat preparát v půlkách či čtvrtkách. Poradí to samozřejmě ale půlit je zakázáno, tudíž tak nemůže prodávat.V jeho klientele je dost lidí, kteří řeknou, že je to drahé a jestli nemá něco levnějšího. Má z toho marži stejně. Takže nemá důvod hrát výrobci do ruky. Ale cokoliv z léků užije i člověk se může ve zcela výjimečných případech stát smrtelným. Včetně pitomého penicilinu.

    Neprocházela jsem dlouho a nijak podrobně. Ale co jsem viděla, tak jsem nezaznamenala třeba žádný pitevní nález. A předpokládám, že když někdo takhle vehementné bojuje, bude se snažit obstarat i věcné a zcela nezpochybnitelné důkazy.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 23.04.2017 07:31
     

    Regino, nebyla bych tak přesvědčená. nono smiley

    Je celá skupina lidí, na FB (a hodně velká skupina), kteří buď přišli nebo mají poškozené zvíře po Bravectu. jestli se mi jí podaří najít, pošlu ti odkaz. Ono to až tak vyjímečné nebude. Je jen dobře, že ho hodně zvířat snese, ale potvrzuje se můj vnitřní odhad - alarm, že je to velmi nebezpečná chemie thumbs up

    Psům jsem dala "jen" Comfortis, který je jen na blechy, ne na klíšťata a také bych jim ho nedávala pravidelně, i když nám pomohl.

     
  • Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 23.04.2017 09:48
     

    Drahus, nejsem přesvědčená na sto procent o ničem. Vývoj jde hrozně rychle dopředu. Ve všem. Co se týče zvířat, přistupuju k tomu jako u očkování. Nejnutnější minimum, kdy jednoznačně rizika očkování jsou menší než riziko daných chorob.Bohužel chorob způsobených blechami a klíšťaty a jejich následky početně mnohonásobně převyšují riziko způsobené preparátem. A než třeba desetkrát užívat méně učinný preparát, použiju jednou účinný. Mám pocit, že zátěž organizmu je nižší.Proto jsem mackům objednala i v pipetách, když se mi do nich nedaří dostat tabletu, což by bylo podstatně levnější.

    A pokud by skutečně rizikovost byla vysoká, pak by bylo asi dobře, aby ona skupina opatřila nezpochybnitelná fakta. Záběr na chudáka pejska je velice emotivní a nezpochybňuju, že může být následkem podání. Ale je třeba to nějak prokázat. Aby byla firma minimálně donucena uvést do příbalového letáku možnost výskytu. Pak je na majiteli, ať se rozhodne.A to mají ještě zvířata štěstí, že se může rozhodnout majitel a neukládá zákon. Jako je to v případě hexavakciny u dětí, kdy jsou už i prokázané případy poškození a velká část vakciny chrání proti dost nesmyslným věcem a ještě v zátěžová šestikombinaci.Na rozdíl třeba od tuberkulozy, která se dodnes neočkuje.Nebo neočkovala ale nehledala jsem.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 23.04.2017 10:17
     

    Škoda, že je FB tak do široka. Prostě to už nenajdu sad smiley ale byly tam samozřejmě i zprávy veterinářů. Jedná se o německou skupinu, v Německu je Bravecto daleko víc používané, než u nás (vzhledem k počtu obyvatel a mazlíků)

    Píšu zde sůvj názor, své přesvědčení a protože díky reakci (na potravinu) mi málem pes umřel, neberu to na lehkou váhu. Je hrozné se dívat, jak ti pes umírá pod rukama a ty nemůžeš nic, než koukat..

    Navíc po informacích, které teď vím, bych si vyčítala, že jsem to způsobila já. Na klíšťata je dobře fungující (u psů), obyčejný pangamin, na klíšťata bych ho v žádném případě nepoužila. Mám s pangaminem dobré zkušenosti a jediný problém, který je, je zvýšená chuť k jídlu.

    Trápí mne blechy. S nimi je velký problém. Nemáme je, ale je to otázka času. Není to o tom, jestli je chytí, ale kdy je chytí sad smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 23.04.2017 11:23
     

    Drahuško, máme zvířata venkovní, však víš, do domu jsou jen v případech odchovu štěňat, chirurgických zásahů a střílení kolem vánoc a Silestra. Kočka vůbec. Kolem se pohybují mraky divokých zvířat - počínaje ježky, konče potkany a samozřejmě spoustou toulavých koček, jako na dědině. Potkany holky loví naveliko (loni 170 ks) - odkud se stahují k nám netuším nebo tuším, ale nic s tím nenadělám - obce nemají peníze na plošnou deratizaci. A musím zaťukat a zaklepat blechu jsem nepotkala aspoň 10 let - a na mne by vlezla stopro při hlazení a péči o zvířata, mám vyzkoušeno. S podzimem nasuším padané ořechové listí a až do nového ho mají psiny v boudě i kočka ve spacím koši (ta má ještě šantu). Dáváme pipetu jednou za rok, střídáme, po každé jinou. Klíště se sem tam objeví.

     
  • Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 23.04.2017 11:47
     

    Eli, když už začala debata o blechách, něco jsem projela na internetu. Docela mě pobavilo jeden článek, psal nějaký veterinář. Asi 70 procent psů mělo na sobě někdy nějakou blechu. V Aglii to gentlemansky řeší dotazem, zda náhodou sousedovic pejsek nemá blechy. Teď je otázka, proč se nějaké zvíře zableší katastrofálně a jiné nikoliv. Udávají, že teploty pod 3 stupně blechy zabíjí, takže venku chovaná zvířata jsou na tom daleko lépe než ta domácí. To vysvětluje to, co ty píšeš. Horší je to s těmi doma. Nakonec dřív bydleli psi doma jen výjimečně. Pamatuju to ještě jako malá holka.Proto asi ten problém nebyl tak palčivý anebo jsme nebyli tak pobláznění. Jezdívala jsem k babičce. Měli voříška. Dožil se asi osmnácti let. Vozily jsme ho se setřenicemi v kočárku, všechno možné. Nikdy nás nic nepokousalo. Jednou jsem se babky ptala, jestli má Bobík blechy. Smála se a říkala, ne nemá, blechy maji jeho. Čas od času ho vykoupali v místním rybníku.

    Taky mě vlastně napadlo, jak to mají v ZOO s blechami, když už se o tom bavíme.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 23.04.2017 11:48
     

    No tak ted' už vůbec nevím, zatím jsem ještě nic proti klíštatům nepoužila, ale když tady čtu, tak mě to rozhodilo ještě víc confused smiley . Stejně ale ohrožuje nakažené klíště, tak co si vybrat...

     
  • Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 23.04.2017 11:55
     

    Pinko, máš mrňouska. Lehkou váhu. Řešila bych podle Missi nebo Jaji. Mají taky taková prdítka. Vozíš ji do zahrady. Tam se asi najde koutek, kde je nějaké klíště. Pokud by tam s tebou nechodila, neřešila bych vůbec. Ale byla by to škoda, aby byla doma.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci....fotky vašich mazlíčků...

    Datum: 23.04.2017 12:05
     



    Pinka napsal(a):

    No tak ted' už vůbec nevím, zatím jsem ještě nic proti klíštatům nepoužila, ale když tady čtu, tak mě to rozhodilo ještě víc confused smiley . Stejně ale ohrožuje nakažené klíště, tak co si vybrat...

    Pinko, jsem ustrašená, protože mám psa těžkého alergika a prostě se moc bojím. Pivovarské kvasnice nebo Pangamin se musí dávat z předstihem, protože trvá pomalu měsíc, než pes začne klíšťatům tak smrdět, že na něj nevlezou.

    Já ty blechy budu muset asi řešti nějakým spotem (také chemie sad smiley ) Asi Advantix, protože ten už Sorbon měl a neublížil mu. Jenže píšou, že je tak na měsíc, což je strašně krátká doba a pak se také prodraží. Asi ho dáme a pak další, až by se dělo něco špatného, jinak ne-e. Prostě nevím, jak jinak to řešit confused smiley

    Nebylo lepší, když jsem donedávna o negativech ofiko nevěděla, jen tušila?

    Potřebuji psy i odčervit, tak bychom to spláchli jednou ranou. Sice doma pro psy odčervovací prášky mám do foroty, ale když by to bylo v jednom, taky dobrý. Musím odčervit i kočky, ale ty většinu psích odčervováků nesmí. Musím prostě k vetce, ať chci nebo ne

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.