čtvrtek 28. března, 12:25 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: ilka
Status:

Pes utíká

Datum: 05.11.2012 22:32
 

tak holky a teď poraďte :-(, ten náš mamlas začíná sviňa utíkat - jak je příležitost a otevřeme bránu anglicky se vytratí za plot. když to zjistíme hned tak ho ještě vidíme a na zavolání se vrátí. nedávno takhle manžel nevědomě otevřel bránu znova a zjistil to "pozděj" a navíc za tmy. pes v čudu angry smiley angry smiley , myslela jsem že je u sousedů u fenky, nic, nakonec ho manžel nachytal jak se vracel z polí a chtěl ho vykmásat, napotřetí na něj čokl zavrčel a natvrdo chňapl po ruce - a co dál, doktore? angry smiley co s tím?? sad smiley tohle darebák nedělával...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 01:38
     

    ilko, to je fakt zvláštní... kolik mu je? confused smiley Tady je každá rada drahá, třeba drahušku nebo Missi něco napadne... Ten náš sice zdrhnul občas taky, třeba se i stalo, že jsem zavřela bránu, zapadla domů (s tím, že lítá někde po zahradě) a za chvíli někdo zvonil, že nám za vraty sedí pes. Takže on si sice vyrazil na výlet, ale hezky pokorně se zase vrátil, aniž bychom ho naháněli.

    Nelítá za nějakou vzdálenější fenou?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pes utíká

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 08:12
     

    Zřejmě hárají někde poblíž feny a on má chuť. Každopádně VY musíte utíkání předcházet. Nesmí se stát, že otevřete vrata, branku, aniž je pes buď zavřený nebo na místě odkud zdrhnout nemůže. Prostě na to myslet. To, že dostal za vyučenou při návratu, je ta největší pitomost, co jste mohli udělat (promiň). Když pes dostane přes držku, když jde domů, příště se mu pro výprask domů nebude chtít - byl by blbej. To, že vystartoval po manžovi, je věc jiná. Pokud na vás jindy nikdy nevrčí, mohlo to být ze zoufalství, protože nechápal, že je bit, když přece jde domů!

    Pokud i někdy jindy vrčí, je to tím, že ho nemáte zvládnutého a on dominuje a to je zlé. Tam se mu musí ukázat, kdo je pánem, ale v žádném případě bitím, ale psa donutit lehnout na zem a zalehnout ho nebo držet přitisknutého k zemi. Vydržet do doby, dokud nepřestane bojovat a podřídí se. Hrozí-li kousnutí, chce to košík...

    Nikdy bych si nedovolila mít otevřená vrátka, když jsou psi puštění v předzahrádce - aby proklouzli ven. Ne kvůli zdrhnutí, ale aby je nesejmulo auto na silnici. Mladý je divoch a lehce, když běží, přeběhne chodník a brzdí až na vozovce..

    Se psem toho moc nenaděláte, ale s vaším přístupem ano. Musíte se vy naučit vždy důsledně kontrolovat, kde je pes, když otvíráte. Protože on se vlastně ničeho špatného nedopouští (z jeho pohledu). Vy mu otevřete, tak proč by si výlet neudělal? winking smiley

    Je otevřeno a to je pozvánka na dobrodružství. Časem mu bude stačit škvírka a prosmykne se, protože se mu to bude líbit a pak už bude pozdě..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 08:32
     

    drahuš má pravdu. Jednou nám zdrhnul na procházce za srnou, byli jsme asi pět kiláků od baráku v lesích. Vrátili jsme se na kolách domů, hledali ho autem po okolí. Když jsme přijeli za dobu zklamaně zpátky, pes ležel před bránou, jazyk vyplaženej, bylo vidět, že asi pěkně chudák panikařil, že nás najednou neviděl a letěl domů. Tenkrát jsem teda zírala, že se vrátil, protože ty vlkoušové zrovna žádní chytrolíni asi nejsou smiling smiley, spíš takovej gaučák domácí. Měli jsme strašnou chuť ho sjet, ale nakonec jsme vylezli z auta, hladili ho a říkali mu, jakej je šikula, že se vrátil. Právě proto,že jsme se báli, že když ho seřvem, příště už si pro výprask nepude a bude se radši někde poflakovat. Ale jinak pro mě bylo vždy těžké udržet ty emoce na uzdě.

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 11:03
     

    holky dík, ono je to divné - pes je kliďas, nevrčí a nedominuje, nechá si líbit kdeco, takže to byl i pro manžela trochu šok. já ho taky radši pochválím když se vrátí, ale lítat v noci v zimě za barákem v polích, pohvizdovat jak pitomec a shánět psa, to bych se asi taky nezkrotila. a psa si manžel našel ne doma u baráku, ale vysloveně v polích... jasně že je to náš prohřešek, brána taková maková, ale říkám, jindy je jak hodinky - to jdu vyvést popelnici a on si sedí u otevřené brány a nevyleze když mu nedovolíme :-( tož tak :-(

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 11:18
     

    Tak to chňapnutí neřešte. On byl sám asi trochu mimo mísu. Můžou to fakt dělat háravky. Hold si musíte dávat bacha vy.

    Kdybyste měli před vchodem rušnou silnci, to byste byli jistě hodně opatrní - tak musíte být i tak a bude to v pohodě.

     
  • Status:

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 11:34
     

    Ilko náhodou jsem narazila na tvůj dotaz, tak pokud mohu můj pohled na věc, situaci u vás. smiling smiley

    Vycházím pouze a jen z tohoto příspěvku. Nevím jaké máš plemeno, kolik mu je. Jen tiše doufám, že se nejedná o žádné "tvrdší" plemeno. To by byl z vaší strany dost hazard.

    Vypadá to, že pes není středobodem zájmu vaší rodiny. Brána se "nevědomky" otvírá a nikdo nedává pozor kde je zrovna pes. eye popping smiley To, že chybí zjistíte až po chvíli ! eye popping smiley

    Pesan se jde proběhnout, počmuchat, zjistit novinky a když se vrací domů je agresivně napaden pánem. Jo, je to tak z pohledu psa. Byl napaden bezdůvodně svým pánem. Jak píšeš "napotřetí" po něm vyjel. Takže se vlastně bránil. Ono, kdoví, možná ho za svého pána ani nepovažuje. Hierarchie v těchto případech hraje hlavní roli.

    Každopádně bych doporučila na ní zapracovat. thumbs down

    Držím palce ! flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 12:10
     

    Kofilo, je to tříletý zlatý retrívr a pokud odsud vím, opravdu pohodář. On dospěl a jestli se mu vickrát podaří zdrhnout, už mu o zůstane napořád. Je to zlatá svoboda (z jeho pohledu)

    U Ilky se opravdu jedná jen o důsledné zavírání vrat a obyčejná kontrola zvířete. Jak jsem psala už nahoře - kdyby byl před vraty dopravní ruch, tak by bylo samozřejmé, že se pes musí hlídat, aby nevyběhl. Takhle k tomu přistupují laxně a může se to vymstít i proto, že natrefí někde v polích na myslivce debila a ten ho bez milosti odpráskne thumbs up

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 17:54
     
    img_4963.jpg

    vidím, že jedno dálkové ovládání v kapse u kalhot mě zahrne do skupiny nezodpovědných a laxních majitelů hafana -ano pes je naštěstí v pohodě, nepustil se do rušné části vesnice a naštěstí potrefený myslivec se nekonal. psa i bránu máme za takových podmínek tři roky,takže mě poslední "incident" fakt trošku dostal - no asi prevít dospěl a zkouší to! Souhlasím s Drahuš - budem muset tu jeho "zlatou svobodu" lépe ohlídat winking smiley díky flower smiley

     

    PS: já vám nevím, být v příštím životě psem v naší rodině, vůbec bych to neviděla tak černě, prevít jeden - zrovna si chrní na topení v obýváku a mlaská si ze spaní

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 19:10
     



    ilka napsal(a):

    vidím, že jedno dálkové ovládání v kapse u kalhot mě zahrne do skupiny nezodpovědných a laxních majitelů hafana -ano pes je naštěstí v pohodě, nepustil se do rušné části vesnice a naštěstí potrefený myslivec se nekonal. psa i bránu máme za takových podmínek tři roky,takže mě poslední "incident" fakt trošku dostal - no asi prevít dospěl a zkouší to! Souhlasím s Drahuš - budem muset tu jeho "zlatou svobodu" lépe ohlídat winking smiley díky flower smiley

     

    PS: já vám nevím, být v příštím životě psem v naší rodině, vůbec bych to neviděla tak černě, prevít jeden - zrovna si chrní na topení v obýváku a mlaská si ze spaní

    Hmm, u dálky se hold musí hlídat víc. Vrata se zavírají pomalu. Musíte to vychytat. Nechci z vás dělat nezodpovědné majitele psa, to bych si nedovolila a váš pesan je nádherný a dobře opečovávaný, ale to utíkání je VŽDYCKY chyba na straně páníčků. winking smiley

    Musíte to vykoumat, jak mu zabránit, jinak bude utíkáček opravdu navždy.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 20:13
     

    S utíkáním mám bohaté zkušenosti, a to byla Baruška hýčkaná a středobodem celé rodiny. Jenomže..... BÍGL, a za plotem pole a les.... neutíkala brankou, ona trhala pletivo u plotu a já nestíhala opravovat. Poslední útěk jí byl osudný, nepřežila srážku s autem sad smiley. Máme ještě jednu bígličku a ovčandu. Bíglička je salamistka, nezdrhací, pravý opak Barušky. Ovčanda poslušná, hodná a o útěk se nikdy nepokusila... jenom jednou v létě páníček zapomněl zamknout branku a holky se vydaly na průzkum vesnice a okolí společně jako dvě nejlepší kámošky. Po 4 hodinách se vrátily skoro ruku v ruce zase domů a já je vítala pomalu s uzeným a točeným kolem krku grinning smiley grinning smiley grinning smiley.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil skrblice (06.11.2012 20:14)
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 20:16
     

    ilko,, máte nádhernýho mazlíčka thumbs down love smiley love smiley love smiley a vůbec si nemyslím, že byste byli laxní a nezodpovědní majitelé, holt se někdy zadaří winking smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 21:04
     

    Naše čubina zdrhla asi třikrát......poprvé za pomocí pitbula takže pobíhající dvojice pitbul + rotwajler pobíhají po areálu budíla respekt a skončila v útulku....

    Mmch jsem se o víkendu pobavila kamarádka, která měla psa, který také rád utíkal a navíc rád cestoval busem nebo vlakem, takže jednou utekl a vlakem odjel z Hradce do Týniště kde ho odchytili a skončil v útulku. Když ji volali ať si pro něj přijede tak do telefonu zařvala - dejte mi ho k telefonu grinning smiley a když se ji zeptali jestli to myslí vážně tak jim to zopakovala a řvala do telefonu na psa jako zběsilá, Prý je pobavila a na psa to zabralo. winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 21:31
     

    ... ilko, vem to také přez telefon, třeba to zabere grinning smiley ... nádherný pejsan a šikovná holčina winking smiley

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Pes utíká

    Datum: 06.11.2012 22:45
     

    Náš Rex už utíkat nebude,včera byl na kastraci love smiley

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.