čtvrtek 28. března, 14:30 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: loupacek
Status: nováček

Tekutá kloubní výživa?

Datum: 15.03.2016 15:40
 

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem tekuté kloubní výživy, jakou byste doporučili? Díval jsem se po značce Aptus, máte s ní reálné zkušenosti. Myslíte, že to bude srovnatelné s Alavis?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 15.03.2016 16:16
     

    Pro radu bych zašel k ortopedovi.

    S tekutou drinking smiley kloubní výživou nemám zkušenost, ale dle látek obsažených v ní se bude pravděpodobně podobat výživě ve formě tablet.

    Pokud někdo trpí začínající artrozou, max 1. stupně, tak tablety mohou pomoci spíše preventivně. Já si nechávám píchat injekce přímo do kolena. 1 x ročně za 3-4000 Kč / 2 koulena. Výživná látka se dostane, tam kam má přímo beze ztrát.

    Ortopedi tvrdí a porovnávají asi takto. Injekce = mercedes, tablety = trabant .

    Tekutou výživu, nebo tablety zbaštíme, látky z nich se nám dostanou do krve. Chrupavka a klouby ovšem nemají žíly, cévy, žilky a podobně a tak se podpůrných látek tam kam má dostane minimum.

    Dr. TAK

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tekutá kloubní výživa?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 15.03.2016 17:29
     

    To máš Taku pravdu a navíc, dlouhodobé braní kloubní výživy způsobuje paradoxně ztrátu calcia, které se musí zvlášť dodávat winking smiley Kdežto, když dostaneš látku přímo na místo, beze ztrát, nemá vedlejší účinky. Vím to, dávám kloubní výživu psům (velká plemena) a musím jim dodávat extra dávky calcia + nosič, aby netrpěli odvápněním, což je v konečné fázi možná horší, než artróza thumbs up

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (15.03.2016 17:30)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 16.03.2016 11:10
     

    Taku, nemůžu souhlasit, že kloub nemá žíly,cévy apod. Všechno v těle je zásobované krví, tak i kloub. Jsou tam kapiláry, ze kterých prolínají živiny do chrupavky a synoviální tekutiny, která je v kloubu. Kolik se tam dostane ústním podáním, to je otázka, ale krev tam jde smiling smiley .

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 16.03.2016 15:37
     

    Pinko, souhlasím s Tebou, že se mnou nesouhlasíš smiling smiley. Nejsem z oboru. Ortoped mi to takhle vysvětlil, že ústním podáním se do chrupavky dostane minimum látek - netvrdím, že nic. A když teda trochu, tak tam asi nějaká ta trubička povede winking smiley. Ale prťavá.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 16.03.2016 17:28
     

    Jasně, já zas souhlasím, že přímou injekcí se tam dostane určitě víc smiling smiley winking smiley . A souhlasím, že prt'avá, to je ta kapilára.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 16.03.2016 18:35
     



    Pinka napsal(a):

    Jasně, já zas souhlasím, že přímou injekcí se tam dostane určitě víc smiling smiley winking smiley . A souhlasím, že prt'avá, to je ta kapilára.

    smiling smiley smiling smiley smiling smiley Pinko, není nad to, když se lidi v klidu domluvěj grinning smiley . Jsme se domluvili, že máme oba pravdu (ty malinko větší winking smiley ) a ať se někdo pokusí s náma nesouhlasit.

    smiling smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 17.03.2016 08:35
     

    grinning smileyjo, ten dostane na čuňu grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 29.03.2016 11:40
     

    Ještě, že tyhle šetrné způsoby léčby moc nepomáhají. Co by potom ortopedové operovali. Zatím se o práci bát nemusejí, zničených kloubů je pořád dost. I když nás denně přesvěčují, třeba teď pan Železný, jak pečuje o své klouby polykáním Proenzinu. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 29.03.2016 11:46
     

    Koukám, že Loupáček sem dal dotaz, ale víc se o toto téma nezajímá. confused smiley smoking smiley

    Má asi dost různorodé zájmy [www.week.cz]

     

    Tak já sem dám odkaz na jednoduchý a finančně nenáročný recept na doplnění vápníku. Není to asi zrovna něco pro klouby, ale určitě pro kosti, což s tím souvisí. winking smiley

    [slunecnyzivot.cz]

     

    Myslím, že tu tahle naprosto nepřínosná diskuze zbytečně zabírá místo, stačí ji nahlásit a zmizí. thumbs down

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil SPIKE (29.03.2016 11:50)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 30.04.2016 09:19
     

    No vidíš a v TV mmluvil převčírem nějaký MUDr docent, který říkal, že vápnílk z rostlin je pro člověka téměř nestravitelný, že je pro tělo příliš náročná přeměna na calcium, že je lepší živočišného původu. A mimo jiné psal, že MUSÍ mít nosiče - vitamin D

    Zlobil se, že je móda neopálených lidí, že to je nejsnazšího příjmu vitaminu D, když je člověk ošetřen patřičným uv faktorem, ale zase ne tak vysokým, aby tělo slunce nepřijímalo, má se opalovat a přijímat tak vitamin D.

    Také zajímavost pro starší ročníky - všem svým pacientům nad 60 let předepisuje vitamin D, protože ve vyšším věku se prý můžeme smažit na slunci na škvarek, ale tělo už nedokáže sluneční paprsky přeměnit na déčko, že se musí dodat uměle. Nebo by člověk musel jíst každý týden půl kila lososa, aby měl dost vitaminu D. Pokud je málo vitaminu D, neváže se vápník na kosti, ale začne obrácený proces - odvápňování.

    Takže, protože mi doktroka po měření kostí vynadala, že nežeru calcium, jsem si teď koupila a je v něm i denní (100%) dávka vitaminu D Denně 2 kapsle. Vápníku dodá asi 60%, zbytek je nutno v potravinách, ale déčko tam je komplet plná dávka

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 30.04.2016 12:05
     

    Drahuško, mohla bys mi prosím přesně napsat, jaký přípravek jsi si koupila? Díky potřebovala bych něco pro Martina.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 30.04.2016 12:29
     

    Jasně

    Dr. Max - Calcium osteo, 120 kapslí

    Je tam calcium, D3, C, K1

     
  • Autor: Alijanka1
    Status: nováček

    Re: Tekutá kloubní výživa?

    Datum: 22.09.2017 17:20
     

    Našemu pesanovi vyhovuje Alavis [www.zooo.cz] Ale o tekutém jsem moc nikde neslyšela...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Alijanka1 (22.09.2017 17:21)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.