středa 24. dubna, 04:26 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

Datum: 18.06.2017 11:30
 

První diskuze je plná, tak pokračujeme, jako by se nic nestalo winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 20
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 22.05.2022 11:05
     

    regi, je to moc smutné, ale nikdo tu není na věky , ani naši mazlíci sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

     
     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 30.05.2022 15:56
     
    img_20220528_234803_5.jpg
    Další fotografie:

    Ahoj lidičky, potřebuji poradit. Synek si pořídil štěndo akity inu, poslední dobou se mi nelíbili zadní nohy do X, tak jsem ho zahnala na veterinu. Dnes jsme se dozvěděli, že má displazii kyčlí, slabé svaly na zadku, vytáčí tlapy do stran, celkově slabší pravou stranu. Jsou mu 4 měsíce, rodiče žádné takové problémy neměli, displazii negativní u obou. Je s PP. Ortoped ještě pošle návrh, co kdy a jak, mluvil hlavně o operacích a částkách. Tak se chci poradit, pomůže i něco jiného?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 31.05.2022 07:42
     

    Dornova metoda? confused smiley

    Jinak mě to teda mrzí... zvláštní, když rodiče jsou o.k.

     
  • Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 31.05.2022 07:46
     

    Samanko, zkus Drahus, jak jsem chodila s dobrmanem a bosronem. Měla dost informací o neinvazivních metodách. I když s dysplasií úplně nevím. Tam spíš šetřete. Nebude to levný. sad smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 06.06.2022 23:55
     

    No zatím rozpočet až 100 000 Kč. 1 kyčel 28 -30 000 x2 , Ct 5-10 000, rtg 4500, srovnat packy, něco teď, dokud je ve vývinu, kyčle až v dospělosti.

    zatím jsem mu naordinovala krátké procházky do 30 min několikrát denně a plavání v bazénu, aby si posílil svaly na zadku. s vodou trošku problém, hned chce ven, ale sotva se oklepe, snaží se vyšplhat do bazénu zpátky. Jsem tam s ním, vlastně ho držím na místě a on hrabe všema čtyřma ve vodě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 07.06.2022 08:28
     

    Tvl... eye popping smiley eye rolling smiley, no tak to není málo.

    Ať se zlepšuje. thumbs down love smiley flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 07.06.2022 10:05
     

    Samanko, to je darda. Ale máš aspoň dobrou a prověřenou kliniku? Tohle není jednoduchý zákrok.A když se nepovede, nebývají žádné záruky a další a další ošetření člověk platí Nelobuju ale po zkušenostech s Žofkou, co jsem si kde nahledala a čím jsme prošli než byly ty operace, bych už dneska nešla s ortopedickou věci jinam než do Animal clinic, Bílá Hora. Majitel je výborný operatér a naprostý fanatik do oboru. thumbs down Jeden z prvních, ne-li první, kdo začal s kyčlemi ve větším rozsahu. Totéž bylo s implantáty při prasklých křížových vazech.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (07.06.2022 10:08)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 07.06.2022 10:39
     

    Brouček malej, to je mi ho líto, co bude muset podstoupit sad smiley

     
  • Status:

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 07.06.2022 19:12
     

    Nějak jsem přehlédla, zda je Samantino štěně s rodokmenem. Já vím, že to není pro páníčky důležité. Ale štěňata těchto malopočetných plemen jsou postihována nejrůznějšími dědičnými chorobami a deformacemi kostry. U nás je zařazování jedinců do chovu dosti nezodpovědné. A veterinární medicína je dneska na výši a tak velice ochotně všechny potíže léčí a operuje. Myslím si, že je ta ušlechtilá péče hlavně o penězích. My máme s možnostmi dnešních veterinářů zkušenosti. Co bychom pro našeho miláčka neudělali. Ale pejsci nemají

    zdravotní pojištění, a tak náklady na léčení našeho Bertíka už ani nepočítáme. A to je papírový - papillonek. Taky zřejmě nedokonalost a nezodpovědnost chovatelského svazu.

    Samantinému štěňátku nelze než přát, aby zásah operatérů byl úspěšný a hlavně dlouhodobý. please smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 07.06.2022 23:13
     

    Nějak se mi nechtělo k tomuhle psát. Nejsem veterinář ani dlouholetý chovatel. Teď jsme odchovali teprve "M" vrh (první abecedu, zkušení chovatelé točí několikátou).

    Je pravda, že se zařazováním do chovů je to teď trošku benevolentnější, ale ne úplně. Třeba u NO je nutno předložit posudek (smí posuzovat pouze jeden ortoped, nelajzne si napsat něco jiného, pokazil by si jednak jméno a taky by o tuhle licenci přišel - nejsou to zrovna malé peníze) kyčelních kloubů a loktů. Je zapotřebí bonitace - vzhled, povaha, jedna výstava, zkoušky ... není toho málo. Krycího psa si majitel chovné feny vybírá sám, každý hledá nejlepšího, bez zátěže ort. vad. Ale ... jako u lidí ... sebelepší genetická výbava rodičů a, s prominutím, "výrobní" - vývojový zmetek se může vyskytnout. Bohužel, příroda je mocná čarodějka, mohou se blbě překřížit geny, chybná poloha v době březosti, těžký porod ... proměnných je hafo. Mohou roli hrát i podmínky odchovu, strava, následná péče u nového majitele (v rámci - uděláme to nej, dáme hoooodně kvalitní granute, následuje překotný růst a chrupavky nestíhají, budeme hooodně chodit na procházky a dlouhé - ale štěndo je malé, přílišná zátěž, schody, stabilní pobyt a chůze na tvrdém povrchu .... ach jo, mraky vlivů).

    Šamanko, teď z vlastní zkušenosti a pozorování okolních - jen velice (snad 1%) málo psů s dysplazií indikovanou k operaci si lehne tak, jak máš štěndo vyfocené - kyčle to nedovolí. Že má jednu stranu slabší, ach jo. Zažila jsem placaté štěně v oblasti hrudníku, ale opravdu placaté, jedna strana hrudního koše byla vlastně dole a druhá na boku, v půl roce, při dostatku pohybu, po chvílích, žádné dlouhé procházky, na psovi nebylo znát, že někdy takhle vypadal. Syn ho viděl po 3 letech, nááádhernej statnej pes bez sebemenšího poškození. Zadní nohy do X ... počítáš snad už i chlupy, některá štěňata to prostě takhle mají ... měla to i naše Chipsi v tomhle věku (smála se cvičitelka na cvičáku, kam jdeš s tou křivonožkou), nohy má v pořádku, rovné jak má mít, vyhrává výstavy, je veteránský šampion. Vytáčení tlapek do stran - asi volná hlezna (dá se prý vyřešit stravou, jsou na to snad spešl granule pro štěňata).

    Nevím, u kterého ortopeda jste byli, neznám, neumím posoudit. Taky jsem zažila v 5 měsících rtg. páteře štěněte - ortel - nevhodné do chovu, vybočené obratle, nový rtg. v roce - vše v pořádku - záleží také, jak rengenolog psa položí.

    A jak píše Alenka, veterina je dnes dobrý "byznys" ... jeden z našich VO dodavatelů (nářadí) říká: "Za vaše peníze mi nic není drahé." ...

    A s prominutím, já bych do štěněte teď asi chirurgicky nehrabala (do stupně 2 se nechává tak, někdy i 3), ale jestli vašemu vet. věříš ... stejně bych zkusila ještě někoho jiného - sice trochu z ruky [www.snasil.cz] ... nedělám mu reklamu, nepotřebuje to.

    A ještě dovětek PS .... Kdysi, už je to dlouho, jsme měli dva NO bez PP. Chovatelka tvrdila, že se jim nechtělo uchovňovat, ale že fena je zdravá ... po dvou měsících, na očkování se náš bývalý vet vyvrátil, že nevěděl, že tu "mámu" štěňat nechali nakrýt, on prý jim to přísně zakázal, že budou vyrábět jen starosti pro nové majitele (tak těžkou dysplazii fena měla) a že máme štěňata vrátit. Neudělali jsme to, byli to miláčkové - k meritu věci - pes absolutně zdravý, ale zemřel o půl roku (14 a pár měsíců) dřív - mrtvička, fenka v roce na rtg (chodila jako kloubový autobus - pozor, vybočuje zadek) - vet říkal, že na tenhle stupeň dysplazie snad už ani číslo neexistuje - kloub mimo kloubní pouzdro. Na procházky jsme moc nechodili, máme velký psí výběh a velkou zahradu, taky se tehdy furt s čoklama necáralo, zvlášť u nás na dědině. Vyřešil velice jednoduše, nechávali jsme kastrovat (sourozenci v domě a kdo má stále hlídat a taky kdyby náhodou při hárání zdrhla) a při jedné narkoze přetnul úpon jednoho svalu, aby nohu odlehčil. Dožila se stejně pohyblivá, běhala za balonkem, proháněla kočky, poznat na ní nic nebylo ... téměř 15ti let.

    Jsem tu po dlouhé době a už jsem se tak rozkecala stydlin smiley .

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 07.06.2022 23:15
     

    Viděli jsme oba rodiče i a jejich PP a potvrzení o negativní displasii, oba jsou v pořádku. štěndo je s PP. Prý se to stává. Zatím s ním šijí všichni čerti, tak každý den zkoušíme plavat. Do vody chodí celkem ochotně, a poctivě plave

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 07.06.2022 23:17
     

    Šamanko, psala jsem chviliku před tebou, nevšimneš si ...

     
  • Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 07.06.2022 23:24
     

    Eli, je dobře, žes vnesla náhled zkušené chovatelky. thumbs down A určitě je třeba prověřit věci u více lékařů. Je to fakt maličký štěně ještě na tak rozsáhlé soudy.

    Šamanko, budu držet palce.

     
  • Status:

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 08.06.2022 09:04
     

    Díky zkušené chovatelce. Já mám názor z pozice majitelky pejska, kde jeho psí tatík byl

    postižený. A do kolikátého kolena se tento případ táhne, to nevím, Zřejmě u malých pejsků rozhoduje spíše vzhled a na dědičné vady, u našeho pejska je to vada srdíčka, se kašle.

    Ale je pravda, že možnosti psí kardiologie jsou podobné možnostem kardiologie lidské. Snad by bylo možné i psí srdíčko operovat. Zatím náš pejsek poliká již tři roky prášky A tento týden se dožije 10 roků. A ve své psí dušičce si určitě na léčení nenaříká, protože mu léky balím do šunky. Budeme v této praxi pokračovat a věřit, že se náš Bertík dožije slušného věku. Při našem stáří je určitě naším posledním psem. Běh času se nedá zastavit. sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pejsci, fotky našich mazlíčků II.

    Datum: 08.06.2022 09:26
     

    Elenko, ráda tě tu zase vidím, tak je dobře, že ses rozepsala. thumbs down love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.