středa 24. dubna, 22:15 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Pejsci a výstava

Datum: 06.11.2008 12:40
 

Tak toto bude asi téma pre Misii a popr. Drahušku.

Jak už viete mám dva čoklíky-fenečky,nové prírastky.Hlavně tá čierna vypadá,že by mohla na výstavu. Tak sa pýtam,ako ju pripraviť? Jak ju naučiť výstavný postoj? Takí starí vymetači výstav bývajú vycvičení,ža sa na povel vyšponujú pred posudzovatelom. Lenže ako sa to dá čokl naučiť? Tí moji majú ešte len 5 mesiacov,takže ich všetko učím skor formou hry,ale myslím,že je dobré dať im teraz nejaké základy.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 13:55
     

    No Drahuš jim slíbí laté a oni se šponujou úplně sami.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pejsci a výstava

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 14:08
     

    Nás to učila chovatelka tak, že mu srovnáš nohy dozadu, řekneš " postoooj" a šoupneš mu dobrotu smiling smiley. No a pak zavelíš "postoooj" a on to počase už funguje.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 16:22
     

    Ivy,keď oni nejak nechápú,že i obyčajné státie je cvik. Na povel si sadnú,lahnú. Ale jak im vysvetliť,že keď len stoja,tak aj to je cvik? A už vobec,keď sa rozdávajú piškoty. Tá čierna je tak roztěkaná,jak vidí piškot,tak sa vobec nesústredí na cvik.angry smiley Už to vidím,zase budeme posledný thumbs up grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 16:28
     

    Majko´grinning smiley grinning smiley či ona tá Drahuška to laté neslubuje posudzovatelom ! Drahuško,tak čo ? Koľkokrát máš CACIBA? grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 18:55
     

    Si dělejte prdelky grinning smiley

    Anny, možná by bylo lepší, kdybyste na nacvičování postoje byli dva. Ty poveluj, stavěj a chval a druhý (rozhodčí) teprve potom dá odměnu a až psíci pochopí, že je to něco za něco, dávej odměnu sama. Já měla vždycky na břiše ledvinku s pamlskama a to psi věděli, že se bude cvičit a že bude ňamka. Ono to chvilku trvá, než jim dojde, že není nic zadarmo. Povel a nácvik "postoj" je pro ně cvik, jako každý jiný. To jen tobě připadá, že to není nic a proto že nereagují winking smiley

    Když s nimi nacvičuješ a máš pocit, že to pro ně není změna polohy, chyť je za hřbet oběma rukama, nadzvedni ZADNÍ nohy a docela razantně je postav zpět, ale musíš je při tom postavit, jak mají stát a říkej žádaný povel. Hodně chval a několik sekund nedovol psíkovi se pohnout - je malý, musíš ho udržet - a stále opakuj povel a hoooodně chval. Pak ho pust a řekni třeba "volno" (jakože končíš cvik) a zas chval a dej piškot

    A až když budeš mít pocit, že tvé ruce na psím hřbetě jsou zbytečné, pomalinku povoluj, ale stále opakuj povel, aby si nemyslel, že je konec cviku. Na ukončení cviku sse nauč používat také nějaké slovo (volno)

    Odměna se NIKDY nedává během cviku, ale až po jeho ukončení

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (06.11.2008 18:58)
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 19:14
     

    Drahuško,toto mi nie je jasné: Mám zdvihnúť zadné naožky a položiť opäť na zem,naštelovať pejska do výstavnej polohy,hej? Ale prečo u toho nemám dať žiaden povel?

    A ešte jeden problémik-u nich sa vyžaduje ,aby mali ocásek nesený nahoru. Oni ho majú vlastne stočený jak čuníci grinning smiley položený na zádech. lenže akonáhle ich začnem štelovať ,tak ho stiahnú a to je špatne. Tak neviem.. No,sú ešte maličké,skor než o nejaké precízné predvedenie cviku mi ide o to,nech pochopia,že " postóóój" je tiež cvik majú pri ňom stáť a nešiť sebou.

     
  • Status:

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 19:31
     

    Anny, přeji hodně zdarů v nácviku.

     

    U nás to byl boj. S Gasem šije asi 1000 čertů a udržet a ještě ho naučit stát v klidu, byl nadlidský úkol. grinning smiley Nikdy předtím jsem neměla psa, tudíž ani zkušenosti s výcvikem. No a samo, že hned na začátku jsem udělala chybu, že jsem ho naučila, že pamlsek či hračku dostane jenom pokud bude v klidu a hlavně v sedě. Takže automaticky si sedal a čekal... No a když jsem chtěla začít s postojem a on zmerčil případnou odměnu, okamžitě šel do sedu. Tak jsme se to museli naučit bez mlsek, jen za četných pochval. No, chvilku nám to trvalo. On hlavně nevydržel dlouho stát v klidu. A do dneška na sebe nenechá šáhnout pro případné doupravení postoje. To hned začne blbnout, povely nepovely. Teď už stačí zavelel STŮJ a stojí.... a už i s pochoutkou. smiling smiley Jenže už to zase nepotřebujeme, bo na výstavy už nejezdíme (nějak je těžce snášel... to množství psů a vůbec ten šrumec). Sice byl hodně nadějnej, ale co... Tak to trénujem jen tak, aby nezakrněl. grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 19:36
     

    Já jsem psala "ŘÍKEJ ŽÁDANÝ POVEL" a ne "ŽÁDNÝ" povel říkej a hodněkrát. grinning smiley Na postoj i s ocáskem musíš mít grif. Jak ho chytneš, ukazováčkama přejeď po prdelce a ocásek nadzvedni smiling smiley

    Právě se to musí učit od miminka. Potom je pozdě. Taky je hodně osahávej na packách, bříšku, sahej jim často do tlamičky....

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 19:46
     

    Nath.grinning smiley Já budem tiež trénovať! práve som si vyžiadala prihlášku do agility. U nás je to dosť problém,lebo v najbližšom okolí máme len klasický cvičák pre služobný výcvik a ešte to tam vedú klasickými metódami,čo sa mne moc nepáči .Hlavne neviem predstaviť,čo by som robila s bišonom,čo útočí na rukáv grinning smiley a zadržuje narušitela.grinning smiley

    Já si myslím,že je vlastne jedno,čo toho psa učím,ale hlavne,že sa mu venujem. Takže som konečne našla kynolog.klub, kde cvičia agility (aj keď je to viac ako 30 km ďaleko) a podarilo sa mi ukecať cvičitelku,nech ma vmáčkne do plného kurzu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 19:56
     

    Mluv na něj uklidňujícím hlasem, aby zůstal na místě a když chválíš, měla bys mít hlas nasazený vysoko. Když sebou bude hodně šít, hlubším hlasem kárej. Je to jak u blbých a budeš ze sebe dělat blbce, ale fakticky, když se mu povede, co po něm chceš, musíš vysokým hláskem juchat a radovat se, jak debil a když to zvoře, hlubokým hlasem zanadávat a zlobit se.

    To je jako s přivoláním - když přivoláváš psa (nácvik) vždy ho musíš zavolat, když vidíš, že o tobě ví. Ne při tom, když se něčím hodně zaujatě zaobírá. To je chyba!

    Chce to přičapnout na bobek, (je důležité se ke psu snížit - nejsi totiž hrozba) zavolat jméno psa a "ke mněěěě!" Dost vysokým hlasem a třeba i zatleskat, aby mu bylo všechno jasné a opět vysokým hlasem chválit, dokud nepřiběhne posadit ho a za stálého chválení vysokým hláskem mu dát odměnu.

    Vždycy, když to někomu ukazuju, kdo si stěžuje, že pes nemá přivolání, tak čumí, jak cizího člověka poslechne, ale téměř nikdo v pozdější době to nedělá podle mého osvědčeného mustrru, protože ze sebe nechce dělat debila a raději má psa celý život na šňůře. A přitom by stačilo dělat ze sebe blbce jen měsíc nebo dva.... Nikdy se pes, když přijde, třeba i za půl hodiny, nesmí potrestat!!!)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 20:05
     
    anny napsal(a):

    ....máme len klasický cvičák pre služobný výcvik a ešte to tam vedú klasickými metódami,čo sa mne moc nepáči .Hlavne neviem predstaviť,čo by som robila s bišonom,čo útočí na rukáv grinning smiley a zadržuje narušitela.grinning smiley

    Anny, k nám chodili na cvičák i jezevčíci a cvičili poslušnost. Dokonce jsme tam měli i bígla a naučili přivolání, což je téměř nadlidský úkol grinning smiley

     

    Docela mě na některých cvičištích štvou, jak povyšují velké psy nad malými. Učený z nebe nespadl....

    Pro nás (když jsem cvičák vedla) to byl dobrý zdroj příjmů.... Protože malinkatí psíci nám nerozkousávali drahé rukávy a většinou chodili jen jednu sezónu, někdy i méně a platili stejně, jako všichni ostatní winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (06.11.2008 20:05)
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 20:19
     


    drahus napsal(a):

    Docela mě na některých cvičištích štvou, jak povyšují velké psy nad malými. Učený z nebe nespadl....

    winking smiley

     

    to je pravda!!!!! nám se vždycky hrozně smáli, přitom všechno uměli dřív než nějaký ovčáci. a umí to pořád grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 20:38
     

    Drahuško,tak v privolaní sme jedničky!!!! thumbs down thumbs down thumbs down 

    To som sa učila ešte s Belinkou v brnenskej dogschool grinning smiley

    takže nečiní problém robiť zo seba blbca,čo pričapne k zemi a pištivým hlasom a s nadšením řve " ke mně holky,ke mně!!!!" A pretože ich vždy odmeňujem piškotkami,tak letia až im ušiska vlajú... to si idú nožky preraziť,jak sa snažia. kéž by im šli aj ostatné cviky tak. Mne sa u toho práve páči,že je na nich vidieť tú radosť,úplne im žiaria oči! jo,jo... v privolaní sme dobrý... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pejsci a výstava

    Datum: 06.11.2008 20:57
     

    Anino, to neva. jsou pěkní thumbs down

     

    Anny, taky mám ráda, když ke mně Aronek běží celý rozzářený taky mu plandaj ušiska...... love smiley S Britou je to trošku jiné. Nemáme jí od malička a ta, někdy, když běží, tak se tváří, jako kdybych jí od rána do večera mlátila. Je komediantka, ale naše love smiley

     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.