pátek 19. dubna, 21:18 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pečete domácí chléb?

Datum: 16.08.2006 12:04
 

Pečete někdo chleba? Zkoušela jsem bílý a docela se mi povedl, ráda bych zkusila třeba nějaký celozrnný. Máte nějaký zaručený recept?

Díky všem!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 16
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 30.03.2014 19:10
     

    děkuju, zkusím to najít a zkusím to upéct.....snad to bude k jídlu grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečete domácí chléb?

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 15.05.2014 10:21
     
    dsc_0702.jpg
    Další fotografie:

    Právě vytažený z trouby

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 15.05.2014 10:49
     

    Věro, sbíhají se mi sliny. Vypadá hoooodně žravě.

    Já nevím čím to je - mě snad prasknul (a ještě k tomu jen malinko) pouze jednou. A to bych si s takovou chutí dala tu prasklinu mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 15.05.2014 10:54
     

    Však ten můj je už bez patky stydlin smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 15.05.2014 12:22
     

    Tos mě zklamala, myslela jsem že napíšeš, žes mu ožrala celej ten vršek grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 15.05.2014 15:40
     

    Hanko,ta ryba je něco unikááátního!!! eye popping smiley thumbs down thumbs down

    Obdiv všem, ještě jsem se do toho nepustila confused smiley , a to už mám nakoupené i mouky. eye rolling smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 16.05.2014 13:33
     

    Ivčo, jestli máš mouky, tak se do toho koukej pustit!!!

    U mě právě ten krok od záměru až ke koupení mouk byl ten nejdelší. Jakmile jsem mouku koupila, hned jsem chleba zkusila a už jsem kupovaný nechtěla.......a po pár měsících jsem přesedlala na kváskový. Pečivo kupuju jen vyjímečně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 16.05.2014 14:31
     

    heli, přiznám se, že hlavní problém je v tom, že my máme spotřebu pečiva velmi malou, když koupím čtvrtku chleba, leckdy ji ani nesníme, tak si spíš říkám: kdo by to jedl? smiling smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 18.05.2014 11:04
     

    Anavi, zkus do pečení zapojit i kluky. Vlastní produkt zmizí okamžitě winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 18.05.2014 21:23
     

    Mam jenom jedny nervy :-) :-) :-) :-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 11.07.2014 07:53
     
    10478432_759403777444167_1598657098652659689_n.jpg


    ROZMARÝNOVÝ CHLÉB
    V míse promícháme 200 g pohankové mouky, 200 g celozrnné špaldové mouky, 100 g žitné chlebové mouky, lžičku soli, 5 g instantního droždí a dvě snítky rozmarýnu nasekané na drobno. Vmícháme tři lžíce panenského olivového oleje a 250 ml teplé (nikoli horké) vody. V míse zamícháme, vyklopíme na vál a rukama dobře zpracujeme pružné nelepivé těsto. Vrátíme ho do mísy, zformuje do boch...ánku, který potřeme olejem a dáme do tepla kynout na hodinu a půl. Vykynuté těsto na vále krátce prohněteme, opět zformujeme do hezkého bochníčku, nožem uděláme hluboký kříž a dáme péct do trouby vyhřáté na 230 stupňů v pekáčku nebo skleněné zapékací míse s poklicí. Po půl hodině poklici sejmeme a ještě asi 15 minut dopečeme bez ní.
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 11.07.2014 07:57
     
    8742_461648287219719_1193072944_n.jpg

    CELOZRNNÉ ROHLÍKY
    V míse dobře promícháme 200 g žitné chlebové mouky, 500 g celozrnné pšeničné mouky, 300 g hladké bílé pšeničné mouky a dvě lžičky soli.
    V kastrólku rozehřejeme 100 g másla, přilijeme 500 ml mléka, přidáme půl lžičky cukru, 20 g rozdrobeného droždí a metličkou rozšleháme.
    Mléko s kvasnicemi nalijeme do mouky a uhněteme hladké těsto, které necháme zakryté pokličkou nebo potravinářskou fólií přes noc kynout.
    Druhý den na vále prohněteme a rozdělíme na kousky. Z každého rozválíme trojúhelník, který smotáme, potřeme mlékem a posypeme mákem, kmínem, semínky, vločkami nebo jen hrubou solí.
    Pečeme při 230 stupních asi 20 minut dozlatova

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 12.09.2014 09:49
     

    Před týdnem jsem koupila chléb, v neděli v nějaké večerce. Žádný výběr tam neměli, jen jeden balený druh, jmenoval se Učňovský, což navozuje dojem něčeho lepšího, neošizeného, jenže tenhle byl bledý a zdál se i dost tuhý. Jinde se mi už stavět nechtělo a chléb jsem potřebovala, tak jsem ho vzala. Až s brýlemi jsem si přečetla, že je to polotovar určený k dopečení. Tak šel na 15 minut do trouby a najednou se z něj vyloupnul výborný krásně vybarvený chléb! grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 12.09.2014 10:05
     

    grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 04.03.2015 20:13
     
    dsc_0270.jpg

    Včerejší pečení.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.