čtvrtek 25. dubna, 05:33 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pečete domácí chléb?

Datum: 16.08.2006 12:04
 

Pečete někdo chleba? Zkoušela jsem bílý a docela se mi povedl, ráda bych zkusila třeba nějaký celozrnný. Máte nějaký zaručený recept?

Díky všem!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 16
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 10.02.2014 20:40
     

    Dneska jsem pekla znova a už v pohodě flower smiley a je moc dobrej a dokonce ho jí i vojta, který normálně chleba moc nemusí winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečete domácí chléb?

     
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 10.02.2014 21:30
     

    suee, u nás je taky v kurzu,,,,, manželovi jenom tak nějaký chleba nechutná, ale tenhle mu jede, takže už jsem ho za poslední týden pekla třikrát..... mám malé hrníčky grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 10.02.2014 22:48
     

    Tak u sousedů to taky vypuklo, Vašek, který nikdy nic neupek, má dnes za sebou svůj první chleba. Hned si ho vyfotil a prej si založí na FB profil Vašik Chlebík a když budem chtít, dá si nás do přátel grinning smiley (Nejsme na fb nikdo, ani on)

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 10.02.2014 23:19
     

    to je normálně jako lavina..... chudáci pekaři, za chvíli nebudou mít pro koho péct grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 10.02.2014 23:54
     

    Udelala jsem zatim pouze prvni krok,koupila jsem potrebnou mouku:-)

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 11.02.2014 00:48
     



    Anavi napsal(a):

    Udelala jsem zatim pouze prvni krok,koupila jsem potrebnou mouku:-)

    Děvčata, tak po delší době probírám week, četla jsem si hlavně o chlebu, a strašně mě láká ten kváskový. Prodávají ho u nás v samoobsluze od jednoho pekaře a je úžasný-protože se tam nedostanu moc často, tak koupím vždycky 3-4 bochníky, jeden nechám k okamžité spotřebě a ostatní vrazím do mražáku- kupodivu po rozmrazení je vynikající...Tak jsem si řekla, že bych se pokusila ho upéct. V Kauflandu jsem koupila mouku- chlebovou hladkou pčeničnou a chlebovou hladkou žitnou ( doufám, že jsem koupila správně). Zítra jak přijdu z práce tak se pokusím o založení kvásku a přes víkend ( jestli se mi to podaří) se pokusím o pečení...tak že jsem na tom stejně jako Anavi...mám koupenou mouku.... grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 11.02.2014 07:12
     

    Marjanko, to už jsi na dobré cestě thumbs down . Já jem se taky musela dokopat k zakoupení mouky a pak to šlo najednou ráz na ráz. Tak držím palce!!! Přiznám se, že jsem ten nehnětený nepekla už ani nepamatuju, protože jak jsem poprvé upekla kváskový už jiný ani nechceme. Chuťově je o třídu výš. Všimněte si, jak vás chci zblbnout na kváskový - kdo ještě váháte grinning smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (11.02.2014 07:13)
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 11.02.2014 17:43
     

    Děvčata, já mám koupenou chlebovou pšeničnou a chlebovou žitnou mouku ( obě hladké). Četla jsem v různých diskusích, že má být celozrnná...tu teda nemám....můžu péct z té, kterou mám?? Díky za odpověď, jdu založit kvásek, o víkendu bych to chtěla zkusit..

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 11.02.2014 21:54
     

    Marjanko, kváskový chléb peču teprve pár měsíců a peču ho z hladkých chlebových koupených v Kauflandu, takže buď v klidu. Chleba je přepychovej. Určitě ho holky pečou i z celozrnné - je to prostě dle gusta. Přiznám se, že celozrnnou mouku mám taky, ale víc nám chutná z té hladké. Teď občas přisypu trochu zrní - mám slunečnicová loupaná semínka, lněná a sezamová.

    S kváskem jsem neměla trpělivost. Zkoušela jsem ho založit, ale díky nevyrovnaným teplotám v panelákovém bytě a zvláštnímu způsobu centrálního vytápění (noční ledárně) se mi nevydařil a další pokusy jsem vzdala. Kvásek jsem získala od jedné dobré duše od nás z města. Kdyby se ti kvásek nepovedl, zkus se podívat na kváskovou mapu na netu, jestli není někdo ve vašem okolí, kdo by ti kvásek poskytl.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 12.02.2014 15:53
     



    555 napsal(a):

    Marjanko, kváskový chléb peču teprve pár měsíců a peču ho z hladkých chlebových koupených v Kauflandu, takže buď v klidu. Chleba je přepychovej. Určitě ho holky pečou i z celozrnné - je to prostě dle gusta. Přiznám se, že celozrnnou mouku mám taky, ale víc nám chutná z té hladké. Teď občas přisypu trochu zrní - mám slunečnicová loupaná semínka, lněná a sezamová.

    S kváskem jsem neměla trpělivost. Zkoušela jsem ho založit, ale díky nevyrovnaným teplotám v panelákovém bytě a zvláštnímu způsobu centrálního vytápění (noční ledárně) se mi nevydařil a další pokusy jsem vzdala. Kvásek jsem získala od jedné dobré duše od nás z města. Kdyby se ti kvásek nepovedl, zkus se podívat na kváskovou mapu na netu, jestli není někdo ve vašem okolí, kdo by ti kvásek poskytl.

    Ahoj, no mě na té mouce zmátlo to, že je na ní napsáno " chlebová hladká tmavá" ( taky jsem kupovala v Kauflandu). Včera k večeru jsem založila kvásek a je fakt, že je tmavý- já jsem si myslela, že když je tmavá, tak je asi celozrnná...ale to je jedno, celozrnný chleba jsem stejně nechtěla, budu ráda, když mi kvásek vyjde a chleba se povede.

    Akorát nevím, kde jsem to četla, jestli tady, nebo někde jinde, ale prý se nemá péct v horkovzdušné troubě...je to tak? Máte s tím někdo zkušenosti??Já jinou než horkovzdušnou nemám, i když ten horký vzduch se dá vypnout a jde zapnout horní i dolní pečení a to mám strach, aby se mi zvrchu nebo ze spodu nespálil a vevnitř nezůstal syrový..

    .Včera večer jsem poprvé založila kvásek jen z mouky a vody a už za chvilku se na něm začaly dělat malé bublinky. Ráno to vypadalo taky dobře. Ještě jsem v práci, ale za chvilku jedu domů, tak ho přikrmím a uvidím, jak to bude vypadat zase zítra večer...

    Ještě mi poraďte, chtěla bych ho mít tak půl na půl žitný a pšeničný...Kolik celkem mouky by mělo být v celém bochníku ( včetně kvásku)? A kolik kvásku na jeden bochník? Chtěla bych větší bochník, ne ten maličký co se někdy prodává, prostě takový větší chleba....

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Marjanka (12.02.2014 15:55)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 13.02.2014 09:26
     

    Marjánko, trochu jsimě zmála tou tmavou moukou - á si teď neuvědfomuju, co na tom pytlíku je napsané, ale myslím že jen žitná hladká chlebová confused smiley .

    Já oživuju kvásek tak, že dám 150g žitné mouky, 150 ml vody a lžíci kvásku u lednice. No a kdy je kvásek po cca 10-12 hodinách připravený, přidám 300 g pšeničné mouky a cca 180-200 ml vody, sůl,kmín,semínka. Po prohnětení vykydám na vydatně pomoučněný vál (dávám žitnou mouku) a ještě popředkládám těsto se zapracováním mouky z válu. No a když je těsto pěkně sametové a upravený tvar, přendám do ošatky s pomoučněnou utěrkou. Vykyne většinou tak do 3 hodin.

     

    Píšu jak to dělám já a jak se mi to osvědčilo, ale podotýkám, že jsem začátečník!!! a nemusí to tak být správně. Ale chleba je výborný grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (13.02.2014 09:27)
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 13.02.2014 15:59
     



    555 napsal(a):

    Marjánko, trochu jsimě zmála tou tmavou moukou - á si teď neuvědfomuju, co na tom pytlíku je napsané, ale myslím že jen žitná hladká chlebová confused smiley .

    Já oživuju kvásek tak, že dám 150g žitné mouky, 150 ml vody a lžíci kvásku u lednice. No a kdy je kvásek po cca 10-12 hodinách připravený, přidám 300 g pšeničné mouky a cca 180-200 ml vody, sůl,kmín,semínka. Po prohnětení vykydám na vydatně pomoučněný vál (dávám žitnou mouku) a ještě popředkládám těsto se zapracováním mouky z válu. No a když je těsto pěkně sametové a upravený tvar, přendám do ošatky s pomoučněnou utěrkou. Vykyne většinou tak do 3 hodin.

     

    Píšu jak to dělám já a jak se mi to osvědčilo, ale podotýkám, že jsem začátečník!!! a nemusí to tak být správně. Ale chleba je výborný grinning smiley

    To nevadí, že jsi začátečník, hlavně, že se ti daří...tak já to tak nějak zkusím...mám prostě udělaný základní kvásek ( a mám ho hodně, nevím, kolik je v něm vody, ale mouky je tam asi 450g a má to konzistenci tekuté husté kaše....). Když si ho malou část dám do ledničky na příště, tak mám strach, aby ten zbytek nebyl na jeden bochník moc......přinejhorším ještě trochu odeberu, přidám vodu a obyčejnou hladkou mouku a zkusím udělat obyčejné rohlíky...už jsi zkoušela rohlíky nebo pletýnky ( housky)??? Jo, a co ta horkovzdušná trouba, neví někdo???

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Marjanka (13.02.2014 18:21)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 14.02.2014 07:44
     

    Marjánko, já jsem recept získala ze stránek pana Cuketky a jsem s ním spokojená. Pokud máš kvásek krmený už několik dní a je tudíž hotový, odvážial bych asi 300 g kvásku a přidala 300 g pšeničné mouy a vodu podle potřeby 170-200 ml, sůl, kmín,..... Na uchovávání kvásku v lednici v uzaviratelné malé skleničce ti stačí 2 lžíce. Důležit je při každém oživení kvásku nezapomenout odložit lžíci kvásku. Vždycky mám strach, že zapomenu.

    Poměr mouk si můžeš po vyzkoušení měnit dle chuti.

    Co se týká trouby, tak mám sice taky horkovzduch, ale na chleba ho nemám vyzkoušený - peču se zapnutým dolním a horním pečením. Chleba je pečený za cca 20-25 min (podle barvy kůrčičky). Plech není třeba nijak vymazávat ani dávat pečící papír.

    Ať se dílo podaří dej fotku smiling smiley .

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 14.02.2014 21:38
     

    Ahoj, tak já budu dělat chleba zítra ráno. Dnes jsem zkusila rohlíky (kvásek z chlebové tmavé mouky, trochu hladké celozrnné mouky a 500g obyčejné hladké bílé mouky, 2 lžíce oleje , sůl, trochu kmínu, voda).

    Těsto vykynulo, udělala jsem rohlíky, v troubě naskočily, upekly se, ale nechutnají mi. Zůstaly nakynuté, nesplaskly, ale chutnají trochu jako chleba a jsou tužší a gumové...někde je chyba...tak nevím, co jsem udělala špatně. Kůrka rohlíků je taky měkká. Prostě nejsou to nadýchané rohlíky s křupavou kůrkou a nadýchanou střídkou... Už jste někd zkoušely z kvásku rohlíky??? Možná, že jsem měla tužší těsto, nevím...

    Zkoušela jsem taky pivní rohlíky od Hrušky ( přidala jsem tam sice malinko celozrnné mouky, asi 4dkg) a výsledek byl podobný...jak zchládly, byly gumové...a celkově nechutnaly jako rohlíky, ale jako neoslazená buchta....Hergot, v čem je fígl????

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 14.02.2014 21:39
     



    Marjanka napsal(a):

    Ahoj, tak já budu dělat chleba zítra ráno. Dnes jsem zkusila rohlíky (kvásek z chlebové tmavé mouky, trochu hladké celozrnné mouky a 500g obyčejné hladké bílé mouky, 2 lžíce oleje , sůl, trochu kmínu, voda).

    Těsto vykynulo, udělala jsem rohlíky, v troubě naskočily, upekly se, ale nechutnají mi. Zůstaly nakynuté, nesplaskly, ale chutnají trochu jako chleba a jsou tužší a gumové...někde je chyba...tak nevím, co jsem udělala špatně. Kůrka rohlíků je taky měkká. Prostě nejsou to nadýchané rohlíky s křupavou kůrkou a nadýchanou střídkou... Už jste někd zkoušely z kvásku rohlíky??? Možná, že jsem měla tužší těsto, nevím...

    Zkoušela jsem taky minulý týden pivní rohlíky z kvasnic od Hrušky ( přidala jsem tam sice malinko celozrnné mouky, asi 4dkg) a výsledek byl podobný...jak zchládly, byly gumové...a celkově nechutnaly jako rohlíky, ale jako neoslazená buchta....Hergot, v čem je fígl????

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.