úterý 16. dubna, 14:20 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pečete domácí chléb?

Datum: 16.08.2006 12:04
 

Pečete někdo chleba? Zkoušela jsem bílý a docela se mi povedl, ráda bych zkusila třeba nějaký celozrnný. Máte nějaký zaručený recept?

Díky všem!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 16
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 11:59
     
    dsc_0034.jpg
    Další fotografie:

    Přijela jsem v noci a zjistila, že doma není ani kůrka chleba, tak jsem hned nachystala kvásek a teď už je chléb pečený. Jak jsem spěchala, tak krásně prasknul opět po celé délce bochníku. Mladí si ukrojili obě patky ještě teplé... (ta zrníčka v chlebu jsou slunečnicová semínka)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečete domácí chléb?

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 12:36
     

    Já si o tom kváskovém ani nenašla odvahu přečíst, natož ho upíct.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 12:39
     

    Majko, já dělám ten trochu falešný kvásek, takže se to ve finále od toho nehnětenéhomoc neliší. Ale chutná trochu jinak, to jo.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 13:30
     

    A kde najdu recept?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 13:35
     

    V receptech ho mám i s obrázky, ale často dělám zrychlenou verzi - dám do 2_litrové sklenice kousínek droždí (opravdu maličký, já mám droždí v mrazáku, tak jen z hran uškrábu trochu nožem), přidám lžičku třtinového cukru, teplou vodu a cca 4 lžíce žitné mouky a udělám kašičku, když to trochu vzejde, přidám další mouku a vodu a třeba ještě jednou. Pak ten vzešlý kvásek naleju k pšeničné mouce, do níž jsem dala sůl, kmín, fenykl. A dál už je to klasika, prohnětat, nechat kynout 1-2 hodiny, zpracovat tvar do ošatky, nechat opět kynout asi 1/2 hodiny, dát na plech a péct v cca 180-200 asi půl až třičtvrtě hodiny.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 13:39
     
    dscn2787.jpg

    Upečeno. Chleba dobrej, fotograf mizernej winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 13:43
     

    Čím sypeš? Sezamem?

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 14:09
     

    Věrko ano, je to sezam. První dva bochníky byly bez ničeho, teď jsem dělala čistku ve špajzu a našla sezam, tak jsem posypala. Kupodivu se nikdo neofrňuje winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 14:46
     

    Já peču podle pana Cuketky. Přiložila jsem recept. Je srozumitelný, takže jsem ho pochopila i já a to je co říct. Ten kvásek = 1 lžíce kvásku se přidá ke 150 g žitné mouky a 150 ml vody. Rozmíchat. Je to tak husté a lepivé, že to jde jen hodně ztěžka. Nedávat víc vody. Někde jsem četla, že řidší kvásek je hůř uchovatelný v lednici. Takto připravený kvásek se nechá v přikryté nádobě cca 12 hodin a pak už dle receptu.

    Než začnete zadělávat chléb, odeberte 1 velkou lžíci kvásku do skleničky s uzávěrem a můžete uchovávat v lednici i 7 dní - možná i víc, to jsem nezkoušela.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (02.02.2014 14:51)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 14:52
     

    Cancourku, vypadá moc jedle mls smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 15:55
     

    Už není winking smiley proč já se s tím peču,když to okamžitě sežerou grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 16:04
     

    No proč.... přece abys měla radost, jak rodině chutná grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 16:23
     

    taky by mě zajímalo, kolik chleba jim zbyde na krámu. Musí to určo být znát. A jak už se těším na léto, až se bude grilovat, to musí být jen domácí chléb mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 02.02.2014 16:58
     

    Já jak jsem dnes chléb upekla, tak syn si hned odnesl kus k pozdní snídani a říkal, že ten, co si včera koupili, usuší pro zvířátka. Musím té jeho přítelkyni ukázat, že ten nehnětený je fakt i pro začátečníky, aby si ho mohli péct sami.

     
  • Autor: MajklM
    Status: nováček

    Re: Pečete domácí chléb?

    Datum: 03.02.2014 09:42
     

    Ahoj,

    kdo pečete, můžete mi říci, jestli je tohle pro začátečníka základní recept? recept: dommo.cz/Magazin/Recepty/Recept-na-kynuty-domaci-chleb

    Teprve začínám a hledám nějaký jednoduchý recept, kde "nemůžu nic zkazit" smiling smiley Díky

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.