pátek 19. dubna, 12:17 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Pečený čaj

Datum: 21.11.2006 19:30
 
Dostala jsem skleničku čehosi naprosto skvělého jmenuje se to pečený čaj, dávají se dvě lžičky do hrníčku a zalije se vařící vodou a může se přidat rumík podle venkovní teploty zkusila jsem i punč nemělo to vadu :-).
1 litr rybízu
1 litr jiného ovoce podle toho co je jablka,banány,maliny,jahody,borůvky prostě cokoliv
1,2 kg cukru
0,125 l Rumu
1 lžička skořice
5 ks hřebíčku

Vše se smíchá a dá péct na plech do trouby při 180 stupních asi na 30 min až to začne bublat. Horké plníme do skleniček,otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Já vím že je po sezoně rybízu a jiného drobného ovoce , ale ochutnala jsem to až teď a bojím se že to do léta zapomenu :-) znáte to Němec.....

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.07.2007 18:47)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 14
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 29.08.2013 07:07
     

    Věrko, určitě upeč, ale s cukrem opatrně. Já příště už rozhodně celou dávku podle úvodního receptu dávat nebudu. Je to fakt moc sladký. A to si myslím, že žádné z použitého ovoce vysloveně nebylo nějaké sladké.

    Pokusím se do mrazáku nastřádat nějaké ostružiny. Dají čaji krásnou barvičku.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečený čaj

     
     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 29.08.2013 07:21
     

    555 on ten cukr je tam hlavně jako konzervace myslím, možná dát víc rumu navrch tak bych se nebála. Jinak dávám kilo na dvě kila ovoce, míň bych se bála, právě kvůli tomu, že se nesteriluje. Jo a nebo pak dát cukru méně a sterilovat. Něčím to musí být ochráněné.

     
  • Autor: manka69
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 29.08.2013 07:51
     

    Já jsem dělala minulý týden jablečno ostružinový, má fakt krásnou barvu, je tmavě červený, skoro černý. Dala jsem tam sáček vanilkového cukru a pak od oka dosypala krupicovým, určitě méně než je v receptech. Zato se mi tam ucrclo trochu víc rumu spinning smiley sticking its tongue out , ten jsem dala po vytažení z trouby těsně před plněním. Tak snad se to tím rumem dobře zakonzervuje.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 29.08.2013 08:02
     

    Místo doporučeného množství 100 ml na 2 kg ovoce dávám 250 ml rumu mls smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 29.08.2013 08:05
     

    Já dala rumu asi 2 dcl.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 29.08.2013 23:27
     

    Helenko, vypadá to velice pěkně mls smiley thumbs down .

    Já dnes obrala vic jak 2,5 kg ostružin a nechtělo se mi dělat s marmeládou - proč taky, máme jí dost a včera jsem dělala z 3 kg směsky broskve, mirabelky a švestky marmošu - proběhla jsem zahradu, sebrala nějakou padanou broskev, utrhla švestky, mirabelky, ringle, hrozny modrý portugal a muškát, zbytek angreštu, pár jablek a výsledek je z 5 kg ovoce se peče čaj eye rolling smiley .

    A to jsem říkala, že letos zavařovat a marmeládovat nebudu.

    Jo, 6ti platová sušička je plná jablek na křížaly. No nejsem cvok ?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 30.08.2013 06:34
     

    Proč cvok? Zpracovat se to musí, když už se urodilo.

    Já myslela, že už taky nic letos zpracovávat nebudu, ale broskve narostly, tak s nimi musím něco udělat.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 30.08.2013 07:01
     

    Bbčo to bude pochoutka - samé dobrůtky jsi tam dala. Kolik jsi dala cukru na těch 5 kg ovoce?

    Moje teta dělala v minulosti marmeládu myslím z ostružin a broskví a byla mls smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 30.08.2013 09:00
     

    Helenko, dala jsem 2,5 kg a trochu kys. citronové. Taky jablka byla kyselejší. Podle ochutnání se zdá být dobrý, i když já ho moc nemusím. Když čaj tak černý, zelený nebo bylinkový a když ovoce, tak zavařeninu, marmošu nebo syrové winking smiley .

    Ostružinovo broskvovou marmeládu mám ještě loňskou.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Pečený čaj

    Datum: 30.08.2013 09:47
     

    tak já taky pekla....určo přes dvě kila ovoce - vše co jsem našla v mrazáku - černé i žluté maliny, ostružiny, meruňky, švestky, jahody, borůvky zahr., červený i černý rybíz, tak 250g cukru a je sladký až až!!! vůbec si neumim představit tam dát kilo!!! dávala jsem hnědý, třtinový, pak tak 250ml rumu, jeden vanilkový cukr, hrst hřebíčků, sáček celé skořice, asi 4 dřevíčka....vše najednou, upekla tak 40 minut, vůbec mi to nekypělo, jen se to jako probublalo....kráááásně to vonělo po celym baráku grinning smiley

    a dala jsem to do skelnic, jenže jsem neměla malý, tak mám dvě velké od červené řepy a jednu malou od jogurtu....obrátila dnem vzhůru a pak zas zpět....a jsou v lednici, snad to vydrží....

    mls smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.09.2013 12:47
     

    Tak jsem o víkendu načala hned ten svůj "první". Ono to má trochu rosolovitou konzistenci. Je to normální? Použila jsem ho jako přeliv na dort zakončený vrstvou zakysané smetany a hned jsem musela rozdávat recepty. mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.09.2013 13:06
     

    555: Rosolovitý jsem ho nikdy neměla, nenapadá mě, co by to mohlo způsobit. Ale pokud to je jedlé, není co řešit, ať už se to klepe nebo neklepe winking smiley grinning smiley

    Taky jsem to občas použila do dortu za studena s piškoty a zakysankou, ale musí se toho dát s rozumem, jinak to bylo dost sladké.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.09.2013 13:41
     

    Ivčo, já jsem dala jen takový cákaneček na povrch té zakysanky a bylo to mls smiley .

    On není úplně rosolovitý, ale není to tekuté jako kompot-ta šťáva je hustší.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.09.2013 21:22
     

    Rosolovitost závisí na použitém ovoci a stupni jeho zralosti, přezrálé rosolovatí hůř a třebas jablka rosolovatí dobře.

     

    Já dnes otrhané broskve jen očistím a dám do mrazáku, čaj udělám, až budu mít víc času.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 03.09.2013 09:15
     

    Věrko, díky za objasnění.

    Už mám nastřádaný asi litr ostružin, tak vydrží v mrazáku až budu dodělávat ten současný. Pak přikoupím další ovoce. Ten litr stejně rozdělím na 2 várky pečení. Ony ty ostružiny fakt dodají krásnou barvu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.