úterý 23. dubna, 12:45 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Pečený čaj

Datum: 21.11.2006 19:30
 
Dostala jsem skleničku čehosi naprosto skvělého jmenuje se to pečený čaj, dávají se dvě lžičky do hrníčku a zalije se vařící vodou a může se přidat rumík podle venkovní teploty zkusila jsem i punč nemělo to vadu :-).
1 litr rybízu
1 litr jiného ovoce podle toho co je jablka,banány,maliny,jahody,borůvky prostě cokoliv
1,2 kg cukru
0,125 l Rumu
1 lžička skořice
5 ks hřebíčku

Vše se smíchá a dá péct na plech do trouby při 180 stupních asi na 30 min až to začne bublat. Horké plníme do skleniček,otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Já vím že je po sezoně rybízu a jiného drobného ovoce , ale ochutnala jsem to až teď a bojím se že to do léta zapomenu :-) znáte to Němec.....

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.07.2007 18:47)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 14
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.08.2013 21:49
     

    Hanule, díky flower smiley Snad si na tvé vylepšení na podzim vzpomenu. Musí to s těmi šípky vypadat pěkně.

    Děvčata, tak se mi zdá, že většinu své produkce rozdám. Už mi z té mojí várky zbývá polovina a to jsem ještě ani neochutnala.

    Svoji pvní várku marmelády jsem vyráběla před dvěmi lety. To už jsem měla za sebou nějakou výrobu pečeného čaje. Ten to všechno začal. Letos už mám marmeládu z jahod (samosběr) a z meruněk (přebytek od kamarádky). Holky, jestli ještě k tomu začnu zavařovat, tak mě omejou. Těmto činnostem jsem se vyhýbala (a velice úspěšně) jak čert kříži.

    P.S. Hanule, švestky mám předběžně domluvené u kamarádky. Snad i budou. Jak děláš povidla? Dej sem prosím tvůj recept. Zkoušela jsem kdysi hooodně dávno s tátou nemíchaná povidla. Samozřejmě se nám připálila. Lze zpracovat švestky jen na marmeládu?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečený čaj

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 20:56
     

    Práce kvapná, málo platná. Plánovala jsem dělat čaj na chatě, tak tam mám limetku i zázvor. Ještě že jsem tedy přivezla alespoň to ovoce domů. Dala jsem tam tedy místo limetky nebo citronu tu kyselinu citronovou, ale asi jsem jí tam nasypala moc. Možná vrchovatou lžíci. Jdu ubrat, jestli to ještě půjde. A nasypala jsem tam trochu sušeného zázvoru.

    Jinak jsou tam samé pochoutky, tak snad to nebude propadák díky mému experimentování - rybíz, angrešt, švestky, ostružiny, hroznové víno, jablka, nektarinky.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 20:58
     

    Tak to jsi asi s tou kyselinou přepískla. S tou se musí moc opatrně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 21:01
     

    Helčo, dávám tak špetku, ale poslední dobou jsem ji vypustila úplně, i když nedávám citron. Konzervuji to rumem smiling smiley, nikdy se mi nezkazila ani sklenička. nono smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 21:06
     

    Helenko, tak pak uděláš další čaj bez citronu a budeš je používat oba najednou, aby se to vyrovnalo! grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 21:08
     

    No, jestli vůbec něco vyndám - blížím se Hespině fotce.

    Budu muset asi přerušit a rozdělit do dvou pekáčů. Dělám to na hlubokém plechu a už jsem po okraj. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 21:10
     

    Helo, vždy mám také vrchovatý plech. Dávám asi na 185, aby to moc neklokotalo, nikdy mi to nevyběhlo... dávám 2 kg ovoce a necelé kilo cukru... plech mám docela nízký.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 21:13
     

    Ivči, přidala jsem stupně, protože šťávu mám už zároveň s okrajem. Snad se trošičku vypaří tou teplotou. Jak dlouho to mám nechat probublávat?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 21:29
     

    Nechávala jsem vždy tak kolem 25 minut, pak přilila rum a ještě asi 15 minut.

    [www.week.cz]

     

    škoda, že nemám nafocenou tu konzistenci po "dopečení"

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.08.2013 21:30)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 22:27
     
    p1030466.jpg

    Dopečeno, naplněno, kuchyň sklizená, trouba vydrbaná (přece jen trochu uteklo).

    Ivčo, měla jsem ho v troubě asi 35 - 40 min, ale je fakt, že jsem měla vyšší teplotu. Rum jsem tam nalila asi v půlce pečení.

    Čaj vypadá móóóc pěkně a je i velice chutný. Ta kyselina citronová v tom vůbec není cítit. Nevím, kolik jí ve skutečnosti bylo - prostě jsem dosypala zbytek pytlíku a odhadovala jsem to na vrchovatou lžíci.

    Od muže mám jedničku s hvězdičkou. Pro mě je tedy dost sladký a je možné, že ho víc budu využívat do jogurtu nebo zakysanky. A nebo jako čaj, když mě bude honit sladká mlsná grinning smiley .

    Je krásně tmavý díky ostružinám a krásně voní po skořici (dala jsem celou-nemletou a 7 hřebíčků). Příště až ho budu dělat, určitě dám míň cukru. Měla jsem asi 2,10 kg ovoce a dala jsem 1,10 kg cukru.

    Ve skleničce ho vyfotím zítra.

    Děkuji za spolupráci.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 22:28
     

    cukr uber, teď se mi nechtěl rozdělávat další pytel, nemáme moc spotřebu, tak jsem dala na 2 kg a kousek jen třičtvrtě kila cukru a dostačuje to.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 22:37
     

    To tedy rozhodně uberu a taky jsem uvažovala tak o 750 g. Aspoň se sníží obsah v tom pekáči grinning smiley . Měla jsem to trochu vyteklý, a ubrousila jsem si nehty, jak jsem drbala ty škvarky z trouby.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 22:40
     

    Já jsem ubrala předloni cukr dost a pak se mi pár skleniček zkazilo. Chtěla jsem mít ten čaj pak hodně ovocný, ale obsah ovoce byl limitován tím cukrem, protože to bylo moc sladké.

    A ten rum se asi dává až do hotového, aby se neodpařil při pečení. Ten by to měl taky konzervovat, ale to by se musel nalít až do skleniček navrch.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 28.08.2013 22:53
     

    Věrko dík. Budu se učit za pochodu. Já si myslím, že tenhle z euforie stejně rychle spotřebuju a taky dám mladým. Ono toho bylo jen 7 skleniček od moravanky.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 29.08.2013 06:36
     

    Tedy když vidím v jakých miniskleničkách za hříšné peníze ho prodávají.... thumbs up

    Mám nějaké ovoce v mrazáku, tak si taky nějaký asi upeču.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.